Lignohumát



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 47.145 (?) 
16.6.2009 11:35, zobrazeno: 154030x
Dobrý den, máte někdo zkušenosti s používáním lignohumátu? Dostal jsem se k výprodeji a mám doma 5l za stovku :-) Nevím ale přesně jak jej nejlíp použít. Napadlo mne i použití na trávník. Je ho totiž hodně a po otevření asi dlouho nevydrží.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 124.19 (?), 6.8.2009 23:08

Lignohumát jsem si sehnal před touto sezónou a s používáním jsem velmi spokojen, používám ho zejména na zeleninu a na jahody a podle laického srovnání je to lepší než bez něj a navíc je zcela bio.Jeden odkaz s návodem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 99.129 (?), 10.8.2009 7:08

Lignohumát jsem letos použila poprvé a zcela zodpovědně prohlašuji, že je to bomba. Použila jsem ho na vše. Na stromy, zeleninu, květiny i trávník. A vše, na co jsem ho nastříkala vypadá jak z katalogu. Přidávala jsem jej do všech postřiků proti různým škůdcům i jen tak samotný. Papriky i rajčata neduživé po několika aplikacích tmavě zelené listy a obří plody, taktéž cibule a česnek.Květiny v truhlících vypadají poprvé jak mají. Doporučuji vřele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 69.62 (?), 14.8.2009 15:37

Dostala jsem asi dvě deci Lignohumátu bez návodu. Jakou prosím používáte koncentraci postřiku? Dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.235 (?), 15.3.2010 14:58

Zdravím,

Lignohumát je fakt "bomba" - měl jsem v tom namočený všechny semena na sadbu cca 24hodin a fakt to perfektně funguje. roslinky se zdají výrazně silnější a zdravější, tedy kromě hlávkového salátu ten za týden ze semen narostl asi 5-6cm, takž pujde do kompostu. Ostatní sadbu stále roztokem rosím (mlžím) přímo na list a zatím fakt super. Jsem po dlouhé době velice spokojený - teda až na ten "vyčouhlej" salát :-)

Přeji podobné úspěchy Tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 15.3.2010 15:17

Když mně ty všechny pochvalné příspěvky připadají podezřelé, jakoby napsané jednou rukou (možná rukou dealerovou).
  Trochu protimluv:
měl jsem v tom namočený všechny semena na sadbu...
a dále je psáno:
...roslinky se zdají výrazně silnější a zdravější...
Napadá mě: jak to mohl pisatel porovnat, že jsou rostlinky zdravější a silnější, když měl namočeny  všechny semena? (správně všechna)
Moje babička říkávala: "To co je na všechno, většinou není k ničemu. " Přitom o agrobyznysu neměla ani tuchy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.254 (?), 17.3.2010 20:30

jsem trochu z byznysu, obecně platí, že to co řekne v televizi Přemek, po tom je na druhý den sháňka, lignohumát je podpůrný přípravek, zkuste se zeptat u profi pěstitelů, kdo z nich ho používá? Myslím že jich moc nebude. Rostliny jsou na tom s nároky na živiny jako lidi,  porovnávat rostliny přihnojené s nepřihnojenými je jako mluvit o hladovém a nasyceném člověku, řekl bych že po dobrém jídle budete taky vypadat o kus lépe než hladový :) Porovnejte rostliny přihnojené jakýmkoliv vodorospustným hnojivem s nepřihnojenými a budete taky mluvit o rozdílu, porovnejte rostliny přihnojené s lignohumátem s rostlinami přihnojenými vodorozpustným hnojivem a posudte zda ten rozdíl bude tak výrazný. Jen pro představu průměrná cena za 0,5 kg vodorozpustného startovacího hnojiva je kolem 80 kč, tato dávka je na přípravu 500l hnojivého roztoku, pořád se Vám zdá cena za lignohumát tak super?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 17.3.2010 21:20
Ano, pane doktore Vysloužile, ta moje babička ještě k tomu říkávala:" Co jeden hloupý koupí, ani deset chytrých neprodá."Ale rozhodně nechci nikoho urazit.Také jsem lignohumát sháněla.Srdečně MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 25.2 (?), 9.11.2011 19:41

Lignohumat neni přimo hnojivo ale doplnkovy prostředek vyživy rostlin, směs huminovych kyselin.Použitim nic nezkazite, neda se snad nic spalit nebo přehnojit.Podobnym připravkem je Agro vitality komplex, ten je dokonce i cenově levnějši.-Jinak Lignohumatu jsou tři druhy s trochou rozdilnou recepturou.- Ale nakupovat něco jen protože to je levne mě připada trochu postavene na hlavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.144 (?), 7.4.2015 18:42

VITALITY KOMPLEX

Loni jsem poprvé používal na převislé muškáty. Rostly dosůlova před očima. Ještě nikdy jsem tak nádherné muškáty neměl. Délka převisu v říjnu 140cm. Letos opět jedině s vitality komplexem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika