Lignohumát



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 255.160 (?) 
2.1.2013 16:48
Jak jsem četl, tak není lignohumát jako lihnohumát a velice záleží na tom z jakých surovin se vyrabí a to se nejvíc odráží na ceně a o účinku se dá pouze polemizovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 152.34 (?), 2.6.2010 11:17

No, jde spíš o pohodlí (nebo čas). Samozřejmě, že vím, jak připravit výluh z kompostu nebo rašeliny a pak ho stejně jako přípravek typu Lignohumát nastříkat na list. Nebude to ale skladný koncentrát, který mám k dispozici, kdykoliv si usmyslím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 255.160 (?), 2.1.2013 16:45
Já zkoušel lignohumát na semena paprik a nic moc nevyklíčily, tak opravdu nevím...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 35.156 (?), 31.7.2010 17:01

Nestačím se divit. Koupila jsem 1/2l lahvičku na jaře a jen tak jsem s ní zalila co se dalo. Rajčata rostou v plném zdraví, ale co mi vyrazilo dech, byla broskvoň. Celá léta ji stříkám proti kadeřavosti, proti chloróze. Plody má dobré, ale objevují se na nich jakoby černé tečky, které se slévají v černé mapy a v některých místech až deformují plod.

Letos bylo moc práce a na zahradu nebyl čas. Nestříkalo se proti kadeřavosti, ani se postřikem nehnojilo. Doslala jen jednu konev s Lignohumátem. Nevím, jestli právě to jaká je teď mám přisuzovat právě jemu. Žádná kadeřavost, žádná chloróza, plody jsou čisté a strom roste jak blázen. Dívám se na to s údivem a nevěřím. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 217.135 (?), 1.8.2010 13:50

Mam velke pochybnosti...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 1.8.2010 17:18

Jako všichni ostatní jsem taky podlehl masivní mediální reklamě ohledně Lignohumátu. Tak jsem ho zakoupil a u náhodně vybrané zeleniny přidávám pravidelně do zálivky.    Taktéž do postřiků stromů. 
   Nezúčastněného člena rodiny jsem požádal o hodbnocení, jestli rostliny ošetřené a zalité novým způsobem vypadají lépe a které to jsou. Tedy něco na způsob dvojitě slepého pokusu. Buď jsme slepí my, nebo je má zahrada ignorant. Rostliny vypadají naprosto stejně.
   Podobný pokus u jahod, rajčat, brambor, póru jsem udělal dřív s přídavkem zkvašených slepičinců. Rozdíl byl zcela. markantní.
   Prostě Lignohumát mě nepřesvědčil. Příspěvky popisující málem zázračné účinky přípravku mi zavánějí marketingem.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6450) - 70.100 (?), 2.8.2010 7:02

Holt kvašený kuřiny ničím nenahradíš...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.34 (?), 3.9.2010 15:03

Nemůže to být podobně jako u antidepresiv? (Antidepresiva zdravému člověku náladu nevylepší.) Myslím tím, že pokud máte v půdě dostatek huminových kyselin/jejich solí, tak Vašim rostlinám lignohumát neprospěje a asi ani neuškodí. Já mám s lignohumátem zkušenost letos první, a dobrou: hodnoceno subjektivně "mám lepší mrkev" i objektivně "růže Hugova pět let živořící s houbovým onemocněním je po systematické zálivce zdravá". Se zájmy výrobce na mou duši, na psí uši, nemám vůbec nic společného.

Zdraví Umtata

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 4.9.2010 7:18

S těmi antidepresivy - kolega mi říkal, že když přišel do práce a viděl narvanou ambulanci, padla na něj deprese. Jak si nasadil Zoloft, či co, už mu to tolik nevadí
   Rozdíly v jednotlivých letech jsou tak velké - stačí porovnat třeba projevy šarky, velikost brambior, kvalutu česneku loni a letos. Z jednoroční aplikace nelze vyvodit závěry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.34 (?), 4.9.2010 20:28

V nějakém z receptářů vystupuje Aleš Kopřiva.Vzpomínal na svého dědečka, který si údajně připravoval něco podobného za 1.republiky.Hlavní surovinou byl dlouhodobý výluh ze shnilého dřeva + něco k tomu.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika