Příspěvky uživatele - 65.50

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jaká podnož?, 2.2.2012
Já se obávám, že ještě o dost dřív než za 100 let nebudou lemovat cesty a poutní stezky vysokokmeny žádné.  Před pár desetiíletími téměř nebylo silnice bez ovocných stromů, dnes staré stromy vidíme spíš místy a přežívají jen díky své... celý příspěvek >
Vytvořme společnou nazorovou degustaci starých odrud, 2.2.2012
Ryze dle chuti: Čistecké lahůdkové, Lord Lambourne,  Kidś Orange, Matčino, Biesterfeldská reneta...
Kanadská jedle, 1.2.2012
Podle mých zkušeností myslím, že s pěstováním u nás by neměl být žádný problém. J
Jaká podnož?, 1.2.2012
Mně ale není jasná jedna věc. V dětství jsme se učili, že Mičurin byl největší světový šlechtitel a jeho odrůdy umožní pěstovat ovoce tam, kde to dřív nebylo možné (např. Mičurinova zimní máslovka). Když jsem pak rozum bral, přišlo mi... celý příspěvek >
Mravenci ve skleníku, 1.2.2012
Děkuji za upřesnění.    Nicméně skutečnost, že autorem příspěvku je 16 letý muž a že mu pomáhá zkušený entomolog, horolezec a muzikant, sama od sebe neznamená, že s jeho názorem nemůžeme polemizovat. Nezlobte se na mě, vymazávat... celý příspěvek >
Slivovice k narození syna, 31.1.2012
Máte pravdu, i já jsem kdysi viděl u svých příbuzných dřevěné škopky se švestkami a bez poklopu. Dnes bych ale tento postup nedoporučoval.  Kvůli napadení šarkou se používají na kvas i skořejší a méně sladké odrůdy než pozdní Domácí... celý příspěvek >
Švestkové víno, 31.1.2012
Ten recept ale není na víno nýbrž na likér. Stejným způsobem se nakládají višně a griotka přece taky není totéž co višňové víno.
Mulčování pod stromy, 31.1.2012
Mulčováním asi úplně hnojení nenahradíme, ale tady s panem Paľem souhlasím, že pro domácí zahradu je to rozumnější, než potlačovat plevel herbicidy.    Na zimu bych mulč určitě neodstraňoval. Jedním z účinků mulče je, že mnoho kořenů... celý příspěvek >
Slivovice k narození syna, 31.1.2012
Přečtěte si znovu, jak jste položil svůj dotaz. Ale snad pochopím.  Záleží na druhu ovoce. U švestek je správné vedení kvasu  zhruba to, co popisujete. Dokonce kvasná zátka není podmínkou, stačí těsnící poklop, případně folie s gumou,... celý příspěvek >
Mravenci ve skleníku, 31.1.2012
Hmm, tak potřít stonky a listy i stonky všech rostlin ve skleníku citronovou šťávou. Fakt dobrý nápad. Ještě chybí dodat, jestli po jedné nebo obou stranách listů. A taky co dělat, když přirostou listy nové, což jde ve skleníku dost... celý příspěvek >
Redlove, 31.1.2012
Tak já se musím přiznat, že už jsem před pár dny u Starkla objednala obě dvě Red Love, co nabízí / bohužel mám místa na zahradě dost :-) /- novinky mám ráda a navíc 2 malé velkokonzumenty ovoce- tak se těším a trnu zároveň, co z toho... celý příspěvek >
Staré odrůdy jabloní - Slovácko, 30.1.2012
Co mě asi zaráží obecně -  neustálé nucení vlastních názorů a úvah Nevím, jaké nucení máte na mysli. Pokud někdo formuluje v diskuzi na fóru nějaký názor či úvahu, pak je nutí jen sám sobě. Nebo snad máte pocit, že ostatní... celý příspěvek >
Šarka švestek, 30.1.2012
Co se týče regresní křivky, ta je u šarky obvyklá i u citlivých odrůd. V jednom roce může být tlak choroby větší, v jiném menší.    Obecne lze říci, že všechny stromky z dobrých školek, i ty citlivé,  se vysazují jako... celý příspěvek >
Obyčejný rýč vs. Fiskars, 30.1.2012
...nářadí, ale práci za vás neudělá... To je pravda a z fyzikálního hlediska dokonce absolutní pravda. Ovšem ani jízdní kolo za Vás kopec nevyjede, přesto rozdíl v časech mezi Ukrajinou a galuskou může být propastný ...95% z výsledku... celý příspěvek >
Šarka švestek, 30.1.2012
Ano, v češtině (a zřejmě i slovenštině) jsou slova odolnost a rezistence synonyma. V zahradnické praxi se obě slova používají v trochu jiném významu. Rezistencí se rozumí absolutní odolnost (vůči šarce, strupovitosti, aj). Slovo odolnost se... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika