Lidská moč: hnojivo budoucnosti?



host - 234.130 (?)
3.12.2014 8:17

To, co sa tu popisuje, malo vyznam niekedy v stredoveku. Takto sa napr. Japonci vyhli v stredoveku mnohym epidemiam. Cisar (bud obdobie bolo Edo, alebo on sa volal Edosmiley) nariadil zvazat vsetky splasky mimo mesta a dediny na polia, co sa im vratilo v podobe lepsej urody. Hladnych krkov bolo dost. Cisar zriadil na to miestne sluzby, nieco ako dnes udrzba ciest. A ze to bolo splaskov! To sa tykalo aj inych odpadov. Myslim, ze cistotnost Japoncom zostala dodnes. V Europe boli ludia "cistotnejsi", splasky sli rovno do zeme (nik sa s nimi netahal) a urcite mali hlboke trativody a splasky sa dostavali do spodnej vody. Tuto vodu z mestskych studni potom pili. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
            
stefanos689 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 75.62 (?), 2.12.2014 17:23

"curanky" staci splachnout, tam neni co dezinfikovat... do jimky se dostane akorat voda + moc, proto bych volil oddelene zachody

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.7 (?), 2.12.2014 19:04

toto je akoze adventna tema?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.12.2014 20:02

Další ránu pod pás efektivní lidské hnojivosti dává klesající spotřeba piva v ČR.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 132.254 (?), 2.12.2014 20:11

Mně se to líbí, aspoň se je čemu v tomto pochmurném počasí zasmátsmiley.  A taky docela poučné téma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 58.232 (?), 2.12.2014 20:36

Naozaj, alebo contra vintam non bruncorum.  pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Saffronia - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 216.216 (?), 3.12.2014 0:01

Tedy, že se na zahrádkářském foru nasměji tak, že si probudím dítě, to by mě skutečně nenapadlo - díky, pánové yes

No a k těm pár postřehům, co jsem si v záplavě příspěvků zapamatovala:

1. S dospěláckou jsem neexperimentovala, přeci jen jsme staršího data, ne zcela zdraví, s ne zcela vyváženým vnitřním prostředím.. Ale ta dětská moč, tu slévám z nočníčků do konve, čili tam nějakou dobu stojí, a vůbec nehnědne, ani njak nezapáchá, nevšimla jsem si zatím žádných procesů. Chcete-li, učiním experiment a začnu to pořítat na dny, kdy doznám nějakých změn..

2. Toaleta na zkompostování je již vymyšlena, já sama ji chci zakomponovat do naší wc místnosti, avšak muž je zarytě proti. Zkompostovat se dají, jak jsem vyčetla, i h.o.v.n.a. (mimochodem pod tímto názvem je u nás na trhu občs prodává jakkýsi zemědělec coby super hnojivo - nějak již vysušená a granulovaná v pytlíčcích), musí se ale prosypávat pilinami. Asi kvůli neutralizaci pachu a rychlejšímu vysušení, nebo k vyvážení pH?

Čili po rekonstrukci mě napadlo vedle klasické mísy a bidetu přidat ještě jakési sedátko s nějakým vysunovacím pojezdem, na který by se zachycovaly (a tedy se tam pravidelně střídaly) dva až tři kýble, vedle toho pak další kýbl s pilinami nebo vápnem, či čím se to bude poprašovat. Když bude vhodný čas na přidání ke kompostu, začne se používat tento záchod a bude.. Bohužel to nemohu zatím vyzkoušet v praxi, protože nějak nemohu zbořit mužovy obavy, že to bude nehygienické a že to bude smrdět. Podle mě tedy piliny nesmrdí, ale vysvětlujte něco chlapovi frown

3. Čůrání na veřejnosti s pindíkem vystrčeným do dáli a s mohutným obloukem moči od kalhot mi tedy taky přijde poněkud pod úroveň Evropana, vždyť se dá čůrat někam do kyblíku a pak to na tu zahradu vylít, ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 3.12.2014 7:28

A co takhle si udělat smlouvu s místní restaurací a sbírat moč od ní? Popř.by se pak někdo mohl naučit dělat recyklované pivo...laugh. Prostě někteří objevili Ameriku... jak se kdysi hnojilo, bohužel s užívanýma práškama a antikoncepcí se moč nehodí na hnojení, tak založíme téma "moč, hnojivo minulosti".Co si pořídit jednu slepičku nebo králíčka a sbírat bobky od nich a ještě nám budou prospěšni i jinak a neřešit tady jak sbírat lidské exkrementy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.130 (?), 3.12.2014 8:17

To, co sa tu popisuje, malo vyznam niekedy v stredoveku. Takto sa napr. Japonci vyhli v stredoveku mnohym epidemiam. Cisar (bud obdobie bolo Edo, alebo on sa volal Edosmiley) nariadil zvazat vsetky splasky mimo mesta a dediny na polia, co sa im vratilo v podobe lepsej urody. Hladnych krkov bolo dost. Cisar zriadil na to miestne sluzby, nieco ako dnes udrzba ciest. A ze to bolo splaskov! To sa tykalo aj inych odpadov. Myslim, ze cistotnost Japoncom zostala dodnes. V Europe boli ludia "cistotnejsi", splasky sli rovno do zeme (nik sa s nimi netahal) a urcite mali hlboke trativody a splasky sa dostavali do spodnej vody. Tuto vodu z mestskych studni potom pili. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 3.12.2014 8:11

Čůrání na veřejnosti s pindíkem vystrčeným do dáli a s mohutným obloukem moči od kalhot mi tedy taky přijde poněkud pod úroveň Evropana, vždyť se dá čůrat někam do kyblíku a pak to na tu zahradu vylít, ne?

I kdepak.  Oblouk do dáli v přírodě, rozkročený chlapský postoj, hlava mírně zakloněná, netřeba trefovat otvor 20x20 cm, nehrozí pocákání nohavic, příjemné šustění vlhčeného listí, úprk zasaženého broučka, to jsou pocity, který žádná Evropanka nedokáže prožít, natož pochopit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 3.12.2014 8:31

yeslaugh Akorát ten oblouk už není co býval, přece jen věk se ozývá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika