Cererit x hnojivo na ovocné stromky



host - 224.230 (?)
12.3.2014 9:59

hmm no vidim, ze je zapotrebi na to jit vedecky... co by za alespon cinsky cererit daly vinice meho strejdy, ty nevidely hnojivo tak 10 let... ]]]..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 12.4.2010 9:02

A pak je tu ještě jedna věc. Hnojením rozumíme doplnění živin, které se půdě nedostávají. Jenže obvykle nevíme, jaký obsah živin v půdě je. A tak mnohdy vesele přehnojujeme  již přehnojenou půdu. Často jednostranně. Totéž platí o struktuře půdy, jejím pH, atd. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6492) - 70.100 (?), 12.4.2010 9:47

Tohle má ovšem háček v tom, že nevíme, "co chybí, či co přebývá" (oblíbené uvítání u mého zubaře). Málokdo má tolik zkušeností, aby poznal, které živiny se v půdě nedostává. Málokdo ví, jaké množství živin je nutné té které rostlině dodat. Nikdo si nenechá udělat půdní rozbor, pokud není výstřední milionář. Tedy jediné řešení je přečíst staré moudré knihy a řídit se podle nich. A pokud má, tak i rozumem (nehnojit dusíkem napodzim a podobně).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 12.4.2010 10:19

Ale jděte. Já si myslím, že netřeba utrácet tisíce či desetitisíce za rozbory půdy (ostatně nějaké orientační kity lze zakoupit i tady a není pro to nutné zruinovat rodinné úspory).

Stačí se pořádně dívat, jak stromy rostou, jaké jsou přírůstky, barva listů, zda (a jak) strom kvetl, dále pamatovat si, kdy jsem naposledy hnojil a jaká byla loni (předloni) úroda...

Pokud stromu, který nekvete, ale přitom má půldruhametrové letorosty, dodám fosfor formou Cereritu, pěkně to "pohnojím". Pokud však použiji superfosfát, a "říznu ho" trochu omítky, určitě vůbec nic nezkazím i bez rozborů za tisíce, zejména když vím, že moje půda je spíš slabě kyselá... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.8 (?), 12.3.2014 4:32

Dobré ráno, jak je v diskuzi uvedeno lze koupit více druhů granulovaných hnojiv v jejichž názvu se vyskytuje cererit (vynechávám ty s řasami a guanem). Obsah NPK a stopových prvků je různý.Teď přišel i leták od BédyTrávníčka. Můžete prosím někdo doporučit optimum, od koho? Nerad bych zbytečně vyhazoval peníze, nebo si zaneřáďoval zahradu sádrovcem. Jedná se mě o pohnojení pod plodovou zeleninu, případně drobné ovoce, záhony hnojim dosud jen zeleným hnojením co 2 roky. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 38.136 (?), 12.3.2014 6:14

Já používám klasiku, Cererit od Agro. Taky jsem narazil na Cererit, snad z Rumunskano. V úplně jiném obalu, než má Agro. V Hornbachu jsem si chtěl koupit 10 kg kýbl, ale mnohem lépe vyjdou cenově dvě 5 kg balení. A Béda je mně protivnej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 12.3.2014 9:09

Co myslite klasikou od Agro - cererit ve slozeni N–P–K (8-13-11) + 2% hořčíku? A neni v nem moc fosforu a malo dusiku? A to si myslim, ze drive v tom horcik nebyl, musel bych se podivat, mam jeste starsi baleni.

Cererit Agro s guanem a mořskými řasami mi neprijde spatny, loni jsem si ho koupil (nevim, zda tam byly morske rasy, mel jsem za to, ze jen guano). Slozeni N–P–K (10-9-15) + 1,3 % hořčíku mi prijde mnohem lepsi, nez u 'klasiky'.

Letos si chci koupit Agro Hnojivo pro ovocné stromy a drobné ovoce. Slozeni N–P–K (9-6-16) + 6% hořčíku - prijde mi ze vsech mineralnich hnojiv nejlepsi (ovocne stromy, jahody, maliny, brambory) pro vysoky obsah drasliku a horciku. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 12.3.2014 9:43

Ak nemate prehnojene dusikom na jar cereritom (akymkolvek) alebo npk, atd atd a nic nepokazite. Neskor, ked sa vyvyjaju plodu je dobre aplikovat rozvaznejsie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 12.3.2014 9:48

Koukněte se na stránky Lovochemie, jako tuzemského výrobce a vlastníka ochranné známky Cererit. Agro-CZ (jako součást Babišova impéria) dělá malobalení z tuzemské velkoprodukce, ale je otázka proč kupovat více malých balení z Agro-CZ, když můžu koupit 25 kg zabalených přímo v Lovochemii.

Ten hořčík tam mohl být jen doplněn v rámci zpřesnění popisu stejně jako by tam mohla být doplněna síra. Granule totiž obsahují dolomitický vápenec - proto ten hořčík. Cererit se dále od dovozových NPK liší tím, že by měl mít vždy draslík v síranové formě. Proto by do specifikace mohla být dopněna i ta síra. Dovozových "cereritů" bych se bál, že budou jen NPKčkem s draslíkem v chloridové formě, která v mém případě má fatální důsledky na půdní strukturu (rozbřídání, rozbah'nování, trvalý rozpad granulí vytvořených huminovými solemi,...).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 155.121 (?), 12.3.2014 9:50

Já mám 10-9-14-1,3. Koukám, že těch Cereritů je víc. Ale asi se to nesmí moc přehánět. Tak jako každá půda má jiné složení. Jednou za několik let stromy hnojím jen dusíkem, jako abych nepřehnojil P a K, které nejsou moc v půdě pohyblivé. Někdy dávno jsem si nechal udělat rozbor půdy a měl jsem hodně P.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.230 (?), 12.3.2014 9:59

hmm no vidim, ze je zapotrebi na to jit vedecky... co by za alespon cinsky cererit daly vinice meho strejdy, ty nevidely hnojivo tak 10 let... ]]]..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika