Odzimování fíkovníku



Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?)
23.3.2017 21:00

Myslím, že letos namrzl kde komu, taky čekám, kde a zda vyrazí. Mrzlo celý leden až praštělo, země promrzla do víc než půl metru, takže pod krytem už žádné teplo ze země nevyzařovalo. Naštěstí mám mateční rostlinu v obřím květináči, který šel už ven ze sklepa ok. Dokonce namrznul i kousek ve skleníku. Vše Brown Turkey.Bude to dle klonů, mám ve skleníku i nějaký z Chorvatska a ten vypadá líp. Ale vyhráno není, na přelomu dubna a května může dostat v míze co proto už pří pár stupních pod nulou..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 34.51 (?), 22.3.2017 15:26, zobrazeno: 14792x
dobrý den všem, myslíte že je již čas na odzimování fíkovníku ve volné půdě? Jižní Morava Vyškov
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 186.2 (?), 22.3.2017 15:53

už jste to dávno měl udělat (jakmile pominou mrazy pod -10st)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 180.70 (?), 22.3.2017 18:17

Proč? Mám kolem něj stále domeček s bílou netkankou a nezamýšlím jej odstranit, až tak v půli dubna. Nerad bych, aby začal rašit a květnový mrazík vše zničil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.2 (?), 23.3.2017 9:55

Nemyslím, že by textílie vytvářela chladnější klima, zvláště v noci udržuje teplo, nakonec proto se dává na jaře i na záhony. Možná by k oddálení rašení přispělo jarní stínění, ale zase pozdějším nástupem do vegetace se oddálí breba sklizeň a prakticky vyloučí podzimní sklizeň. Pod krytem mi na jaře vše pučí rychleji a hlavně plesniví. Nakonec totožné zkušenosti mají i jiní: pravidlo, tentokrát čím dříve, tím lépe, platí i na jaře. Pokud by se fíkovníky zbytečně nechaly zabalené déle, mohou při teplejším a slunečném počasí začít pod obalem plesnivět. „Většinou rozbalujeme počátkem března, podle teplot. Těch -10 °C je bezpečná hranice,“    Zdroj: idnes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 23.3.2017 10:27

Ale já nemám nic zabalené, já mám pro něj udělaný domeček z bílé netkanky (takže vlastně uzavřené stínění). Plesnivět proto z toho důvodu nemůže, není obalený, ale volně v prostoru. Tedy říkáte, že tím, že ho takto chráním před nočnímy mrazíky, větrem a sluncem, uspíším jeho rašení?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 23.3.2017 11:08

Chce to otužovat-i co se týká sluce svitu- jinak-při pozdějším odhalení dostanou rostliny šlahu... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 34.51 (?), 23.3.2017 12:00
tak jsem tedy odstranil a vypadá to že mi hoodně namrznul... uvidím jak bude vypadat za měsíc a doufám že obrazí alespoň z kořenů...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 23.3.2017 21:00

Myslím, že letos namrzl kde komu, taky čekám, kde a zda vyrazí. Mrzlo celý leden až praštělo, země promrzla do víc než půl metru, takže pod krytem už žádné teplo ze země nevyzařovalo. Naštěstí mám mateční rostlinu v obřím květináči, který šel už ven ze sklepa ok. Dokonce namrznul i kousek ve skleníku. Vše Brown Turkey.Bude to dle klonů, mám ve skleníku i nějaký z Chorvatska a ten vypadá líp. Ale vyhráno není, na přelomu dubna a května může dostat v míze co proto už pří pár stupních pod nulou..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.51 (?), 11.4.2017 15:53
nic neraší ani od kořenů... tak po loňské úspěšné sezoně to vypadá na nákup nové rostliny.. - nebo je ještě pořád čas na rašení?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 11.4.2017 16:22

Čekej tiše-Eva Olmerová, Čekej a neplakej-Antonín Gondolán... Sliboval jste, že vydržíte měsíc! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika