Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Exotické ovoce > Mrazuvzdornost fíkovníku a olivovníku

Mrazuvzdornost fíkovníku a olivovníku

Ivan Hlavatý (4384) - xxx.xxx.234.173 (?)
25.2.2017 11:00
Nevyzerá to zle. Dnes som spravil hrubý prieklest figovníka, odstránil som pár silnejších konárov ktoré vyrastali príliš nízko alebo do strán a začali prekážať. Drevo bolo zdravé (foto 1,2). Po odrezaní povchu kôry nožom je vidno zeleno sfarbenú vrstvičku, a to na hrubších i tenších konárikoch (foto 3,4). Zdá sa zatiaľ, že figovník aj tých -23°C v januári asi ustál. Prieklest tenších vetvičiek spravím až keď začnú rašiť puky a bude zrejmá ich vitalita (konce nevyzretých výhonkov niekedy odmrznú aj v miernejších zimách). IH
Obrázky:

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
   << Předchozí příspěvky | 1, 2, 3, 4   

Ivan Hlavatý (4384) - xxx.xxx.234.173 (?), 25.2.2017 11:00
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Nevyzerá to zle. Dnes som spravil hrubý prieklest figovníka, odstránil som pár silnejších konárov ktoré vyrastali príliš nízko alebo do strán a začali prekážať. Drevo bolo zdravé (foto 1,2). Po odrezaní povchu kôry nožom je vidno zeleno sfarbenú vrstvičku, a to na hrubších i tenších konárikoch (foto 3,4). Zdá sa zatiaľ, že figovník aj tých -23°C v januári asi ustál. Prieklest tenších vetvičiek spravím až keď začnú rašiť puky a bude zrejmá ich vitalita (konce nevyzretých výhonkov niekedy odmrznú aj v miernejších zimách). IH
Obrázky:

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.100.59 (?), 25.2.2017 20:08

Jakou máte odrůdu? Já jsem dnes vynesl olivy, Tomel Tipo a odzimoval fíkovník Brown T. Zjevně se musím poučit - keř byl obalený dole netkanou textilíí, na ní bublinka a uvnitř listí - tam vypadá ok, ale horní část byla jen obalená bublinkou a novinami a ta teda totálně zplesnivěla, fíky na kaši..prostě to asi nedýchalosad. Daník

Připojit reakci

Ivan Hlavatý (4384) - xxx.xxx.234.104 (?), 25.2.2017 20:38
Názov odrody nepoznám. Určite to nie je Brown Turkey, plody sú po dozretí žlté (foto). K tomu obaleniu- ak to nedýcha, tak sa chytí pleseň. Tiež som pred rokmi spravil podobnú chybu a výsledok bol rovnaký (pleseň). Netkaná textília - biela - je OK. Ja mám všetko na pevnom stanovišti vonku (figovník, tomel, asiminu, araukáriu) a už ich na zimu vôbec nechránim, ponechávam ich Osudu. IH
Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.110.126 (?), 30.12.2017 10:43
Dobrý den pane Hlavatý, rád bych se zeptal na zkušenosti s tomelem. Chtěl bych se pokusit s pěstováním.
Připojit reakci

Ivan Hlavatý (4384) - xxx.xxx.234.200 (?), 30.12.2017 12:30
110.126: Pozrite si vlákno "Tomel pro republiku". Sú tam aj všetky moje príspevky ohľadom pestovania tomelu (Diospyros kaki). Nájdete tam aj zásady rezu (prísp. z 23.2.2017). Svoje skúsenosti tu teda nebudem znovu opakovať, ak by som ich mal zhrnúť do 1 vety, tak až do zimy 2016-2017 boli výborné (2 viacročné stromy ktoré už pekne rodili - viď fotky), počas tejto krutej zimy oba vymrzli. (Po drastickom zrezaní znovu obrazili, takže začínam zasa z bodu nula). IH
Obrázky:

Připojit reakci

Daník (789) - xxx.xxx.186.2 (?), 27.4.2018 15:21

Na nějaké velké pěstování fíkovníků ve volné půdě (konkrétně mám BT) jsem se rozhodl po zkušenostech několika posledních let postupně rezignovat. Problémem by nebyly velké zimní mrazy, které v podstatě nebyly, ale naopak teplo v zimě, fíkovníky se dostanou do mízy a následné jarní mrazy je decimují. Omrzá nejen komplet breba násada, ale i větve.  Letos jsem venkovní keř odzimoval v březnu při vysokých teplotách. Vypadal zcela zdráv a zeleně. Následné mrazy dostal kabát jen z netkanky, ale kompletně namrzl. Viz fota

Obrázky:

Po březnových mrazech
Po březnových mrazech

Připojit reakci
1, 2, 3, 4   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov16:43
Teplota v kurníku8:21
Teplota v kurníku1.7.2020
Jak skladovat hobliny?29.6.2020
Border kolie do bytu?22.6.2020
Chov pstruhov20.6.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů