Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:


Fíkovník pěstuji už od roku 1988, odrůdu neznám - přenechala mi ho jedna paní, která se musela stěhovat do menšího bytu s tím že jí za něj zaplatím plody z první úrody, protože jí v životě neplodil. Sladké plody na ni čekaly hned následující rok. Zpočátku jsem ho pěstoval hlavně v nádobě, jako přenosný. Když jsem si zapěstoval několik sazeniček, tak jsem zkusil i pěstování ve volné půdě u zdi stodolyna západní straně cca 200m od řeky v nadmořské výšce 530m - takže mrazové kotlině. I přes mulčování listím mi asi první 3 roky vymrzl vždy až ke kořenům a na jaře vyhnal nové výhony. Přesázel jsem ho proto do uzavřeného dvoru k jižní stěně a tady už pravidelně plodí. Do výšky 2 m jsem ho pravidelně po opadu listů stáhl opatrně šňůrou k sobě a zabalil do netkané textilie. A pak na něj navlékl ojeté pneu z dodávky. V zimě pak k pneumatikám přihazoval sníh, aby se zbytečně sluncem nepřehřívaly. Nyní díky vzrůstu stáhnu a zabalím do netkané bílé textilie a zatím se drží, i když ty zimy v současnosti jsou docela teplé

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika