Mrazuvzdornost fíkovníku a olivovníku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?) 
4.10.2016 18:11

Hezké! Já mám mírně odlišný problém. Fíkovník mi prorůstá od souseda plotem. V lednu vymrzl až k zemi. Vypustil pak nové výhony, až 180 cm vysoké, a plody (jarní a pak letní). Ty jarní jsou už sladké, ale ty letní asi letos nedozrají. Nevadí. Chtěl bych si uříznout pár výhonů, abych tolik nezatěžoval plot a taky bych je chtěl nechat zakořenit. Myslíte, že se mi to ve sklepě v pískovém substrátu chytne?

Zralý fík
Zralý fík
Letní plody nedozrálé
Letní plody nedozrálé
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.254 (?), 4.10.2016 19:21
Pre Mimmo: Na fotke je návod na rozmnožovanie figovníka odrezkami. Snáď to rozlúštite pri zväčšení. Sám s tým praktické skúsenosti nemám. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 4.1.2017 18:07

Zdá se, že se to skutečně chytne.

Fíkovník po 4 týdnech
Fíkovník po 4 týdnech
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 27.83 (?), 4.10.2016 19:23

Na jaře zapichuju asi 30cm řízky přímo do půdy ve skleníku tak, aby čouhal jen vršek a ujímavost prakticky 100%. Na podzim se mi to nedařilo. Perfektní úspěšnost je v létě řízky do perlitu v petce, shora kryto, dole otvory a postavit do misky s cca 0,5 cm vody, aby perlit byl vlhký...´+stimulátor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 27.83 (?), 4.10.2016 19:29

Jen ten stribrny smrk mi nejak k tomu stredomori nepasuje...smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.210 (?), 4.11.2016 18:10
Figovník tiež po prvých mrazíkoch zhodil všetky listy. Zostalo veľa drobných fíg, ktoré už nedozrejú a zimu neprežijú. Alebo možno niektoré predsa - v tomto roku tomu tak bolo... Závisí to na najmä od priebehu zimy, takže uvidíme. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 19.9.2016 20:05

Ospravedlňujem sa záhradkárom z vyšších oblastí, keď čítam že niekde nestihnú dozrieť slivky, tak mi príde trochu divné že tu plkáme o figách, sorry.

A votom to je, hlavně následující post. Někdo zarazí do země koště a ono mu zjara vykvete a zarodí. Jiný kolem výsadeb tanče s chřestítky a bubínkem vzývá elementály, zapaluje dýmová znamení a stejně mu zjara v plném květu dvě "šestky" několik sezón po sobě všechno zlikvidujou. Holt to už je takovej úděl. Ale stejně je to nespravedlivý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.125 (?), 19.9.2016 20:14
Nuž, život je nespravodlivý... Len pre útechu: my "teploši" s Vami "frigiďákmi" súcitíme :-). (aj keď Vám to pomôže asi ako mŕtvemu zimník). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 130.7 (?), 18.11.2016 9:50

Na ostravsku letos první úroda opadla po mrazech a druhá nedozrála přes veškerou péči malého zahradníkasmiley. O něco lépe na tom byl BT nasazený ve volné půdě a od severu chráněný domem - jarní fíky přežily a z podzimních pár kousků jakžtakž došlo...

V květináči na volném prostranství
V květináči na volném prostranství
BT ve volné půdě chráněný domem
BT ve volné půdě chráněný domem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 237.70 (?), 5.1.2022 0:56

Co se fíkovníku týče, na obrázku je návod na celkem spolehlivou zimní ochranu. Zda funguje i na olivu, nevím.

J.

Příprava fíkovníku na zimu
Příprava fíkovníku na zimu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika