hurmikaki, tomel japonský



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 26.143 (?) 
26.2.2012 20:48

Zdravím "Mičurina s hurmikaki", tak ako som už písal na tomto fóre, ja som už 3 krát kúpil Dunaj od p. Karasa, ale vždy po niekoľkých rokoch vymrzol      (inak plody dozrievali a boli po dozretí vynikajúcej chuti aj veľkosti), vlani mi z podpníka vyrástli 3 ks podnoží, v auguste so m sa ho snažil naočkovať (asi bez úspechu), teraz na jar je kedy termín?, resp. ocenil by som pomoc pri štepení. V zahrade pestujem aj figy, granátové jablká, kivy... ďakujem

s pozdravom Ivan z Nitry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 144.134 (?), 27.2.2012 0:11

Pán Ivan, prečo nezájdete za p.Andrejom z Nitry. Ten už dlhé roky štepí menej známe ovocniny a... stretnete sa s ním aj na každej Flóre či inej výstave v SR a ČR. Možno, že býva iba kúsok od Vášho domu. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.32 (?), 22.9.2011 8:59

ja si myslím, že ak bude teplá a dlhá jeseň, nové výhonky môžu stihnúť vyzrieť. navyše je Nikita s odolnosťou voči mrazu lepšie na tom, než čisté D. kaki - sú tam gény aj z D. virginiana. treba dať draslíkové hnojivo na jeseň, najlepšie v organickej forme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.102 (?), 24.9.2011 12:09

Zdravím!

Mám otázočku. Potrebuje Nikita opeľovača? Na nete som našiel informáciu, že ak sú plody neopelené, tak v polovičke leta bez príčiny opadnú..aké máte skúsenosti?Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.252 (?), 24.9.2011 22:56
To je otázka pre tých, čo Nikitskuju bordovuju pestujú. Bolo by prospešné, keby sa ozvali. Predajca zaočkovanej sadeničky mi tvrdil, že tomely všeobecne opeľovača nepotrebujú, plody sa vyvíjajú partenokarpicky... Iné to je vraj u asimíny, ak chcete, aby Vám maximálne rodila. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.143 (?), 25.9.2011 22:02
Nikita opelovaca nepotrebuje. ale, v pripade opelenia kvetov je dosahovana vyssia uroda. letny opad plodov je bezna vec aj u ostatnych odrod kaki, nie je to zalezitost Nikity.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.252 (?), 26.9.2011 0:23
Videl som na nete snímky preplodenej Nikity a plody boli dosť drobné. Možno bude opad neopylených plodov v prospech tých, čo ostanú. Lepšie vyzrejú a budú istotne väčšie. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.210 (?), 26.9.2011 13:49

No ja sa pýtam iba preto, že som kúpil pred 3-mi rokmi Nikitu, ktorá mala dva plody a tie dozreli./Samozrejme plody obsahovali kôstky/ Nasledujúci rok mala 4 plody a v lete opadli, tento rok asi 20 kvetov, niečo padlo malé a postupne opadali všetky.Človek, čo som to od neho kúpil má viac tomelov v záhrade a niektoré odrody majú aj samčie kvety tak ma napadla kacírska myšlienka, že potrebuje opeľovača...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.252 (?), 26.9.2011 15:26
Nie je to kacírska myšlienka. Vlastné skúsenosti sú najcennejší. Pravdepodobne bude predsa len nutné do korunky Nikity navrúbľovať opeľovača. Môže byť virginiana? Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.143 (?), 26.9.2011 19:26
takto... Nikita minuly rok mala jeden plod z jedneho kvetu, a ten v auguste opadol. tento rok bolo kvetov asi 25 kusov, po letnom opade bolo na zemi asi 15 plodov, nejakych 10 tam zatial zostalo. uz zacinaju oranzoviet, takze zrejme dozreju. istu stupen partenokarpie tam asi bude, ktovie ako by to bolo s opelovacom... plody so semenami su podla literatury menej nachylne na opadavanie. rastlina je vo volnej pode treti rok, az teraz bude prva uroda, minuly uprsany rok neprial ebenovnikom a vela ludom opadali plodiky - rastlina takym sposobom reaguje na stres - prilis vela hnojenia, prudke striedanie teplot atd... opelovac by mal kvitnut v rovnakom case ako Nikita.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika