hurmikaki, tomel japonský



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?) 
25.6.2011 22:51

Zdravím, chtěla bych se zeptat jestli je tomel samosprašný, ráda bych ho taky zkusila pěstovat, díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 130.250 (?), 26.6.2011 0:02
S opeľovaním tomelu (ebenovníka) si nemusíte robiť starosti. Vytvára plody partenokarpicky- aj bez opeľenia. Nájsť plod, ktorý má vnútri semená, je skôr vzácnosťou. Iná situácia je, ak byste pestovala mrazuvzdornejšiu ovocninu asimínu (paw paw). Tam sa odporúča za účelom lepšieho opelenia pestovať dve odrody (podobne ako u kanadských čučoriedok či zemolezu kamčatského), alebo aspoň druhú odrodu naštepiť do koruny prvej pri pestovaní iba jednej rastliny. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 26.6.2011 19:25

Díky za odpověď, myslela jsem si to ale radši jsem se ještě zeptala proto že právě jak píšete vy, některé rostliny musí být dvě, zdraví E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.250 (?), 26.6.2011 0:22
Zdravím a ďakujem za kvalitné informácie a súčasne sa ospravedlňujem za meškanie. Bol som doteraz na Art-filme v Trenčianských Tepliciach. Tušil som, že "Nikita" bude odolnejší. Mám ho od p.Andreja z Nitry a zatiaľ verím tomu, čo o nej rozprával. P.Karas má Dunaj asi v dobre chránenom mieste, kde cez zimu sála teplo, alebo tam nestojí mrazivý vzduch. Mierne prúdenie vzduchu je vždy lepšie. Kioto ani ostatné marhuľové vrúble sa mi bohužiaľ neujali. Zato sa mi dobre ujali vrúbliky Melitopolskej, Vaniera a Aprimiry naštepené na blume Angeleno. Tak som zvedavý, či sa navzájom stihnú opeliť a ktorá prvá prinesie úrodu? Majte sa pekne! Paľo P.S.: Poradíte mi, ako najlepšie zaizolovať pred mrazom "Nikitu"? Mala by mať asi aj prístup vzduchu. P.Andrej odporúča suchú rašelinu, ale tá keď navlhne, stratí termoizolačné vlastnosti. V ČR republike používajú boxy z polystyrénu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.44 (?), 27.6.2011 14:12

Ja som izoloval obalenim netkanou textiliou z Baumaxu + papierove vrece+ navrch proti vode PVC - len do 1/2 aby rastlina dychala - nesplesnela. Nakoniec este plastovy (otvoreny) komposter bol nasadeny na takto obalenej rastline Vysledok ale nebol 100%-ny, horna cast nerasila (vytrcala z komposteru), musel som Dunaj strihat. Nakopcenie zeminy pomohlo Fige, ktora pod zemou neomrzla a ma nasadene na plody. S polystyrenom skusenot nemam, ale pozor na zaparenie a nasledne plesne - chytili sa mi na broskyne obalene vrecom z PVC v zime. Kioto mozete skusit zase na jar, alebo forkertom v VIII.

Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.230 (?), 28.6.2011 23:52
Ďakujem za dobré rady Libor! Porozmýšľam. Teraz sa venujem najviac preočkovanému starému vinohradu. Včera som poslal niekoľko fotiek z mobilu na fórum- téma Vinná réva. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.143 (?), 6.9.2011 20:01

Dobrý deň, ja som od p. Karasa kúpil už 3 krát Hurmikaki, prvý krát asi pred 14 rokmi, no viac ako 3-4 zimy neprežili, dokonca túto zimu vymrzol aj podpník ale zo zeme začal v júli rašiť, takže mám 4 ks mladých výhonkov vyrastajúcich zo zeme, ak by mi niekto vedel poradiť, či sa vrúbluje alebo očkuje, resp. ak by bol ochotný to urobiť, bol by som veľmi vďačný, okrem toho pestujem vonku kiwi, granátové jablká, figy... Ivan z Nitry,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.84 (?), 7.9.2011 21:13

Viděl jsem velmi úspěšně roubovat narašené podnože v březnu do rozštěpu obyčejnou žiletkou - a dost rychle. Já jsem o něco pomalejší, tak jsem zvolil Forkertovo očkování (v květnu) roubem z ledničky. I při očkování má však být podnož raději silnější než roub a to je u jednoletých podnoží a možná i vašich výhonů problém (moje jednoletá byla dost silná jen jedna). Teď by očko chytlo taky, ale venku by určitě do jara zmrzlo i v Nitre. Na jaře budu štěpovat několik dvouletých lotusů. Možná se domluvíme (do Nitry občas jezdím). Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 7.9.2011 21:19

a jake vsechny odrudy budete stepovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.140 (?), 12.9.2011 16:31

Ja som si kupil odrody Kostata, Dunaj,Trojan, Hiratanenaschi a Sheng od bulhara po 5 eur, na pokusy stačí... posiela volnokorenené stromky 20eur poštovne kto chce cornus.net78.net má aj driene a jujuby tiež 5 eur kus.Komunikoval som anglicky, lebo neviem bulharsky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika