hurmikaki, tomel japonský



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 224.28 (?) 
21.6.2011 6:49

Loni při dovolené v Chorvatsku mně napadlo vyhledat nějaké zahradnictví. Nějaký peníz jsem tam nechal, Jeden z ulovků - odrůda Tipo. Venku u nás pěstovat nejde, v květináči mi zatím dělá radost. Vypadá to na několik plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 110.76 (?), 21.6.2011 8:04

Moj Dunaj tiez podobne na jar ani tuk, potom som ho zrezal hodne hlboko a on obrazil a dnes ma uz 30cm vyhonky. Neviem co by bolo keby som ho nechal bez rezu, ale zda sa, ze mu neuskodil.

Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.32 (?), 21.6.2011 8:14

mne 2 -rocny Dunaj omrzol a dlho nerasil, teraz ma tiez asi 40 cm vyhonky, kvitnut urcite nebude. zatial som rez nerobil, iba som odstranil suche zmrznute drevo. ostatne som nerezal, kedze mu omrzli konare, tak som nechal nech si reguluje sam, odkial vyrasi. zatial nevyzera, ze by tato odroda bola dostatocne mrazuvzdorna. aky stary je Vas Dunaj?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.236 (?), 21.6.2011 8:47

roste dobře, je to viržínec pár květů má a zjistil jsem, že největší nepřítel je průtrž mračen a vítr,  protože urazí květy i pouhá veliká kapka, všiml jsem si tohoto jevu u granatového jablka, kde kapky urazily asi 10 květů tak jsem šel omrknout kaki a našel jsem po dešti vykvetlé uražené květy


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.8 (?), 21.6.2011 10:20

Mam Dunaj na Lotuse 2 rocny ca. 1m v BA 260m., listy skoro ako lopuchy ladovec dotrhal, cast nerasila na jar - asi omrzla (aj ked zima nebola nic extra, bol obaleny - nepomohlo), uvidime ci bude schopny prezit dalsie zimy... ak nie skusim ho nastepit virginianu.

Libor 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.218 (?), 21.6.2011 15:34
podla mna bol problem vo vyzreti vyhonov - minulorocne leto bolo dost dazdive, tak si myslim ze nestacili vyhony do zimy vyzriet. tiez som mal svoj Dunaj zabaleny, i napriek tomu bol na jar omrznuty. vyrasil z hlavneho kmienika. dufam, ze cim bude rastlina starsia, tak lepsie bude znasat zimu, a lepsie rast. ale tato odroda sa nezda byt moc odolna. - 19 stupnov bude asi totalne hranicna teplota. ja ho pestujem v Topolcanoch, nadmorska vyska je zhruba podobna ale teplotna suma bude nizsia ako v BA.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.193 (?), 22.6.2011 8:35

Ci bol moj Dunaj omrznuty neviem - po zarypnuti sa zelenal, ale nerasil na jar, tak som ho zrezal (assimina detto).Nasledne, ked mi upchalo trysku polievania, vsetka voda tlacila rovno ku Hurmi, niekolko dni, kym som si to vsimol a nerasiaci strom zacal rasit, kazdy den prirastal o 1 cm. Dnes ma ca. 30cm nove letorasty.

V juli ale bude asi treba hnojenie draslikom pre lepsie vyzrievanie, + menej/ziadna voda, aby lepsie vyzrel.

Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.155 (?), 23.6.2011 8:32
Ahoj Libor! Kúpil som v kontajnerkoch a vysadil pri dome asimínu s 2 sortami na 1 kmieniku a malučký ebenovník Nikitskaja bordovaja naštepený na Lotuse. Očko už vyrašilo a začína rásť. Bude Nikitskaja mrazuvzdornejšia ako Dunaj? Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.32 (?), 23.6.2011 10:36

Nie som sice Libor, ale skusim odpovedat. Nikitskaja bordovaja je urcite mrazuodolnejsia ako Dunaj. tuto zimu bola Nikita nezakryta (podpnik lotus) a ziadne omrzliny som u nej nenasiel. kdezto Dunaj bol na zimu zakryty a napriek tomu boli jednorocne vyhony zmrznute, vyrasil az zo stareho dreva. Nikita by mala byt odolna aspon do -22 stupnov ale prve roky odporucam aj Nikitu chranit pred silnejsimi mrazmi, po 2-3 rokoch uz nie je potrebne. Dunaj znesie bez zmrznutia zhruba -16, potom uz zacinaju omrzat jednorocne vyhonky. minimum tejto zimy bolo u mna -19 stupnov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.35 (?), 23.6.2011 14:45

Zdravim Palo, tak Vam kolega odpovedal za mna. Mate dobru sadenicu, pri troche stastia nebudete mat zrejme problemy - aspon podla webu by bezne zimy nemali byt problem. Moje skusenosti s Dunajom na Lotuse su zatial kratke na hodnotenie - 1 rok, avsak p. Karas v TT ho ma hodne rokov (a to bolo v 2009 aj v BA -28 stC, tak sa mi hore uvadzanych - 16 zda trochu malo - to by omrzal v TT kazdy rok...), mam ho za murom chraneny , dufam, ze prezije. Par semien Virginiany klici, takze buduci rok nastepim a kombinacia Dunaj na Virginiane (skorsia dormancia) by mohla byt odolnejsia. Zaujmalo by ma kde sa Vam ju podarilo dostat?

P.S. Kioto -step- neprezil?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika