Fíkovník



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?) 
20.7.2014 9:25

Mám 5 letý fíkovník a taky ho pěstuju na zahradě. Dosud pokaždé, to co v létě narostlo, přes zimu zmrzlo, takže začínal každé jaro od začátku. Až letos zimu přežil a nasadil plody. Mám ale pocit, že se tak stalo pozdě a fíky nedozrají. Zeptám se: zakrýváte ten fíkovník něčím na zimu?



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
ZdeňkaT. - (32) - 198.178 (?), 14.10.2014 20:03

Fíkovník mám ve skleníku třetím rokem a jsem na tom naprosto stejně, škoda letošního srpna, jinak by to asi dozrálo. No vydržme, třeba. Na zimu jsem přikrývala netkanou textilí, ale dopadlo to stejně, výhony zmrzly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 90.233 (?), 14.10.2014 21:15

Chceme si koupit fíkovník, manžel po něm moc touží, byl by ve velké nádobě a na zimu bychom ho dávali a to bud do zimní zahrady, kde bude teplota 8-12st nebo do dílny kde je v zimně k nule. Máme šanci na dozrání plodů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.27 (?), 27.12.2014 7:31

Fíkovník Vás potěší jak jej lze jednoduše pěstovat. Pokud jste z chladnějších míst je zimní zahrada ideální.  Pokud máte štěstí a jste z jihu, polabí nebo ostravska, nebo, bydlíte uprostřed většího města, tak je nejlepší vysadit jej ven. Jen vybrat tu správnou odrůdu. Nejlépe od někoho, kdo ve Vaší blízkosti delší dobu fíkovník pěstuje. Doporučuji nějaký klon English brown turkey (neskutečná plodnost, výrazná odolnost). meffik@seznam.cz

fíkovník
fíkovník
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
radek.liberec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 23.20 (?), 3.12.2015 12:45

no ja ho koupil v kruhu jako maly slahoun a rekli mi ze ho mam dat ven az po 2 letech az bude stromek mit kminek 1 cm a pak ze nezmrzne a prezije zimu takze ztaim ho mam vevnitr na zimu a ted tu pisete ze vzdycky zmrze jak to s nim teda je prodaly mi ho jako mrazu odolny 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 120.27 (?), 27.12.2014 7:47

Fík je lepší přeci jen na zimu zabalit, tenkovrstvá netkanka ale nepomůže. Pokud se balí tak smysluplný zábal je o tloušťce alespoň 5cm - např. silnovrstvá textilie- co se dává pod chodníky nebo pod rybníčky. lze použít suché listí, slámu, polystyren, zbytky zateplovací vaty. fotogalerie fíkovníků i se způsobem balení na zimu je na musov.cz oddíl rostlin, jsou tam fotky fíkovníku 2013 - celý rok. Jinak pravidlo - dřevo se nesmí dotýkat folie, zábal musí být stále suchý, balíme až hlásí teploty -10 a víc, takže klidně mezi mikulášem a vánocemi. Balit v říjnu je prasečina - to se do jara tolikrát opotí, že i silnější dřevo zplesniví. Koncem února obvykle rozbalujeme. v závislosti na počasí. Každopádně od poloviny března musí být rozbalený i kdyby bylo třeba 8 pod nulou, jinak se bude opět potit a začně plesnivět. Když je venku třeba nula a svítí slunce, tak je v zábalu i 25st. Občas to snese, ale ne 10x.

fíkovník
fíkovník
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 111.225 (?), 27.12.2014 8:36
Je vůbec reálné udělat ze silnovrstvé textilie zábal o tloušťce 5 cm? Jak je takový zábal realizován, když se nesmí dotýkat dřeva?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.27 (?), 31.12.2014 7:30

textilie se může dotýkat dřeva. Jen nedoporučuji aby s dřeva dotýkala folie, protože při změnně teploty se na ní sráží vlhkost, která dřevu neprospívá a při vyšší vlhkosti po více cyklech s teplotami nad nulou 10st. a víc začně brzy plesnivět. jen píšu varování z vlastní zkušenosti. tloušťu zábalu uděláte takovou kolika vrstvama to omotáte. když budu mít 3 mm textilii tak to hold omotám 30x dokola. když budu mít filc 1cm, tak to otočím jen 5x. nebo to omotáte 5ti vrstvama tenkovrstvé tkaniny a na to třeba 10 vrstev mirelonu tlustého 5mm. Dá se kombinovat prakticky cokoliv s čímkoliv, jen ne materiál, který není úplně prodyšný a má sklony k pocení při změnách teploty jako je třeba folie. takže na první vrstu prostě něco prodyšného. Jinak klidně můžete udělat domeček z 5cm porystyrenu a vnitřek vysypat suchým listím nebo senem. to ale doporučuji na dno dát krmení pro myši třeba lanirat, aby se spíš nepustili do kůry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.27 (?), 31.12.2014 7:37

ten neprodyšný materiál je možné dát až na další vrstvy. některé fíkovníky takto balím pár vrstev tkaniny, a pak desetkrát bublinkovou folii a je to v cajku. přes jakýkoliv zábal nakonec dávám i obyčejnou folii, ale musí mít někde nějakou dírku, aby tam mohla spoň mikroventilace. Nejlepší je třeba zbytek parozábrany co se dává pod křidlice na střeše. Dá se zkusit cokoliv prostě se toho nebát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 209.200 (?), 2.1.2015 13:13

Mám 7 let fíkovník, teď už ve velkém květináči a uvažuju, že ho na jaře také přesadím nastálo ven. Takže dík za rady, jak ho zazimovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika