Asimina Triloba



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.19 (?)
19.10.2019 18:53
ASIMINA TRILOBA - na fotkách je stromček tejto 'exotinky' ako vyzerá teraz na jeseň. Sýtozelená farba listov sa už zmenila na žltú. Stromček na foto má výšku asi 3 metre. Asimina okrem toho že poskytuje zaujímavé ovocie, obstojí aj v úlohe dekoratívnej rastliny. IH (na poslednej fotke je Asimina v lete).




Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25   
               
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?), 24.9.2019 5:40

Moje Asimina má letos nejvíce plodů za deset let, co roste na našem chráněném dvoře a větvičky s plody jsou ohnuté až k zemi. V mých podkarpatských podmínkách začíná zrát až nyní a několik plodů už jsem nedočkavě a naprosto nadšeně snědla. Úroda je tak veliká, že poprvé dumám nad možností nějakého zpracování, protože plody nelze uchovat. Nebráním se ani návštěvám lidí, kteří si drahou rostlinu zakoupili a rádi by ovoce ochutnali a přesvědčili se tak o tom, že neprohloupili. Všichni zatím byli z chuti nadšení.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?), 4.10.2019 8:33

Plodů na Asimině je letos tak mnoho, a ačkoli jsem spoustu rozdala, tak jsem musela přemýšlet nad nějakým vhodným způsobem zpracování. Vyrobila jsem džem, ale největší pecka je zmrzlina a to především kombinace Asiminy s granátovým jablíčkem a vanilkou. Pikantnost granátu dokonale doplňuje sladkost Asiminy, vanilka dodá nádhernou vůni. Nemám ve zvyku moc sladit a tak jsem směs jen lehce přisladila javorovým sirupem. Perfektní!


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.19 (?), 19.10.2019 18:53
ASIMINA TRILOBA - na fotkách je stromček tejto 'exotinky' ako vyzerá teraz na jeseň. Sýtozelená farba listov sa už zmenila na žltú. Stromček na foto má výšku asi 3 metre. Asimina okrem toho že poskytuje zaujímavé ovocie, obstojí aj v úlohe dekoratívnej rastliny. IH (na poslednej fotke je Asimina v lete).




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.50 (?), 1.5.2020 12:57

Dobrý den, čeká mě o víkendu výsadba 3ks asimin. Hrnkované zakoupené na podzim v Rakousku, výsadba Tišnovsko. Můžete prosím doporučit vzdálenost v řadě (moc místa zatím nemám, nestihl jsem zamýšlené vykácní starých stromů. Je nutné vysazenou asiminu stínit? Jak vylepšit zeminu v jámě, lze použít kompost a popel? Můžete prosím uvést i vzdálenosti pro dřín a cicimek (jujubu). Děkuji a přeji pěkný nadcházející víkend

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
krtek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 232.245 (?), 1.5.2020 13:39

Asiminy - při vhodném řezu to zmáčknete i na 2 m od sebe, ale lepší jsou tak 3 m. Výsadbovou jámu naplnit něčím, co bude dobře držet vodu - organika, kvalitní zemina. A rozmíchat do ní alespoň 1 kg šedé sádry kvůli vápníku (nikoli vápenec, protože byste tím změnil pH k horšímu). Jestli je sazenice mladá, je vhodné ji stínit (např. bílá netkaná textilie), od druhého roku už by nemělo být potřeba. Asimina vyžaduje ale vlhko (cca 800 mm srážek), takže je vhodné ji občas pořádně prolít - dal bych přes léto 3 konve ke stromu co 14 dní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.50 (?), 2.5.2020 10:09

Krtku děkuji, po 3m mě to tam vleze, co nejvíce bych se v budoucnosti chtěl vyhnout řezání, do jámy dám otočený drn, kompost, popel, trochu umělého hnojiva a sádru, vyhnu se dolomitickému vápenci, který jsem původně zamýšlel. Budu často zalévat, jen mám obavy z hryzců a krtků. Po výsadbě začnu řešit zastínění. Ještě budu muset vysadit 1 dřín a 1 jujubu, dám je také po 2,5-3m. Pěkný pohodový víkend.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?), 15.8.2020 13:34

Znovu, znovu a ještě jednou děkuji prozřetelnosti, že mně kdysi osvítila a já k objednávce citrusů přidala něco pod názvem banán severu. Stálo to šílené peníze a já jsem neměla ani páru, co mi vyroste.Nyní mám nádherný stromek, který je ozdobou našeho dvora, vypadá jako reklama na dokonalé zdraví a je obypán spoustou exotických plodů, které já tak zbožňuji.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.8 (?), 7.11.2020 9:14

Dobrý den, letos jsem vysadil 4 stromky Asiminy zakoupené vloni v Rakousku, Celé léto jsem je stínil stínící tkaninou, teď ji na zimu schovám na jaře použiji znovu. Chtěl bych se zeptat jesttli je nutné stromky Asiminy chránit proti okusu zajíci. Dále bych se chtěl zeptat jestli mohuu namulčovat vrstvou drceným dřevem z větví ořešáků na zeminu bych dal papírovou lepenku, na ni drcené dřevo, nedával bych to až úplně ke kmínku. Děkuji a pěkný víkend.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 25.216 (?), 7.11.2020 15:44

Dobrý den,

někde jsem četl, že zajícům asimina chutná, a i kdyby ne, tak bych ji stejně pořádně proti okusu chránil. U malých stromků stačí, když zajíc jen ochutná a je po stromku. Drcenou kůru ořešáku bych nedával. Asi by se nic nestalo, ale proč to pokoušet, když stromky jsou docela drahé a vzácné. Mám malinkou Primu, letos sázenou. Stíním ji od jihu napnutým hadrem. Na zimu to tak nechám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?), 8.11.2020 8:22

Já jsem tedy Asiminu nikdy nechránila před sluncem, nějak se ke mně ta informace tenkrát při vysazování nedostala. Stromek si nikdy nestěžoval, je nádherný a plodí parádně.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika