Příspěvky uživatele - krtek

Odrůda Admiral, 28.9.2020
Napíšu to ještě jednou - na tomto fóru jsem už velmi dlouho a diskuzi ohledně Admirálu sleduji od začátku. Od začátku oba zmiňovaní pánové upozorňovali na hořkou pihovitost, že to je velká slabina této odrůdy. Nevím o nikom, kdo by si zahradu zaplnil... celý příspěvek >
Lze postupným výsevem prodloužit plodnost okurek?, 26.9.2020
I já mám ještě nějaké okurky na záhoně, které postupně odrůstají a unikají plísni.
Merunka Sirena, 17.9.2020
Pořídil jsem tuto meruňku matce, měla letos první (jediný) plod. Já jej nechutnal, ale matka ho velmi chválila - prý chytný a šťavnatý. Já si ji narouboval a vysadil, ale plody budu mít tak příští nebo přespříští rok. Víc k tomu zatím... celý příspěvek >
Napadená hrušeň, 16.9.2020
Rez neřešte, zbytečná chemie navíc, na fotkách je vidět, že se nejedná o nijak masivní napadení, takže strom to nijak nepoznamená. Rez nemůžete vymýtit chemií - přežívá ve 2.fázích - v zimě na jalovcích, v létě na hrušních. Musela byste zlikvidovat... celý příspěvek >
Svinuté listy na meruňce, 15.9.2020
Tak zákrsek přeci "nedáváte", ale zapěstováváte. Na podzim si koupíte silný 2m výpěstek, uděláte z něj špičák a zastřihnete v takové výšce, pod kterou chcete mít korunu. Na jaře vám v horní části vyraší výhony. Podnož asi podle lokality a... celý příspěvek >
Řez broskvoně, 15.9.2020
Broskvoň rodí pouze na jednoletých výhonech. Tzn. musíte každoročně velmi tvrdě řezat, aby broskvoň nenarostla do obřích rozměrů a husté změti, ve která by nešlo ani sklízet, ani ošetřovat, a navíc by to dost hnilo. Takže odpověď je asi jasná -... celý příspěvek >
Svinuté listy na meruňce, 14.9.2020
Ano, přesně takto mi odešla třeba Pinkcot (nyní už vím, že je velká fajnovka). Jarní mráz -> celý rok svinuté listy -> další rok jen desetinu listů a téměř žádné přírůstky. Letos jsem ji zrušil a budu sázet novou. Stejnou zkušenost má i... celý příspěvek >
Svinuté listy na meruňce, 14.9.2020
Praskliny (předpokládám, že i klejotok) a svinuté listy můžou souviset s pozdními jarními mrazíky, kdy došlo k oslabení stromku a jeho možnému napadení. Schází zde ale foto celého stromku, nicméně i z toho detailu je vidět, že stromek téměř vůbec... celý příspěvek >
Fíkovník - nedozrávají plody, 10.9.2020
Fíky u nás plodí typicky ve 2 fázích: jednak na jaře při rašení nasadí plody na loňském dřevě (breba), a ty v létě stihnou dozrát. Pak během léta nasazují plody na nových letošních výhonech, a ty většinou dozrát nestihnou. Záleží na poloze, průběhu... celý příspěvek >
Koupit Fairhaven?, 6.8.2020
Redhaven i Fairhaven jsem sklízel současně, a to 30.7. Loni také současně, a to 8.8.
Moruše, 3.8.2020
A ještě můžu přihodit moji vlastní zkušenost, třeba zkusíte udělat totéž... Moje moruše asi 2 roky živořila a omrzala, přírůstky téměř žádné (jako u vás). Až nakonec omrzla úplně, tak jsem ji uřízl na pařízek. Z podnože vyrazil silný a velmi živý... celý příspěvek >
Moruše, 3.8.2020
Zarýt kolem stromku Cererit a vydatně kompostu/hnoje, aby měl stromek z čeho žít. Dát posekanou trávu kolem stromku jako mulč pro udržení vláhy. Zpočátku (rok, dva) vydatně zalívat (několik konví 1x za 14 dní), než se řádně rozjede. Půda i tráva... celý příspěvek >
Usychání katalpy trubačovité, 24.7.2020
Jedná se o verticiliové vadnutí. Právě u ní je to dost častý problém. Katalpa je jednou z našich 300 rostlinných druhů, které tato houba napadá (ucpává vodivá pletiva, díky tomu pak nejsou dostatečně zásobeny větve a listy usychají). Soused má... celý příspěvek >
Meruňka má malé povadlé listy, 23.7.2020
Ano, taky se mi to stalo. V každém případě je to konec, nemusíte si dělat jakékoli naděje a s klidem ji můžete zlikvidovat.
Očkování meruněk a nektarinky, 23.7.2020
Na přelomu července a srpna se očkuje spíš už na spící očko (podle podmínek). Letos už pravděpodobně nevyraší nic nového - ani z očkovaného pupenu, ani ze stromu (s výjimkou myrobalánu či vrby ).
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika