Asimina Triloba



   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 25.216 (?) 
14.11.2020 10:49

Mně první stromek uhynul. Vloni nebo předloni, letí to. Nestínil jem ho, ale zaléval hodně. Přičítám to také horkému počasí, které panovalo. Nový jsem vysadil jinam, k patě kompostu, takže má vlhko i živiny a kolem poledne je v přirozeném stínu jiného stromu. Myslím, že to je pro asiminu ideální poloha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 153.8 (?), 10.11.2020 7:38

Kuky děkuji, drcené větve z ořechu (je tam sem tam i nějaký list) použiji jinak, nejspíš na namulčování kamčatských borůvek nebo malin, včera jsem nadrtil asi 300l a prsty necítím. No chtěl jsem kolem stromků udělat prostor bez trávy, abych minimalitoval jejich poškození při sečení a také se blbě seče kolem spirál na nichž mám stínění. Stínění jsem použil na 4 spirálových tyčích shora napnutou stínící tkaninu celkem řídkou, stejně se sluníčko pod úhlem na asiminu dostalo, bohužel jsem ji minulý pátek už sundal. Napadlo mě, že pokud bych chtěl lépe stínit menší stromek dal bych kolem válec králičího pletiva a po obvodu a nahoře připevnil stínící tkaninu. A kolem stromků vytvořím na zimu proti zajícům kruh z králičího pletiva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  21,  22,  23,  24,  25   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika