Ananas



MZ - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 252.250 (?)
27.10.2009 21:04

Ano jak píše pisatel nademnou. Jen doplním, že se někde doporučuje (a já to tak i dělám) celou ružici (zakořeňujete-li ji přímo v květináči v půdě) zakrýt sáčkem, aby měla větší vlhkost vzduchu - vesměs je to tropická rostlina. Ale nezapomnět do sáčku udělat pár dírek, aby mohl k ružici proudit i nějaký vzduch, jinak rostlina zplesniví. Prvního plodu jsem se dočkal za 4-5 let. Ovšem to je dáno zejména podmínkami.Zajímavé ale bylo (což je spíše náhoda), že roslina zakvetla až když nedobrovolně strávila v říjnu dvě noci při teplotě -3,5°C ve foliáku. Papriky to nevydržely ananas ano. Přenesl jsem ho tedy do kotelny k oknu, v listopadu začal z prostředka vyrůstat květ a za rok na konci října jsem zralý plod sklidil.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 13.10.2009 13:53, zobrazeno: 7935x

tady v dobraticích za Frýdkem místkem má pan... skleník, a v něm šteláře asi po 65cm na výšku.na nich stojí řady ananasovní´ků nízkýcz, nebím jakou odrůdu to mká, ale každý plod má ted asi kilo a omn tvrdí, ´že jako vždy do vánoc dklidí na každé rostlině plod, je to prý velmi jednoduché.zaujalo mne to takový samozásobitel v ananasech.prá to trhá záclony na oknech tak raději kde nejsou záclony.Květináče ani nemá velké, tak 25cm odhadem.zaujalo mne to, ale vytápěný skleník ještě nemám. kdo má takovou zkušenost?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 117.119 (?), 20.10.2009 12:00

Tak jde to, ananasovníky prodávají už i v květinářstvých a z kupovaných plodů jde taky udělat rostlina. Pokud má někdo dobré podmínky, tak skutečně to je docela rychlost s tim zaplozením. Jde to i v bytě a jak říkáte dokáže trhat záclony, je to silná rostlna s tuhými výhony. Ananas vskutku nemá velké kořeny a ve velkých nádobách může začít odhnívat, tak je lepší mít menší nádobu. Vytápěný skleník je taky důležitý, protože při nižších teplotách se mu moc nedaří a hlavně hnije. Co mě se osvědčilo, je ho mít ho přímo na topení. To už zjistilo pár lidí a skutečně to funguje, pak roste opravdu rychle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.176 (?), 23.10.2009 20:44

a muzete mi nekdo poradit, jak vypestovat ananas z koupeneho plodu? Diky:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.119 (?), 27.10.2009 12:35

Listovou růžici pár pohyby vytočit od dužiny, nožem odříznout tak 3 první řady listů z růžice a odstranit zbytek dužiny na vzniklém stonku. To je důležité, protože z tohoto stonku budou vyrůstat kořeny. Další naložení s růžicí je už na každém zvlášť, někdo jí nechá pár dní oschnout a dá do hlíny, někdo jí nechá zakořenit nejdřív ve vodě a někdo jí dá do hlíny rovnou. Co jsem četl, tak to jde všelijak a pokud je růžice jinak zdravá, zakoření. Mě se osvědčilo jí dát zakořenit ve vodě.

Poté se pěstuje už jako obyčejná rostlina, na okně a má ráda spodní teplo, substrát výživný a propustný, hnojení spíše slabší. Substrát by měl být pořád vlhký, ale nesmí stát ve vodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
MZ - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 252.250 (?), 27.10.2009 21:04

Ano jak píše pisatel nademnou. Jen doplním, že se někde doporučuje (a já to tak i dělám) celou ružici (zakořeňujete-li ji přímo v květináči v půdě) zakrýt sáčkem, aby měla větší vlhkost vzduchu - vesměs je to tropická rostlina. Ale nezapomnět do sáčku udělat pár dírek, aby mohl k ružici proudit i nějaký vzduch, jinak rostlina zplesniví. Prvního plodu jsem se dočkal za 4-5 let. Ovšem to je dáno zejména podmínkami.Zajímavé ale bylo (což je spíše náhoda), že roslina zakvetla až když nedobrovolně strávila v říjnu dvě noci při teplotě -3,5°C ve foliáku. Papriky to nevydržely ananas ano. Přenesl jsem ho tedy do kotelny k oknu, v listopadu začal z prostředka vyrůstat květ a za rok na konci října jsem zralý plod sklidil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika