Příspěvky uživatele - MZ

Melounoviště 2012, 5.8.2012
U velmi ranných odrůd, které i rychle přezrávají, se v zásadě sklízejí plody se zelenou stopkou.Jelikož suchá stopka značí již většinou přezrálý plod. Pozdní odrůdy vydrží na záhoně ve správně zralém stavu podstatně déle.
Jabloň usychá, dírky v kůře - škůdce?, 23.7.2012
Jedná se o brouka Drtníka - zřejmě ovocného. Je to druh kůrovce který (spolu s larvami)  jako u smrků vyžírá žívé dřevo -lýko a strom může uschnout. Bojovat se proti tomu moc nedá. V odborné literatuře se dočtete, že napadený strom je nejlépe... celý příspěvek >
Listy na paprikach?, 4.6.2012
No tak já bych řekl, že je to reakce na přehnojení dusíkem. Tmavě zelené a kroutící listy dusík umí.
Bilance 18.5 - mráz, 22.5.2012
Tak ořešáky šustí jak na podzim, peckoviny jsou ze sta procent fuč, broskev ač tak nevypadá tak taky - plůdky jsou gumové, jabloně tak na 95% zmrzlé (nejlépe zatím vypadá spartan, naopak průsvitné dopadlo asi nejhůř), stejně jako hrušně, kdoule a... celý příspěvek >
Melounoviště 2011, 17.12.2011
Jestli to je dotaz na mně tak letos to byl skutečně boj. Přestože vody nebylo až tak velké množství jako v roce 2010,  tak nadělala neplechu ažaž. Problém byl hlavně v tom, že půda byla stále dost vlhká a to v naší těžké jílovici bylo opravdu... celý příspěvek >
Melounoviště 2011, 17.12.2011
Tak já letos taky doplním svou sbírku odrůd, ale počkám až na leden. Je to z toho důvodu, že firmy v této době finišují s doplňováním novinek na novou sezónu. Zřejmě to letos bude jen pár odrůd a to hlavně triploidy.
Melounoviště 2011, 25.2.2011
Tak meloun není plně cizosprašný. Tam je problém hlavně v tom, že má rozdělené květenství na samčí a samičí. Jsou ale i odrůdy, u kterých se dost často najde obojetný květ. O čisté cizosprašnosti lze mluvit, pokud rostlina potřebuje jinou odrůdu k... celý příspěvek >
Melounoviště 2011, 9.2.2011
No, co se týče ranosti, tak se mi zdá, že na roubované rostlině zrají o něco déle. Jinak, jak je psáno, roubované rostliny ukáží své výhody hlavně v horších podmínkách a v místech se špatnou, těžkou půdou. Neroubované rostliny mi každý rok od začátku... celý příspěvek >
Poznáte odrůdu?, 8.2.2011 Obsahuje fotku
Rád bych se zeptal zda nevíte co je to za odrůdu. Koupil jsem stromek hrušně a původně to měla být odrůda Radana ovšem jak plody růstly, tak mě první padl do oka tvar, který byl protáhlejší než má Radana. Dále pak už to, že byl začátek září a plody... celý příspěvek >
Oskeruše - zkušenosti s pěstováním, 8.2.2011
V roce 2010 byl tlak strupovitosti opravdu velký.Ale velmi záleželo i na lokalitě a jednotlivému stromu.Co jsem viděl (září),  tak i dva stromy od sebe vzdálené nějakých 200-300 metrů reagovaly na vlhké počasí každý jinak - jeden úplně bez... celý příspěvek >
Vzdalenost ruznych druhu dyni, 8.2.2011
Dýně se dobře kříží na velkou vzdálenost, ale jelikož pěstuji vždy jen velkoplodé, a v okolí několik set metrů nikdo žádné nepěstuje, tak i při případném zkřížení  (např. Goliáš x Veltruská) a následnému výsevu vlastních semen, zatím nikdy... celý příspěvek >
Mandlovník, 3.2.2011
Tak tím určitě nic nepokazíte. Pokud byly skladovány na stejném místě bez výkyvu teploty a v suchu tak se jim určitě nic nestalo. Veškerá semena se prodávají dobře vysušená, aby nezplesnivěly ( samozřejmě, že by měly být skladovány v chladu a suchu,... celý příspěvek >
Papriky - klíčivost semen, 1.2.2011
Tak asi to většina ví, ale přesto doplním, že to první číslo před pomlčkou značí rok sběru osiva (myslím tím u čísla šarže na sáčku s osivem) např. již uvedené č. 8-0040-90550-01
Melounoviště 2011, 26.1.2011
No velice záleží na odrůdě, která květ opylila. Žlutá barva slupky se nemusí přenést na potomstvo. Ze semen, které jsem přeséval z odrůdy Golden Midget, měly plody slupku zelenou, naopak u flekatých odrůd typu Moon and Stars se žluté skvrny přenášely... celý příspěvek >
Jak na šlechtění nových odrůd, 11.1.2011
Roub semenáče Gravštýnského(zřejmě opyleného odrůdou Prima, která je hned vedle) budu letos roubovat do nějakého plodícího stromu na M9. To samé udělám i se semenáčem Granny Smith. Dost mě naštvalo, že mi všech 8 semenáčů podryl na podzim hryzec.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika