Přesazení moruše - lze?



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.132 (?)
24.4.2017 20:29
Čo sa týka presadenia, mám konkrétnu skúsenosť - veľmi dobrý kamarát presádzal morušu -pendulu, čiernoplodú. Vysoká v tom čase 160cm, priemer kmeňa cca 8-9cm. Jeho manželka si zmyslela presadiť ju z ovocnej do okrasnej záhrady. Kamarát pri realizácii porušil snáď všetky pravidlá ktoré sa porušiť dali. Nevykopal príliš široký bal, presádzal ju tuším v júni a asi mesiac po presadení sa manželka rozhodla že ju treba posunúť ešte asi o 2 metre. Tak ju vykopal 2.x a zasadil znova na iné miesto. Nezastrihol ju prvý ani druhý raz. Doteraz sa mi tomu nechce veriť, ale tá moruša to prežila a znovu rodí. (Kto neverí môže sa prísť pozrieť). Rozhodne Vám to neodporúčam po ňom opakovať, len uvádzam ako kurióznu skúsenosť. Poučenie - stromy (občas) vydržia veľa, a mnohí manželia (často) ešte viac.😉. IH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 24.4.2017 22:33

Ještě jsem našel ten rozdíl v pupenech (zdroj: kiwiforum).

alba
alba
nigra
nigra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.132 (?), 24.4.2017 20:29
Čo sa týka presadenia, mám konkrétnu skúsenosť - veľmi dobrý kamarát presádzal morušu -pendulu, čiernoplodú. Vysoká v tom čase 160cm, priemer kmeňa cca 8-9cm. Jeho manželka si zmyslela presadiť ju z ovocnej do okrasnej záhrady. Kamarát pri realizácii porušil snáď všetky pravidlá ktoré sa porušiť dali. Nevykopal príliš široký bal, presádzal ju tuším v júni a asi mesiac po presadení sa manželka rozhodla že ju treba posunúť ešte asi o 2 metre. Tak ju vykopal 2.x a zasadil znova na iné miesto. Nezastrihol ju prvý ani druhý raz. Doteraz sa mi tomu nechce veriť, ale tá moruša to prežila a znovu rodí. (Kto neverí môže sa prísť pozrieť). Rozhodne Vám to neodporúčam po ňom opakovať, len uvádzam ako kurióznu skúsenosť. Poučenie - stromy (občas) vydržia veľa, a mnohí manželia (často) ešte viac.😉. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 24.4.2017 21:08

Děsivá bajka. Tomu stromu nic jiného nezbylo, ale kamarád mě upomenul na přísloví: Muži jsou jako skály a ženy jako moře - tak dlouho je omývají, až je rozemelou na písek...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 24.4.2017 21:11

mám hrozne prchkú povahu, 2x presádzať stromček kvôli manželke, by som považoval za relevantný dôvod na rozvod laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 24.4.2017 21:17

Skal je více nežli moří, špatná vlna, která boří. Škoda, že se pozvánka na kukačku k I.H. týká jen Tomášůcrying. Stříhám krásnou př.moruši známému, jeho holky si pod ní celé prázdniny lebedílaugh. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hanka1 - (15) - 198.209 (?), 27.4.2017 4:00

Děkuji všem za příspěvky, ješt jsem našla článek o přesazování stromů, kde se uvádí, že moruše patří mezi ty stromy, které se přesazují dobře. Což asi vysvětluje akci kamaráda, že přežila. A prý lepší kvůli její teplomilnosti na jaře než na podzim. Ještě jednou děkuji a příští jaro to zkusíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika