Padlí na rezistentních odrůdách angreštu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?) 
1.6.2012 16:48

Loni jsem je objevil až těsně před sklizní, takže jsem s tím už nic nedělal. Část plodů byla znehodnocena, vrcholk jsem odstříhal. Letos asi tak před třemi týdny se mně zdálo, že na nových přírustcích toho Niesluchowského nějaký náznak je, tak jsem to postříkal. Teď jsem tam již nic neviděl.

        Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 13.246 (?), 7.7.2012 17:43

Časť úrody rezistentných odrôd už je dobre 2 týždne zavarená v pohárkoch, prezreté plody Primu, Remarky, Martletu teraz pozobávame a musím priznať, že oproti minulému roku sú výrazne chutnejšie a aromatickejšie. Teplé počasie spravilo pri dozrievaní svoje. Napriek tomu, že je u nás príšerné sucho, zdravotný stav stromčekov a palmetiek egreša je vynikajúci. Po padlí ani pamiatka. Už by som nemenil, rezistenty odporúčam každému.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 7.7.2012 19:11

Letošní rok je fakt divný. Část angreštů pomrzla 18.5. v malých plůdcích, ale dost jich ještě zbylo. Pěstuju převážně rezistentní odrůdy, z těch citlivých si ponechávám jen dva, které mi nejvíc chutnaly - Zlatý fík a Chryso, jen tak na jídlo, Letos překvapivě nemají padlí ani tyto dvě odrůdy, bez jakékoli ochrany.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 7.7.2012 20:10

Pripajam sa, moje 3 kriky Bieleho nadherneho na zahrade som neosetril, hlavne z lenivosti, no po mucnatke na nich zatial ani stopy. (podruhe roky boli vzdy napadnute, ked som ich neosetril)

No na jesen aj tak planujem nakup nejakych novych rezistentnych odrôd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 13.246 (?), 8.7.2012 8:39

Ja som tento rok s vnímavou odrodou bieleho chuťovo skvelého aromatického egreša neznámej sorty sklamaný. Vlani bez príznakov padlí, tento rok totálne zničený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.135 (?), 16.7.2012 11:46

No, zcela souhlasím. Zlatý fík v zahradě je úplně v pohodě, krásné plody a listy bez jediného ošetření na padlí. Česká koruna má padlí na listech, na plodech ne. Naproti tomu jsem poprvé letos pozoroval u známého v svč. kraji jasné padlí na koncích letorostů mladých stromků Primy. Obávám se, že u Primy je rezistence taky prolomena. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 3.9.2012 10:05

Dnes jsem probíral dokumentaci a našel jsem tam cedulku od firmy Jural s.r.o.- Niesluchowski (rezistent). Nevím kde na to přišli, ale já jsem měl oba dva roky na této odrůdě náznak amerického padlí a na vedlejším keři Invicta nic.

               Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?), 30.4.2014 10:01

Na Niesluchowském mi taky loni v létě na špičkách letorostů vyskočilo padlí, špičky jsem odstřihl a letos preventivně postříkal. Ostatní sousedící angrešty nic, byla to jarní výsadba a je možné, že si nákazu přinesl ze školky, kde je asi velký infekční tlak.

Mám ale jiný problém - angrešty mám zasazeny na 2 místech cca vzdálených 10m a zatímco na jednom jsou zcela ok (foto 1), na druhém už druhým rokem vykazují mně neznámou anomálii - zatímco přírustky jsou velmi silné, plodů je poskrovnu, nerostou a později ještě malé opadají (foto 2). Ví někdo, o co by se mohlo jednat? (stejná odrůda)

foto2
foto2
foto1
foto1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 239.107 (?), 30.4.2014 10:36

Pro Daníka - takhle by se projevovalo třeba jednostranné přehnojení dusíkem. Takhle vypadal "můj" Karát. Vitální s minimem plodů. Pak jsem viděl Karát v Želešicích. Nad ním jsme se domluvili na tom přehnojení. Ořezal a pohnojil jsem ho podle rady a už plodí lépe. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 23.98 (?), 30.4.2014 11:35

ano, to mne skutečně napadlo, stromky za domem mohly dostat při výsadbě více kompostu. Ale čekal bych, že to když už je to rok... a půl!?

Řez byl předjarní u všech stejný, domnívám se, že dosti razantní dle platných zásad. Mohl bych tedy zkusit přihnojit např. draslíkem? Popelem ze dřeva? Letos už je pozdě něco napravit, ale aspoň pro příští rok...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika