Padlí na rezistentních odrůdách angreštu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 143.242 (?) 
30.4.2014 11:50

Dobrý den.
Když se „přihnojení“ i rok skutečně vydaří, lze docílit silného padlí i na červeném rybízu. Vyzkoušeno na odrůdě Red Lake. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 239.107 (?), 30.4.2014 12:45

Uvolňování živin z kompostu není tak překotné jako z minerálních hnojiv, může trvat i více roků. Možná je to podobné jako u hnoje - tam je to tuším 70-20-10 a u toho stromku to bude mít určitou setrvačnost. Když má z čeho brát, nežinýruje se. Popel bych raději prohnal přes kompost, nebo ho dal až pozdě na podzim, "na první sníh"  Kdyby byl PK-sol, nebo Kristalon podzim (ale i jiné), doplníte jimi ostatní živiny ještě během vegetace přes list.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 23.98 (?), 30.4.2014 12:54

Kristalon podzim mám a na list by to mohlo zabrat raychle - dobrý nápad!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 1.6.2012 21:09

já letos stříkal Discusem Zlatý fík dvakrát a před asi 3 dny POTŘETÍ, nečekaně se na pár kuličkách objevilo padlí, takže okamžitý zákrok

ještě že jsem zvyklý každé 2-3 dny důkladně prozkoumat všechny plodiny, hlavně na jaře!

letos jsem vysadil 4 angrešty Invicty a Karátu, tak uvidíme jak si s tím ty odolné odrůdy poradí

...jenže když nám ten Zlatý fík tak mooooc chutnáááá a ta marmelááááda to je slast heart

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.138 (?), 4.6.2012 20:02
Bílý nádherný, uvedeno "středně odolný padlí a antraknóze" je nyní napaden na měkkých přírůstcích. Vloni zasazený, nestříkaný, ale ostříhaný, což vedlo k zahuštění korunky. Neostříhané (jiné údajně rezistenty) jsou zatím bez padlí, rozježené a plné plodů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 16.7.2012 17:19

Na většinu houbovych chorob a nemoci ma vliv mnoho faktoru, ale nikdy neni jistota nenapadeni a to i u modernich resistentu.Resistenti nikdy nejsou a nebudou plně odolni infekci, vždy se u nich muže objevi, jen rozdil je v tom, že v minimalni miře.Konidie plisni se šiři vzduchem, a je tedy tež na prostředi a okoli v kterem se ta ktera rostlina nachazi a pěstuje.Jsou druhy resistentu, ktere dokaži plisen přijmout ale už dale nehostit a nerozšiřovat.A zaleži jestliže si plisně a padli nenaleznou nahradni hostitele a množitele v rostlinach v okoli.Většina padli a plisni totiž nejsou odkazani pouze na jednu rostlinu a druh rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.235 (?), 29.4.2014 8:27

Dobrý den, máme druhým rokem 4 angrešty, odrůdu nevím, ale dle školky by měly bít k padlí odolné. Loni měly padlí jen na koncích větví, plody byly v pohodě. Tak jsem postříkala bioanem a konce větviček ostříhala. Letos vypadají konce větví zdravé, ale našla jsem jeden pomoučený plod a na některých plodech jsou jakoby drobounké stroupky, což by ale mohlo být asi od krup, které tu letos 2x spadly.

Mám proti padlí ještě nějak zasáhnout, nebo už je to zbytečné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 90.235 (?), 29.4.2014 8:28

Pane bože, samozřejmě měly být. Taková hrubka blush.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 29.4.2014 12:31
Tady nejsme na hodině gramatiky, pane Bože.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 29.4.2014 8:49

Jeden postřik je asi málo, záleží na poloze. Postříkejte ještě jednou co nejdříve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika