Náhrada kupovanej rašeliny pre čučoriedky



antonovka - (8) - 224.16 (?)
22.4.2019 22:01

Skusim ozivit vlakno. V poslednej dobe dostat kupit v mojom okoli raselinove brikety. 10 kg aj pod dve Eura. Neskusal niekto pestovat v tom /samozrejme po uprave/ cucoriedky -boruvky. Myslim si, ze ak nabobtna 10 kg brikiet bude to riadna kopa raseliny. a.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Martin Trenčín - (4) - 42.154 (?), 30.11.2016 19:07, zobrazeno: 9753x

Dobrý den. Chcel by som vysadit doma cucoriedky spôsobom, vykopat jamu 50 cm do hlbky a 70 cm na sírku a na dlzku podla potreby, asi 6 metrov /co uz aj mám/. A vychádza mi tam zopar kubikov raseliny, ktoru by nebolo prave najlacnejsie kupovat. Tak ma zaujima, ci by som ju mohol nahradit hlinou z lesa-pravdepodobne ihlicnateho lesa, ci máte s tym niekto skusenosti, a ci su vysledky pestovania na úrovni kupovanej raseliny. Dakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 30.11.2016 20:17

Už tu kdosi kdysi psal nebo je to na stránkách nějakého pěstitele, že to není dobré (hrabanka). 50 x 70 je moc, stačí 50 x 50. Zvolil jste maximalistické řešení a teď hledáte jak ušetřit. To není dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.172 (?), 30.11.2016 21:08

Hrabanku nedoporučuji. Ušetřit můžete ale přimícháním žlutého kopaného písku asi 30% do substrátu pro borůvky. Dále ušetříte když dáte na dno výsadbová jámy 10 cm drenáře (např. kamenou drť, keramzit).

A pohnojit (zase hnojivo pro borůvky).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 205.204 (?), 30.11.2016 21:17

na najblizsej pile nakupit smrekove piliny, rok dva nechat kompostovat s pravidelnym pridavkom siranu amonneho a mozete sadit. Ci to bude velmi lacnejsie neviem povedat, rozhodne pracnejsie a dlhsie to bude trvat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 86.40 (?), 30.11.2016 21:28
je ještě lepsi zajit na pilu kde mají skladku dreva většinou je tam nahromadena kura, která je uz dostatecne promichana se zeminou tu nahrabat a dat místo raseliny majitel pily bude jenom rad když se to uklidi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 240.22 (?), 30.11.2016 22:09

okyslite substrat sirou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.1 (?), 1.12.2016 9:53

Mám dvě borůvkoviště. Jedno dlouhé asi 3metry a drudé necelé 2metry. Koupil jsem v Hornbachu Baltskou rašelinu (asi 3 pytle velkého balení) a tu jsem smíchal s pilinami. Rostlinky mají za první rok o 50 - 70 cm větší přírůstky.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
antonovka - (8) - 224.16 (?), 22.4.2019 22:01

Skusim ozivit vlakno. V poslednej dobe dostat kupit v mojom okoli raselinove brikety. 10 kg aj pod dve Eura. Neskusal niekto pestovat v tom /samozrejme po uprave/ cucoriedky -boruvky. Myslim si, ze ak nabobtna 10 kg brikiet bude to riadna kopa raseliny. a.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mates92 - (9) - 32.92 (?), 25.4.2019 22:45

Doporučuju na rašelině nešetřit a kompletně vyměnit zeminu... Do hloubky stačí 30-40 cm protože boruvky nemají kořeny do hloubky, ale do šířky. Co se týče dávání igelitu aby se zamezilo kontaktu s okolní nevyhovující zeminou tak jsem to udělal, nicméně jsem to měl udělat jen zboku a dolů dat třeba jen vrstvu perlitu jako drenáž protože se stalo že ty borůvky nestíhají pít vodu a záhon je přemokřenej takže jsem musel dodatečně udělat dostatek odtokový děr. Já jsem koupil rašelinové pytle a potom ještě velké kvádry rašeliny na farmě Provodov (tam jsem kupoval i sazenice). Pamatujte na jedno, a to, že se rašelina strašně propadne, takže kupte víc než máte spočítanej objem.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.41 (?), 22.9.2019 17:09
Ja mam 18 keru v 30 litrovych kvetinacich, patym rokem uroda. Letos rekordni. Vypiplane od malych sazenicek. Letos vydaly kere kolem 28kg boruvek. Pro nekoho na 1 ker mozna malo, ale pro me tak akorat, pro manzelku prilis. Moc mista to nezabere, mobilni kdyz je potreba. 5 konvi na zaliti staci i v tech nejvetsich vedrech. Jindy staci i 3. Hnojeni 1 - 2x rocne prisypnu standardni mix, parkrat pridam do konve siran amonny. Raselina 70%, 30 piliny z pod cirkularky (listnace, smrk - je to jedno). Laka mne presazeni do vetsiho, ale uz by to asi bylo moc tezke na manipulaci. Jinak baumax taky prodava velke pytle raseliny a ta je ok i cenove byla ok.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika