Příspěvky uživatele - Mates92

Co s odnožemi u jahod, 18.5.2019
Já si právě taky zakládám na kvalitních sazenicích. Tím že je dělám brzo je pomalu sázím na záhon ještě v létě, protože mají obrovskej kořenovej bal a tím mam prvním rokem takový jahody jak vidíte na fotce, prostě nádhera :) V podstatě už za týden... celý příspěvek >
Hokkaido - výběr místa, 17.5.2019
Zdravím, mám obrovské sazenice dyně hokkaido a řeším co s nimi. Bohužel máme s taťkou společnou zahradu a on vysázel na mnou plánované místo patizon. Někde sem četl že pokud se vysází vícero druhů z "tykvovitých" tak že se jakoby smísí pyl nebo tak... celý příspěvek >
Co s odnožemi u jahod, 17.5.2019 Obsahuje fotku
Zdravím všechny pěstitele jahodovníku. Mám takový rozpor v názorech. Jelikož jsou jahody teprve ve vývinu tak řešíme s kamarádem co s odnožemi. Nevíme, zda li je dobré nechávat odnože i ted na začátku když se plody vyvýjejí. Nebo je odstříhat, nechat... celý příspěvek >
Která borůvka brzo kvete?, 16.5.2019
Nevím jak to přesně s tím nakvítáním je ale mě letos Elizabeth (patří k pozdním) tak kvetla jako první. Ono je to asi stejně jedno kdy nakvítají, jde o to že dozrávají později.
Odcházení jahod, 1.5.2019
Za mě dávat jahody do samozavlažovacího květináče není nejlepší nápad, musíte si uvědomit že ty knoty perou tu vodu do té hlíny pořád a ta sazenice pokud nemá vytvořený kořenový bal, tak se prostě v té mokré hlíně utopí. Navíc předpokládám že vám je... celý příspěvek >
Borůvka Patriot větve se plazí po zemi, 25.4.2019 Obsahuje fotku
Já mám borůvky druhým rokem (4- leté) a větve vyvazuju abych vytvořil krásnej keř a větve se nemačkaly jedna přes druhou. Po zemi by se uplně plazit neměly, to je tak na nějakou plísen aby chytly.
Odcházení jahod, 25.4.2019
Ta zemina vypadá brutálně přelitá a ne v uplně dobré kondici.. Ted ještě otázka v jakým stavu přišly ty sazenice... Bohužel mi také přišli otřesné sazenice takže zdechlo kolem 50%. Lepší příště použít kvalitní substrát než se pak takhle trápit.
Náhrada kupovanej rašeliny pre čučoriedky, 25.4.2019 Obsahuje fotku
Doporučuju na rašelině nešetřit a kompletně vyměnit zeminu... Do hloubky stačí 30-40 cm protože boruvky nemají kořeny do hloubky, ale do šířky. Co se týče dávání igelitu aby se zamezilo kontaktu s okolní nevyhovující zeminou tak jsem to udělal,... celý příspěvek >
Nejvýnosnější odrůdy kanadských borůvek, 25.4.2019 Obsahuje fotku
Ty nejvýnosnější jsou brány Bluecrop, Chandler nebo i třeba Duke. Já mám odrůdy Bluecrop, Chandler, Elizabeth a Spartan a borůvky má obrovský, ale budu je mít 2. sezonu takže ten potenciál se ještě uvidí. Elizabeth sice nepatří k nejvýnosnějším ale... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika