Mam ted zklizenou Aronii a nevim zda je jedla...



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 103.78 (?) 
8.8.2016 9:08

Je rozdíl jedlý/nejedlý/nechutný/jedovatý. Nevím o tom, že by nezralé aronie byly jedovaté. Ale určitě ty nezralé budou chutnat více trpce, tedy asi hnusněji než ty zralé. Asi 3 sezóny je u nás ptáci nechávali na pokoji a úrody byly ze 2 keříků velké (asi kýbl). Černé bývaly nejdřív koncem srpna, další sezńy zrály pokaždé dřív a dřív. Letos byly černé už před 2 týdny, tj. koncem července. Kvůli dubnovým mrazům bylo bobulí 10x míň a už jsou všecky sežrané - objevili je drozdi. Dělávám z toho zavařeninu a nebo je zamrazuju. V kombinaci s černým rybízem je manželka používá na výborný koláč - je skoro jako borůvkový. Víno jsem z toho nedělal, nechce to kvasit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 8.8.2016 10:56

rozdíl jedlý/nejedlý/nechutný/jedovatý...no podle mne, když je to nechutné, tak je to nejedlé. Ale slyšel jsem, že existují všeliké uchýlky, třeba tzv. maso, kdy postižení požívají nechutné, ba i hnusné věci a ještě si v tom libují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 8.8.2016 12:50

"Asi 3 sezóny je u nás ptáci nechávali na pokoji a úrody byly ze 2 keříků velké (asi kýbl). Černé bývaly nejdřív koncem srpna, další sezńy zrály pokaždé dřív a dřív. Letos byly černé už před 2 týdny, tj. koncem července".

Naprosto stejný vývoj i tady. Dříve se začaly vybarvovat až v druhé polovině září se sklizní na přelomu září a října. Teď dva roky jsou už v červenci vybarvené a pokud se nesklidí, tak to během chvilky udělají ptáci. Síť nesíť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 8.8.2016 14:33

Pokud i přes nainst. síť-kde tedy nechal pověstný tesař díru?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 9.8.2016 7:09

Nevím. Použil jsem klasickou zelenou síť - vše spojeno, uvázáno. Letos jsem chtěl použít neco s menšími oky nebo záclonu apod., ale stejně jsem znovu dal tu zelenou síť. Chtěl bych vidět, jak to ty mršky dělají :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 9.8.2016 11:03

Možná si je berou během noci do podzemí myšovití!?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika