Mam ted zklizenou Aronii a nevim zda je jedla...



host - 103.78 (?)
8.8.2016 9:08

Je rozdíl jedlý/nejedlý/nechutný/jedovatý. Nevím o tom, že by nezralé aronie byly jedovaté. Ale určitě ty nezralé budou chutnat více trpce, tedy asi hnusněji než ty zralé. Asi 3 sezóny je u nás ptáci nechávali na pokoji a úrody byly ze 2 keříků velké (asi kýbl). Černé bývaly nejdřív koncem srpna, další sezńy zrály pokaždé dřív a dřív. Letos byly černé už před 2 týdny, tj. koncem července. Kvůli dubnovým mrazům bylo bobulí 10x míň a už jsou všecky sežrané - objevili je drozdi. Dělávám z toho zavařeninu a nebo je zamrazuju. V kombinaci s černým rybízem je manželka používá na výborný koláč - je skoro jako borůvkový. Víno jsem z toho nedělal, nechce to kvasit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 103.78 (?), 8.8.2016 9:08

Je rozdíl jedlý/nejedlý/nechutný/jedovatý. Nevím o tom, že by nezralé aronie byly jedovaté. Ale určitě ty nezralé budou chutnat více trpce, tedy asi hnusněji než ty zralé. Asi 3 sezóny je u nás ptáci nechávali na pokoji a úrody byly ze 2 keříků velké (asi kýbl). Černé bývaly nejdřív koncem srpna, další sezńy zrály pokaždé dřív a dřív. Letos byly černé už před 2 týdny, tj. koncem července. Kvůli dubnovým mrazům bylo bobulí 10x míň a už jsou všecky sežrané - objevili je drozdi. Dělávám z toho zavařeninu a nebo je zamrazuju. V kombinaci s černým rybízem je manželka používá na výborný koláč - je skoro jako borůvkový. Víno jsem z toho nedělal, nechce to kvasit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 8.8.2016 10:56

rozdíl jedlý/nejedlý/nechutný/jedovatý...no podle mne, když je to nechutné, tak je to nejedlé. Ale slyšel jsem, že existují všeliké uchýlky, třeba tzv. maso, kdy postižení požívají nechutné, ba i hnusné věci a ještě si v tom libují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 8.8.2016 12:50

"Asi 3 sezóny je u nás ptáci nechávali na pokoji a úrody byly ze 2 keříků velké (asi kýbl). Černé bývaly nejdřív koncem srpna, další sezńy zrály pokaždé dřív a dřív. Letos byly černé už před 2 týdny, tj. koncem července".

Naprosto stejný vývoj i tady. Dříve se začaly vybarvovat až v druhé polovině září se sklizní na přelomu září a října. Teď dva roky jsou už v červenci vybarvené a pokud se nesklidí, tak to během chvilky udělají ptáci. Síť nesíť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 8.8.2016 14:33

Pokud i přes nainst. síť-kde tedy nechal pověstný tesař díru?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 9.8.2016 7:09

Nevím. Použil jsem klasickou zelenou síť - vše spojeno, uvázáno. Letos jsem chtěl použít neco s menšími oky nebo záclonu apod., ale stejně jsem znovu dal tu zelenou síť. Chtěl bych vidět, jak to ty mršky dělají :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 9.8.2016 11:03

Možná si je berou během noci do podzemí myšovití!?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika