Drien neplodi



vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 5.30 (?)
28.5.2016 20:48

posadit vedle jinou odrůdu vyjde nastejno jako přiroubovat jinou odrůdu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
radovan rbk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 21.77 (?), 24.5.2016 19:35, zobrazeno: 6215x
Dobry den. Potrebuje drien macrocarpa opelovaca? Mame ho uz 3 roky ma 170cm stale pekne zakvitol ale neplodi:(
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Z - (27) - 7.13 (?), 24.5.2016 20:30

Teoreticky prý ne. Má být samosprašný. Ale asi to tak úplně nebude. Měla jsem pouze jeden velkoplodý dřín, krásně kvetl, ale plody téměř neměl (1m výšky/ 3 plody). Letos mám již 2 a plodů je rozhodně více. Dříny v okolí nás nejsou nebo o nich nevím.

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 231.75 (?), 24.5.2016 22:34

Jsem zatím jen teoretik a zájemce o pěstování dřínů - brzká jarní pastva pro včely a ovoce pro nadcházející období sucha...
*
Macrocarpa by měl být samosprašný. Ale je to on? Některé velkoplodé odrůdy jsou si hodně podobné, ne všechny jsou samosprašné a s některými prodejci jsou co se týká označování odrůd někdy špatné zkušenosti...
V každém případě je vždy i u samosprašného ovoce lepší kvůli vzájemnému opylení více odrůd.
*
Navíc pokud něco takového kvete a neobjeví se jediný plod, tak to samosprašné určitě není!

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.18 (?), 24.5.2016 23:05

Je fakt nutný druhý keř, nebo už někdo vyzkoušel přiroubovat větvičku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 112.141 (?), 27.5.2016 8:58

Samozřejmě můžeš ke dřínu přiroubovat/přiočkovat jinou odrůdu. Čím dřív tím líp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 5.30 (?), 28.5.2016 20:48

posadit vedle jinou odrůdu vyjde nastejno jako přiroubovat jinou odrůdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.39 (?), 29.5.2016 9:06

Nejlépe je vysadit 2 keře do jedné jámy a tak dochází ke kvalitnímu křížovému opylování. Samozřejmě je důležite aby odrůdy kvetly ve stejnou dobu. Letos mráz poničil hodne květů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.131 (?), 30.5.2016 23:06

Měl bych dotaz, nevím kde ho napsat, tak asi tady:

Přečetl jsem kdeco, ale úplně jistý si nejsem. Většinou se tvrdí, že dřín okusem zvěře netrpí. Ale moc tomu po nejrůznějších špatných zkušenostech nevěřím.
Např.
(Utrpěl jsem kdysi obrovské fiasko a sklídil spoustu posměchu kvůli větší výsadbě zahradních borůvek na volném pozemku.
Myslel jsem si tehdy, že jak ten dobytek masivně nespása lesní borůvčí, že nebude žrát ani to kulturní...)
*
Je mi jasné, že poškození zlomyslnými srnci se při vytloukání parůžky ubráním v prvních létech jen mechanickou zábranou, ale jde mi o to jestli to pak až to vyroste a zhoustne, hlavně ty šlechtěné odrůdy nebudou pro ně lákavou pastvou.
Podobně jako třeba jako kdysi u mně silně vzrůstné a hrubé výhony růže Symphatie. Tu sice vně plotu vyrůst nechali, ale pak je i s trny v létě a k podzimu ožírali až k zemi...
Pár keřů divokých šípků si ten dobytek ani nevšimnul a Karpatie taky ne.
*
Uvádí se, že kůra dřínů obsahuje spoustu tříslovin, ale nejsem si jist zda je to od jejích zhoubné činnost odradí.
*
Předem děkuji za rady a zkušenosti. (Ono ten výsadbový materiál je přece jen dost drahý na nějaké pokusy a už párkrát jsem na ně nepěkně doplatil...)

Rafael.

Dříny
Dříny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika