Příspěvky uživatele - 33.39

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Lotenkov, 8.12.2017
Promiňte, s hodnotením vzhledu a chutě odrůdy Novella jsem se pomýlil, platí uvedená hodnota 4,8 balla. Je to velmi kvalitní sorta. HJ
Lotenkov, 8.12.2017
Psal jsem o tom ve vlákně "Odrůdy jabloní (a nejen jabloní) z východu", tam mají více jak 400 vypěstovaných vlastních sort hrušní a desítky a desítky z nich jsou velmi vysoké kvality co se týče vzhledu a chuti /vice jak 4,5 balla/. Ta sorta Novella... celý příspěvek >
Odrůdy jabloní (a nejen jabloní) z východu, 5.12.2017
To máte pravdu, Limbach prodává některé ovocné druhy z RF, Ukrajiny i jiných zemí východu. Podívejte se ale na tu jejich cenu. Stromek za 18 - 24 € / to je cca 455 - 610Kč/ za jeden kus. Za 18 € tam prodávají i zde spomínannou hrušku Nojabrskaja. Na... celý příspěvek >
Odrůdy jabloní (a nejen jabloní) z východu, 5.12.2017
V této diskusi p. Ivan Hlavatý spomíná i odrudu hrušně Mramornaja. Je to jedna z tých velmi kvalitních a odolných odrůd, které by se mohlo dařit i v naších podmínkách. Je potřeba ji vyzkoušet. Je to odrůda vyšlechtěná v Rosošanské šlechtitelská... celý příspěvek >
Odrůdy jabloní (a nejen jabloní) z východu, 5.12.2017
Ono jde o to, jak se k nám tyto odrůdy dostaly. Šlechtitelé v Rusku jsou většinou velmi skromní a upřímní lidé a když je navštívite, tak vám své odrůdy, které mimochodem šlechtili 10-15 let i více, klidně i daruji nebo prodají pro nás za směšnou... celý příspěvek >
Odrůdy jabloní (a nejen jabloní) z východu, 5.12.2017
Co se týče odrůd z východu, teda ze zemí bývalého SSSR, tak mi nedá, aby jsem se k této témě nevyjadřil. U nás mnohdy přetrvává názor, že tam mají malo kvalitní až podřadné ovoce. Tento mýtus vychází z hrubé neznalosti situace. Jen pro zajímavost, v... celý příspěvek >
Odrůdy jabloní (a nejen jabloní) z východu, 5.12.2017
Pokud vám to některým pomůže, tak zde dám některé údaje o odrůdě Nojabrskaja. Nazývá se též Ksenia nebo Xena po autorce Kseniji Dušutinové. Kvalita plodu je hodnocena vysoko, chuť – až 4,6 – 4,8 balla /z 5 stupňove stupnice/. Sklizňová zralost začíná... celý příspěvek >
Odrůdy jabloní (a nejen jabloní) z východu, 4.12.2017
Ty, které spomináte vznikly křížením obyčejné jeřabiny s aronii, hlohem, případně s vybranými odrůdami jabloní a hrušní. K té druhé skupině bez trpkosti a náznaku hořkosti patří Něvěžinská a její kříženci - např.Něvěžinská žlutá, Kubovová, Dcera... celý příspěvek >
Odrůdy jabloní (a nejen jabloní) z východu, 4.12.2017
Za syrova se moc jíst nedaji, ale sirupy jsou z nich bezkonkurenční. A ty co jsou vyšlechtené z Nevěžinske jsou stejně chutné za syrova jako naše Moravská sladkoplodá, možná i chutnější. HJ
Jeřáb Kubovaja - zkušenosti?, 13.11.2017
Pro doplnění: jeřabina Kubovová/nebo tež Nevěžinská kubovová /Рябина "Кубовая"/«Невежинская... celý příspěvek >
Jeřáb Kubovaja - zkušenosti?, 13.11.2017
Dobrý den. Mám jeřabinu Dcera Kubovové /Дочь Кубовой (Солнечная)/, zatím mi ještě nerodila, ale v ruské literatúře piši, že je bez... celý příspěvek >
Moravská jadernička, 9.11.2017
Jadernička na semenáči začíná rodit tak kolem 12. roku. Ja jsem si ji naštěpil na švedskou podnož A2 a začala rodit po 4 letech. Na Jaderničku nedám dopustit. Otec měl z jedné Jaderničky úrodu i 750 - 1000 kg ovoce. Letos největší jablko mělo 160g,... celý příspěvek >
Valašská reneta, 28.10.2017
Má zde někdo vědomost, v kterém roce byla vyšlechtěná Valašská reneta. Aspoň přibližně. Děkuji pěkně. HJ
Valašská reneta, 25.10.2017
Škoda, že se nenajde pěstitel, který by zde mohl zveřejnit detailní foto této odrůdy. Tak už několik let se zde o odrůdě Valašská reneta hovoří a mnoho pěstitelů neví, zda ji má, nebo ne. Výše uvedené fotografie nejsou jednoznačné. Snad se někdo... celý příspěvek >
Valašská reneta, 24.10.2017
Poprosil bych více foto, detailní záběry, případně řez plodu, aby se dalo s vysokou pravděpodobnosti určit, zda to co pěstujeme je Valašská reneta nebo ne. Děkuji pěkně. HJ
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika