Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Měl bych dotaz, nevím kde ho napsat, tak asi tady:

Přečetl jsem kdeco, ale úplně jistý si nejsem. Většinou se tvrdí, že dřín okusem zvěře netrpí. Ale moc tomu po nejrůznějších špatných zkušenostech nevěřím.
Např.
(Utrpěl jsem kdysi obrovské fiasko a sklídil spoustu posměchu kvůli větší výsadbě zahradních borůvek na volném pozemku.
Myslel jsem si tehdy, že jak ten dobytek masivně nespása lesní borůvčí, že nebude žrát ani to kulturní...)
*
Je mi jasné, že poškození zlomyslnými srnci se při vytloukání parůžky ubráním v prvních létech jen mechanickou zábranou, ale jde mi o to jestli to pak až to vyroste a zhoustne, hlavně ty šlechtěné odrůdy nebudou pro ně lákavou pastvou.
Podobně jako třeba jako kdysi u mně silně vzrůstné a hrubé výhony růže Symphatie. Tu sice vně plotu vyrůst nechali, ale pak je i s trny v létě a k podzimu ožírali až k zemi...
Pár keřů divokých šípků si ten dobytek ani nevšimnul a Karpatie taky ne.
*
Uvádí se, že kůra dřínů obsahuje spoustu tříslovin, ale nejsem si jist zda je to od jejích zhoubné činnost odradí.
*
Předem děkuji za rady a zkušenosti. (Ono ten výsadbový materiál je přece jen dost drahý na nějaké pokusy a už párkrát jsem na ně nepěkně doplatil...)

Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika