Mrazy v březnu 2013



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 156.230 (?) 
7.3.2013 10:14, zobrazeno: 161874x

Dozvěděla jsem se z předpovědi počasí, že mají od úterka 13.3. přijít ještě mrazy a sněžení. Už jsem v zahradě odstranila chvojí ze všech kytek, budu to tedy muset zřejmě znovu všechno zakrýt. Ve skalce už rostou tulipány, hyacinty a jiné cibuloviny - budete nějak schovávat? Docela mě to zaskočilo, letošek je můj první velký zahradnický rok :), tak poraďte, co a jak, prosím.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
terez.ka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 227.173 (?), 7.3.2013 14:45

Dobry den, take jsem malem neodolala a odstranila chvoji a textilie, ale jsem rada, ze jsem to neudelala... Byt Vami, tak na opravdu choulostive rostlinky to chvoji znovu dam... Cibuloviny, o ty strach nemusite mit, ty to vydrzi, ikdyz uz koukaji ze zeme ven...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 7.3.2013 15:02

Já jsem během těch pár pěkných a teplých dní všechno odkryla, odhrabala listí, ostříhala trávy... prostě jsem se taky nachystala a nachytala laugh. S jar. cibulovinami si starost nedělám, spíše přihrnu hlínou narašenou srdcovku a jiné trvalky které už vykukují, ostříhané trávy budu muset přikrýt květináčem aby do nich nenateklo a pak je mráz neroztrhal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 7.3.2013 16:41

Já jsem to také odkryl, ale neberu to jako ukvapenost. Když přijdou mrazy, zase to přikryju. Je to sice více práce, ale myslím, že to rostliny ocení více, než mrznout pod krytem, když je kolem 15 stupňů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.7 (?), 7.3.2013 16:50

Zle je to teplo, nie tie mrazy. Tie sa daju ocakavat aj neskor. Co hrozi z tohto tepla. Hrozi, ze zacnu kvitnut nejake stromy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 7.3.2013 17:15

To teplo nebylo tak dlouhé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 77.130 (?), 9.3.2013 8:41

Já jsem taky s hrůzou zjistila, že mi mezi nahrnutou slámou vyrazily tulipány a další cibuloviny, celý záhon je prostě zelený, ještě jsem to nesundávala, řeším, jestli to mám ještě zakrýt další slámou, ale bojím se, abych to nepolámala, protože to není jen tak, že raší, už mají 5-8 cm!!! To jsem ještě nezažila, loni kvetly pozdě, protože jsem je sázela až někdy v listopadu. Teď jsem měla radost, že mi vykvetly krokusy až když jsem začala chystat nové bydlení pro křepelky, tak jsem se pinožila kolem tulipánového záhonku a tenhle šok. Podotýkám, že se tam držel sníh do poslední vločky, protože je to místo zastíněno sousedovic pařníkem a křovím :-(je to blázinec a mrazy ty já teda očekávám tutově, protože jsme přes 350 metrů nad mořem :-(tady mrzne i v dubnu, ale dva měsíce asi stejně nemám šanci je udržet pod "pokličkou" stalo se to někomu z vás? poradíte co nejlépe s tím? Děkuji Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 9.3.2013 11:28

Hrůzu pusťte k vodě, klíčí už všem a něco vydrží.

A ani ty ohlašované mrazy nejspíš nebudou tak strašné, jen televize vzbuzuje ten dojem, aby byly emoce. Nakonec z nich vylezlo, že "ochlazení o 20 stupňů!" znamená, že na jihu na sluníčku bude přes den 15 a na horách v noci může být AŽ -5.

Na žádné drama to nevypadá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.130 (?), 9.3.2013 11:39

:-) moc děkuji za uklidnění, soused je má ještě v zemi, není vidět ani ocásek, tak jsem trochu byla nesvá :-) tak budu doufat, že to přežijí bez úhony :-) Tak přeji nemrazivé předjaří! Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 9.3.2013 15:15

Dle různých modelů má klesat teplota na celém území k  -10 C, někde až -15 C, má být celodenní mráz, předtím má napadnout množství sněhu, tak doufám, že sněhová peřina rostliny uchrání. Stromy u nás ještě neraší.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika