Příspěvky uživatele - Petra P.

Orchidej věší listy, 26.3.2015
Dobrý den, tolik jsem se bála, aby mi neuhnila orchidej, že jsem ji přes zimu přesušila. Teď má vrásčité svěšené listy. Přesadila jsem ji teď po odkvětu, namočila do vody, ale má to stále, jen trošku možná lepší. Zachráním to nějak ještě?
Popínavka Vistárie - podmínky pěstování, 2.4.2014
Kamarádka dostala takovou chudinku vistárii od známé, která ji nechtěla, že to stejně neporoste, a sama si nechala jednu lepší. Kamarádka s manželem si pak pořídili jezírko a rybičky a vždycky, když ho čistí, tak tu špinavou vodu nanosí k té... celý příspěvek >
Malá popínavka na plné slunce, 2.4.2014
Dobrý den, potřebovala bych poradit, jaký druh popínavé rostliny se hodí na celodenní plné slunce. Sázela bych k plotu na východní stranu, ale svítí nám tam opravdu hodně až skoro do večera, takže by musela snést v létě i ta velká vedra. Chtěla... celý příspěvek >
Opadal mi gin-seng, 14.11.2013
Opadal mi ficus gin-seng. Postupně shazoval listy už co jsem ho přinesla domů a přesadila, ale teď už má skoro holé větvičky. Mám ho rovnou vyhodit nebo se to dá nějak zachránit? Kořeny i "kmínek" má zdravé. Příčinu bych viděla v tom, že to neumím... celý příspěvek >
Vánoční hvězda a spol, 14.11.2013
Takže rozchodník už není a hvězda se trochu umoudřila, ale stále trochu opadává, tak v intervalu 1 list za dva dny. Prý by to mohlo být tím, že se začalo topit, ptala jsem se zahradnice. Výhony jsem ustřihla, aby to neletělo tolik nahoru, aby se... celý příspěvek >
Vánoční hvězda a spol, 21.10.2013
Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně tzv. vánoční hvězdy. Mám ji od loňska, po Vánocích jsem ji zachránila v mé "ozdravovně" na okenním parapetu  Teď je zase krásná, ale začaly mi odspodu opadávat listy - jakoby sesychat a pak zežloutnou a... celý příspěvek >
Jak znovu "nastartovat" semínko?, 5.9.2013
Před časem jsem tady psala, že jsem našla a zasadila semínko nahovětvce. Rychle nabobtnalo, za krátký čas vyrazil kořínek, pak obal zčásti prasknul a rostlinka začala vylézat, vršek je ale stále obalený a uzavřený. Je to takto už dlouho, tak... celý příspěvek >
Aby semínko neplesnivělo, 30.8.2013
Dobrý den všem! Jak jsem psala ve svém tématu "Co je to za strom/keř?", zasadila jsem semínko nahovětvce (děkuji za upřesnění druhu  ). Na internetu jsem se potom dočetla, že semínko potřebuje dost vody, protože strom má rád hodně vláhy a ve své... celý příspěvek >
Co je to za strom/keř?, 26.8.2013
Ten nahovětvec bude asi opravdu dobře. To, co jsem ale viděla já, byl na 100% keř, asi tam tedy ty lusky někdo odhodil a já jsem si myslela, že opadaly z něj a nijak dál jsem to neprohlížela.
Co je to za strom/keř?, 26.8.2013
Rostlinka ještě bohužel úplně nevyklíčila. Jak se teď ochladilo, nějak se to klíčení zastavilo a pořád je tam jen ten kořínek, lístky jsou ještě zalezlé ve tvrdé slupce. Je tvrdá skoro jako skořápka ořechu. Velikost lusku je 8 cm na délku i se... celý příspěvek >
Co je to za strom/keř?, 25.8.2013 Obsahuje fotku
Tady je fotka.
Co je to za strom/keř?, 22.8.2013
Ne, podle fotek to není ono. Lusk se semeny je plochý, má tvar hrušky, i stopka, na které drží na větvi, je silná jako u hrušky. Semena jsou také tmavě hnědá, velká asi jako větší fazole, tak 1,5 cm na délku. Rostlina byla spíš keř, vysoká cca 2,5 -... celý příspěvek >
Co je to za strom/keř?, 22.8.2013
V zámecké zahradě v Hluboké nad Vltavou jsem sebrala ze země suchý pukavý plod nějakého stromku či keře. Má tvar hrušky, tmavě hnědou barvu a uvnitř zbývalo jedno poměrně velké semínko, ale původně jich byl plod asi plný. Semeno jsem doma zasadila a... celý příspěvek >
Malé papriky, 17.7.2013
No ony byly sazenice normální, pěkné a zdravé, nepsala jsem, že měly 20 cm. Pak to pokazilo počasí a rostliny začaly růst do výšky až teď, co jsou ta tepla. Listy už jsou krásně zelené, květy nasazené, sklízíme i plody, akorát teda malé, ale aspoň... celý příspěvek >
Pochlubte se květinami, 12.7.2013
Je to šrucha. Na jednom keříčku kvete čtyřmi barvami. Bohužel je to jen letnička.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika