Mrazy v březnu 2013



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                  
host - 4.7 (?) 
19.3.2013 10:27

Budme radi, ze nie je teraz 22 nad nulou. Co bude 24. a neskor sa este ukaze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 173.196 (?), 18.3.2013 13:20

Dobrý den, mám mladé ovocné stromky (3. rok), tak přemýšlím, jestli je na další vlnu ochlazení nepřikrýt netkanou textilií. Plocha není tak velká, to by šlo, ale mám obavy, aby mi to neodnesl vítr. Také jsem četla, že je dobré postříkat stromy vodou, aby na pupenech zamrzla vrstvička, která je pak ochranou - je to rozumné? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 18.3.2013 13:24

To je aktuální spíše v případech pozdních jarních mrazů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.186 (?), 18.3.2013 15:03

Pokud se stromky právě nechystají kvést, tak jim zima nevadí.       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 156.230 (?), 20.3.2013 8:50

Tak se znovu zapojím se svým hlášením - u nás dnes ráno -3 °C, slunečno, na odpoledne hlásí +10, první jarní den se, jak se zdá, docela vydaří. V pondělí přišla sněhová bouře, napadlo 20 cm sněhu, ani jsem v úterý neodjela do práce. A teď to taje. Tulipány mám zakryté chvojím, co to udělá pod tím sněhem, nevím. Snad přežijí... Jinak teplo zatím nehlásí, na víkend na noc až -10, lépe má být až první týden v dubnu. Koukala jsem na naši broskvoň, už se pomalu probouzí. Loni hodně květů pomrzlo, v kalendáři mám zapsané červnové přízemní mrazy, ale úroda byla přesto bohatá. Tak si můžeme navzájem držet palce, nic jiného s tím neuděláme smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 20.3.2013 9:17

Paní Lído, plně doufám že máte pravdu. Co bude po včerejšku, dnešku a dalších takto vypadajících dnech, toť otázka. Tohle nynější teplo není dobré ani trochu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.186 (?), 20.3.2013 10:05

Mirku, nevím, jak je u vás teplo, ale tady v HK se během dne pohybují teploty těsně nad nulou, v noci tak -5°C (což by šlo, i když už bych chtěla jaro wink), a na YR pro nás píšou až do konce března přes den max.nulu a v noci i -12°C...sad   

Nějak se ta zima letos nechce vzdát.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 20.3.2013 10:56

Ráno jsem škrábal jinovatku a bylo v autě -4°, ale už před hodinou mi to v Mikulově ukazovalo 7°. Včera slunce, dnes od rána slunce, teploty kolem desítky a dnes to bude určitě více. YR se pro nás "polepšil" z -12° na "jen" -8°C na příští týden, u baráku s obavami sleduji vloni vysazeného "itala" (révu) jak začíná nalévat pupeny. Naštěstí je to malá sazenice a dá se pohodlně přikrýt. Citrusy na zimovišti vyrašily, sazenice kiwi má již několik listů, Vostorg taky raší, přísadě rajčat se tady taky nádherně daří, nevytahuje se a má tmavě zelenou barvu (je tu 5-10° a světlo).  Pustím se do výsevu ředkviček ve foliáku a ve skleníku začnu otužovat rajčata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 20.3.2013 17:20

Nějak takhle :-)

Karel Čapek, Zahradníkův březen: Máme - li podle pravdy a prastarých zkušeností vylíčit zahradníkův březen, musíme pečlivě rozlišit dvě věci: A) co zahradník činit má a chce, a B) co skutečně činí, nemoha dělat více.

A) Tedy náruživě chce sejmout chvojí, odkrýt kytky, rýt, mrvit, rigolovat, kopat, přerývat, kypřit, zalévat, množit, vysévat, čichat k půdě, vyhrabávat prstem klíčky, jásat nad kvetoucími sněženkami, stírat pot, jíst jako vlk a pít jako duha, chodit spát s rýčem, vůbec široce, jarně a kypře po zahradnicku žít.

B) Místo toho klne, že je půda zase nebo pořád zmrzlá, zuří doma jako zajatý lev v kleci, když mu zahrada zapadne sněhem, sedí u kamen s rýmou, a vůbec ztrácí den po dni, stíhán všemi nepohodami a ranami osudu.
...
Žádná horlivost ani rouhání nepomůže. Puk se otevře a klíček vzejde, až se naplní jeho čas a zákon. Tady si s pokorou uvědomuješ bezmoc člověka. Pochopíš, že trpělivost je matka moudrosti. Ostatně nic jiného se nedá dělat.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.186 (?), 20.3.2013 17:33

No přesně wink... Zrovna nedávno jsme se bavily s holkama, říkala jsem, že jako holka jsem Zahradníkův rok jen tak "obyčejně přečetla", ale když jsem ho pak vzala do ruky po několika letech práce na zahrádce, brečela jsem u něj smíchy, jak to Čapek perfektně popsal...laugh  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika