Amarylis



micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 6.107 (?)
10.3.2008 15:55

Tak a mám v tom chaozz a to doslova na Garten.cz jsem vyčetla Amarylis růžově kvetoucí druh A.Belladona pochází z J.Afriky a má jiné období klidu od května a kvete v září ty ostatní jsou prý hvězdníky Hippeastrum z J Ameriky a popis pěstování je stejný jak zde mnozí z nás popisujíNo ale jestli tomu říkáme Amarylka nebo Hvězdník je asi vcelku jedno hlavně že krásně kvetou!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 48.28 (?), 9.3.2008 19:07

Dobrý večer, chci se zeptat jak to, že když pravidelně přihnojuji hvězdníky tak proč cibule je menší a menší? Poprvé po zakoupení je mamut a pak pořád menší...díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 0.50 (?), 9.3.2008 19:44

Možná je to tím že většina květin je dnes dovoz z Holandska Doslova vyhnané do květu i v době kdy by normálně nekvetly. Některé květiny to zvládnou jiné uhynou.Mě jedna Amarilka odkvetla druhá odkvétá a třetí má poupě.Po odkvětu odstraním jen květy stvol nechávám až sám trochu zaschne pak jej odstřihnu rostlinu dám do místnosti kde je tak 10 stupňů a mírně zalévám.Po zmrzlých dám ven a teprve začnu pravidelně hnojit až do září pak dám rostliny mimo dosah slunečních paprsků do stínu a postupně omezuji zálivku. když se dostanu do fáze nezlévání a rostlinám začnou žloutnout listy dám je do úplné tmy Stačí tmavý chladný kout a vyčkat až všechny listy  zaschnou a pak zakrýt novinami pokud není sklep a pak už jen kontroluji a jak se po čase objeví zelená špička vše se opakuje.Každým rokem mám i nové cibulky.Ty odďeluji když  rostlinky začnou rašit a potřebují přesadit

Amarilka
Amarilka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 48.28 (?), 9.3.2008 19:50

Takto jsem hvězdník pěstoval řadu let, ale cibule se neustále zmenšovaly, až nakonec zanikly:-(((

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 0.50 (?), 9.3.2008 19:52

No vidíte a já je mám stále větší tak vážně nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.28 (?), 9.3.2008 20:49

Tak to nejspíš byly vypěstovány v Německu...jinak nevím. Nebo je také možné, že ty mé jsou z hydroponie pěstované v minerální plsti..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 6.107 (?), 10.3.2008 15:55

Tak a mám v tom chaozz a to doslova na Garten.cz jsem vyčetla Amarylis růžově kvetoucí druh A.Belladona pochází z J.Afriky a má jiné období klidu od května a kvete v září ty ostatní jsou prý hvězdníky Hippeastrum z J Ameriky a popis pěstování je stejný jak zde mnozí z nás popisujíNo ale jestli tomu říkáme Amarylka nebo Hvězdník je asi vcelku jedno hlavně že krásně kvetou!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.208 (?), 10.3.2008 17:16

Dobry den, ja mam dobrou zkušenost s vysazením po odkvětu do volné půdy. Jenom ho opatrně vyklepnu z květináče aby se nepoškodil kořenový bal. Vhodné je polostinné místo, hodně zálivky a hnojení. Koncem léta přestanu zalévat a před příchodem prvních mrazíků opatrně vyjmu rostlinu i kořeny a vložím do nádoby, kde ji nechám zaschnout. Na jaře pak mohu rostliny urychlit buď doma nebo v květnu přímo vysadit do volné půdy a pak vykvete na záhoně. 

Inspiroval jsem se právě v J Americe, kde příbuzné druhy rostou v relativně chladném, ale bezmrazém klimatu, s letními teplotami pouze kolem 20° ve stínu, teploty v zimě klesají až k nule. Léto, cca 6 měsíců, je prakticky bez srážek, zimní srážky cca 250 mm.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.28 (?), 10.3.2008 17:24

To, co tu pisete je moc zajimave...asi to vyzkousim...dík za typ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 0.50 (?), 10.3.2008 17:25

Určitě vyzkouším. Musí vypadat úžasně když vykvete na záhonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 23.3.2008 18:03

Musím se s vámi pdělit o zkušenost s Hvězdníkem z Holandska.Dnes jsem jeden takový dostala.Když návštěva odjela chtěla jsem jej dát na okno a zkontrolovat jak moc je zemina vlhká, jenže když jsem s ním pohnula vylétaly z něho mušky tak jsem ho vzala na tersu, že si ho pořádně prohlédnu.Bylo to hrozné, byl v kokosové drti, cibule zasypaná celá ven čněl jen stvol s poupětem, listy uříznuté.tak jsem prstem odstranila trchu té drti a na prstu mi zůstalo cosi mazlavého.Jak jinak byla nahnilá.Tak jsem ji vyndala obrala vše co se dalo očistila kořeny dost jsem ji oloupala oprala pod vodou a dala do nového květináče a nové zeminy.Dala jsem jí šanci ale nevěřím že to zvládne spíš uhyne.TAk že plyne z toho ponaučení když květinu z Holandska tak pořádně prohlídnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika