kávovník



Stránky: 1,  2,  3,  4   
goldenka21 - (16) - 52.72 (?) 
21.12.2008 14:30, zobrazeno: 107863x

moc prosím o radu mám doma 2 kávovníky a oba dva začínají opadávat.rostou jim nové listy ale jsou takové flekaté a nakonec zhnědnou jako když uschnou a je po nich.myslela jsem si že je to hnojivem, zálivkou, nedostatkem světla nebo něčím takovým, ale jsou na stejném místě už víc jak rok a zalívám je jak potřebují a tak si nevím rady.nemáte někdo radu co s něma? nechci o ně přijít.poslední dobou mě ty kytky odchází snad všechny

list kávovníku
list kávovníku
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 21.12.2008 23:29

Tipla bych hodně vlhkosti při nízké teplotě. Jestli se podobně chovají i další kytky, je to pravděpodobné. Zdraví Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
goldenka21 - (16) - 52.72 (?), 22.12.2008 10:47

myslíte tím jako přelití? kytky nerosím po špatný zkušenosti s plísní na listech.zalívám až sklopí listy mírně.to jsem se kdesi dočetla. možná mají malej květník.zkusím přesadit a podívat se na kořeny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
goldenka21 - (16) - 52.72 (?), 28.12.2008 19:15

tak tím přelitím to není tak teda už nevím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Katie - (7) - 16.78 (?), 28.12.2008 22:47

 Před několika měsíci jsem si koupila kávovník, přesadila jsem ho a zpočátku docela dobře rostl. Někde jsem slyšela, že se nemá zalévat tvrdou vodou, takže zalévám jen vlažnou dešťovkou. Ale v poslední době se mi také tvoří úplně stejné skvrny na listech a vlhkem to určitě nebude, protože ho mám ve vytápěném pokoji (cca 25°C).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 29.12.2008 0:58

Nevím, podmínky vyžaduje  - teplota 20 -25°C, v létě zálivka bohatá, v zimě omezená, rozptýlené světlo, zeminu kyselejší pH5 - 6,5,v létě 1x za 14 dnů hnojit. Nemá rád suchý vzduch a průvan. Mě kdysi "odešel", když ho v zimě přelízl studený vzduch při větrání. Snad někdo poradí líp!   Zdraví Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 41.2 (?), 29.12.2008 16:38

j á mohu jen napsat mé zkušenosti s kávovníkem, pokud jsem koupila kávovník v květinářství, dlouho mi nevydržel. V minulém roce jsem koupila v OBI semena kávovníku, rostlina je nyní asi 30 cm vysoká, roste prozatím dobře, má krásné listy, zalévám mírně, opravdu jen tehdy, když má svěšené listy, hnojím jen občas v létě, je u okna. Prozatím je zdravá. Tak si myslím, že buď je koupená rostlina choulostivější a nebo prostě vaše rostlinka chytla nějakou houbovou nemoc, že jste to nezavinila vy špatnou péčí. Já v takovém případě vezmu poškozený list a zajdu k nám do semenářství, paní prodavačka tam má knihu s různými chorobami rostlin s fotografiemi a potom mi poradí, čím rostlinu postříkat. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 134.133 (?), 2.7.2009 18:26
Mně v květinářství řekli, že se má zalívat jen do misky. V létě 2krát týdně a v zimě 1 týdně. Vyžaduje polostín... ještě nevim co je na tom pravdy mám ho teprve den :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 128.32 (?), 29.9.2018 20:36

Dle listu je to trvalé mokro. Doporučuji zalévat ze spodu, tj. do misky, co se do 15 minut nevsaje vylít. Další zálivka až po vyschnutí substrátu a samozřejmě dle teploty okolí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 75.63 (?), 19.4.2009 14:29

mne toto urobil kavovnik, ked na neho siel teply vzduch z kurenia /stal na parapete nad kurenim. Tak som ho prestahovala mimo dosahu tepleho vzduchu a nove listy uz vyrastli pekne, tieto oschnute jasan ze sa nezachranili.

adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika