kávovník



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
host - 42.193 (?) 
18.7.2015 16:26

Moc hezky sepsáno! přesně takto jsem skoro přišel o svoji rostlinu. Z ničeho nic začaly zasychat listy a následně opadávat. Zakročil jsem během vegetace kontrolou kořenů a balu. Samo, kořeny prorostly ročtem a volně ležely ve vodě pod ním! Smrt pro kávovník. Začal jsem sadit pouze do uzvařeného květináče, s drenážní vrstvou keramzitu (1-3cm dle velikosti květináče) a dávám čistou rašelinu (2/3) a křemičitý písek (1/3) nehnojím a používám 10gr hnojiva Osmocote (pomalu se rozpouštějící se granulové hnojivo) na 1l substrátu, dobře společně promícháno. Kávovník zalívám až skoro začínají listy uvadat a přesně tak, jak píšete, proleju cca 1-1,5l vody... protože na misku, 1h a zbytek pryč... u mě v bytě to vychází asi tak na 1x měsíčně. Jinak jen rosím, když si vzpomenu. Cca 3x týdně. A roste perfektně!

S pozdravem Petr Kozák 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 127.2 (?), 10.6.2013 13:11
moja skusenost s kavovnikmi je jednoducha: hnojit hnojit hnojit odporucam zasobne hnojiva typu osmocote kombinovat s prihnojovanim na list casto presadzovat do vyzivnej zeminy, idealne s vysokym obsahom raseliny, alebo priamo do raseliny. teplo a vlhko, narazova zalievka, vela vody naraz, nechat pretiect.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 87.89 (?), 30.7.2013 23:00

Tak tak, kávovník je zajmíavá rostlina se specifickými nároky. Já ho mám pár let, zkoušel jsem ho doma, kde přes léto rostl krásně, ale přes zimu se mu nedařilo, přesně jak tady mnozí píšete, bez příčiny velké hnědnutí a opad listů. Já se domnívám, že by to mohlo být kombinací málo světla a vysoká teplota. Většina těchto problémů se děje v zimě, kdy je světla žalostně málo. 

Řešením je kávovník přesunout do chladnějších prostor, ideálně kolem 15 a dát mu max světla. Díky chladnu nebude tolik růst a tím pádem zpomalý své životní funkce a bude mu stačit i to málo světla, které tady v zimě máme. Pokud je venku mlha celý den a světlo je jen 8 hodin denně, je to prakticky jako by byl ve tmě, napadlo vás to někdy?smiley

Co ho mám v zimní zahradě jede bez problémů, letos poprvé zakvet a zřejmně se tam udrží i jeden plod.

A ještě jedna zajímavost, ve skleníku v brně Lužánkách mají jeden 2 m exemplář, nádherně střižený. V zimě má teploty kolem 10°C a jednou si prožit teplotu i -2°C po celou noc. A přežil to! Majitel ho políval teplou vodou a na jaře krásně obrazil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika