kávovník



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
host - 176.18 (?) 
30.10.2009 21:41

Pro 119.50 - proti suchému vzduchu je dobré do větší podmisky dát kamínky, mezi kterými je voda, ta se odpařuje a dělá rostlině mikroklima. Květináč stojí na kamínkách, aby nebyly kořeny ve vodě.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 218.146 (?), 30.10.2009 21:53

S tímhle způsobem zvlhčování hodně opatrně, jste na nejlepší cestě přemnožit si u rostliny chvostoskoky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 71.36 (?), 4.11.2009 17:36
Tak přesně tohle mi udělala kávovník taky. Koupila jsem ho asi před 3 měsíci v Hornbachu. Nejprve krásně rostl a najednou mu při stejné péči a stejných podmínkách začaly stejně jako Vám hnědnout a odpadávat listy. Taky nevím co s tím
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 253.210 (?), 23.12.2009 12:57

Ahojky, njsem žádný odborník na kávovníky, ale mám dva exempláře Cofea arabica - nevím jestli jsem to napsala správně. Jeden má asi 2,5 metru do výšky, řídké listy, kvete, rodí kafíčka. Druhý je asi metrový - 15 nebo možná i více let starý. Stojí na chodbě, kde nemá moc světla, ale je krásný. Zalívám dle potřeby, přesazený za tu dobu je asi 3x. Nehnojím vůbec. Občas se stane, že mu opadá pár listu, ale opět nasadí nové. Je vypěstovaný ze semínka - které mají hodně dlouhou klíčivost - někde jsem četla, že až půl roku. Je docela odolný. Párkrát se stalo, že začal shazovat listy - tak jsem udělala radikální řez, že jsem ostříhala vše, co bylo nehezké. A pomohlo to. Dělá mi radost. Nevím, jestli o něj pečuji správně, ale prospívá. Neházejte flintu do žita, zkuste vydržet. Ostřihejte ošklivé listy. Co jsem vypozorovala spíš vydrží víc sucho než přemokření. Hodně úspěchů Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 208.4 (?), 7.2.2011 19:37

Ahojky,

tohle se mi stava kazdej rok, vzdycky mam pocit ze uplne odejde, cim to je nevim, ale myslim si ze se tesi na teplo a na svetlo... jak mam na zaslklenym balkone aspon 20 stupnu tak ho tam hned davam aspon pres den v breznu se to vzdycky zlepsi a v lete je zase uplne vystavni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 104.153 (?), 18.5.2011 20:40

dobrý den, potřeboval bych poradit. mam doma kávovník cca 3 roky starý a 30 cm vysoký, donedávna rostl perfektně, ale nyní sice roste jak o závod, ale žloutnou mu a schnou listy, nevim čim to je, nepřelívam ho, hnojim cca 1x za 2-3 týdny, je u východního okna v paneláku, občas rosim, přímé slunce má jen po ránu, ale to ještě nemá takovou sílu, i jsem ho zkusil přesadit, ale nepomohlo to, neví někdo čim to může být?? jediné co mi napadá je že ho hnojim asi jiným hnojivem než bych asi měl.používam hnojivo na rododendrony, někde jsem se totiž dočetl že má rád zeminu jako na rododendrony tak jsem usoudil že by to bylo to pravé.poraďte prosím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 126.125 (?), 18.5.2011 21:10

Zkontrolujte zda hnojivo které používáte neobsahuje vápník.To není kávovník rád

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 104.153 (?), 18.5.2011 22:01

hnojivo obsahuje toto: dusík rozpustný ve vodě N 6%  z toho dusičnanový dusík rozpustný ve vodě NO3-N, amoný dusík NH4-N, fosfor rozpustný ve vodě P2O5 5%, draslík K2O 6%. Žádný vápník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 205.92 (?), 21.5.2011 12:44

tak vazeni... tady jsem vygooglil tohle

(nebot muj kavovnik taky trpi hnednutim listi :-D)

Hnědnutí listů bývá nejčastějším problémem a mívá různé příčiny:

* Objeví-li se na listech hnědé skvrny, často ohraničené červenými nebo hnědými okraji, jde většinou o houbovou chorobu vzniklou přílišnou vlhkostí a zpravidla nižší teplotou. Listově pletivo odumírá, listy žloutnou, opadávají. Nemocné listy odstraníme, snížíme vlhkost prostředí a rostlinu postříkáme fungicidem.
* Zasychání okrajů listů může být způsobeno špatně prováděnou závlahou. Listy je vhodné mimo závlahu rosit (hlavně v zimě při ústředním topení). Nejčastější bývá špatný způsob zalévání. Při zbytečném každodenním přilévání může dojít k dvěma extrémům, buď budou spodní vrstvy substrátu proschlé nebo naopak přemokřené, ať tak nebo tak, obojí vede k úhynu kořenů, hnědnutí listí, jejich následnému opadu a nakonec k úhynu rostliny. Druhý způsob zalévání - podmokem do misky je též nevhodný, zvláště pro větší kontejnery, dlouho trvá než voda vyvzlíná do horních vrstev substrátu a spodní vrstvy jsou dlouhodobě vystaveny přemokření, výsledek je stejný jako u předchozího způsobu. Vhodný je tento - je-li proschlý povrch substrátu, tak zalejeme až proteče voda do misky, co do hodiny rostlina z misky nevypije pak vylejeme. Při silnějším proschnutí substrátu, zvláště s větším podílem rašeliny, je vhodné ponoření celého kontejneru do kbelíku s vodou, dokud nenasákne vodu - přestanou unikat vzduchové bubliny.
* Jestliže se kořeny v květináči příliš rozrostou, zaplní celý prostor (případně i prolezou skrz drenážní otvory), pak nemají dostatek výživy a listy odumírají.

Hnědnou-li, zasychají a opadávají listy, pak vždy zkontrolujte kořeny, zahnívají-li, pak poškozené odstraňte a přesaďte do nového substrátu a přiměřeně velkého květináče. Pokud se rostlina hodně rozroste a zahustí, pak dochází přirozeně k zasychání a opadu listí z vnitřku koruny, tomu zabráníte vhodným řezem k prosvětlení koruny.

vice o kavovniku zde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.153 (?), 27.5.2011 13:43

a ta houbová choroba je na kořenech nebo na listech??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika