Rozlišení květů Redhaven a Fairhaven



Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.53 (?)
15.4.2012 21:06

Dnes bol u nás parádny čas na vrúbľovanie kôstkovín- slnko nepražilo ani nepršalo. Vrúble od Libora a pána Rostislavika vo vlhkom mikroténe v chladničke parádne a bez plesne prežili zimu. Slabé narašenie u niektorých  (Regina, Orangered) bolo v norme, tak som si vyhrnul rukávy a hurá do práce. Podpníkmi boli odkvitnutá marhuľa a kvitnúca čerešňa a bluma Angeleno, do ktorej som navrúbľoval Toppend Plus. Do koruny Leskory som za účelom lepšieho opeľenia nakoniec okrem Orangered vložil aj Radku, Kioto, Silvercot a Pinkcot, ktorá bola najmenej narašená- zobúdza sa najneskôr. Vrúbľoval som na spojku, kvitnúce drevo bolo na reze krásne zelené. Ak bude vlhčie počasie, je nádej, že by sa vrúble mohli ujať.

Medzi kvetmi broskýň, ako je vidieť aj na Mirkových snímkach, sú veľké rozdiely, nielen v tvare a veľkosti, ale aj vo farebných nuanciách tejto ružovej nádhery. Zatiaľčo zvonkovité kvety Sunhaven majú skôr bledú, pomarančovo- ružovú farbu, Flamingo- na snímke vľavo- má zvonky sýto ružovo fialové. Tento rok je násada kvetov Flaminga tak mohutná, že aj po krátkom jarnom reze bude nutná prebierka plodíkov. S opelením (oplodnením) broskyňových kvetov u nás nebývajú problémy. Na snímke vpravo je vidieť výrazný rozdiel medzi zvonkovitým tvarom kvetov odrody typu Haven a medzi nápadným miskovitým kvetom nektarinky.

Flamingo- Záhorie 2012
Flamingo- Záhorie 2012
Sunhaven a do nej naočkovaná Nectared 4 (?)
Sunhaven a do nej naočkovaná Nectared 4 (?)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 14.4.2012 19:39, zobrazeno: 29009x

Mám mladou sazenici naočkovanou před 14 měsíci, která za pár dní pokvete. Nevím však, která ze jmenovaných to je. Plody ještě nechat nemohu, ale chtěl bych ji určit podle květů nebo listů. Umíte to někdo?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 14.4.2012 19:51

Fairhaven má růžovobílé květy které jsou krásně otevřené (jako meruňky), Redhaven má růžové květy které nebývají úplně otevřené.

Takto nějak vypadá květ Redhavenu
Takto nějak vypadá květ Redhavenu
... takto Fairhavenu
... takto Fairhavenu
předchozí snímky jsou jen ukázka jak asi vypadají květy, tady je origoš Fairhaven
předchozí snímky jsou jen ukázka jak asi vypadají květy, tady je origoš Fairhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.18 (?), 15.4.2012 10:14

Tak to se divím, neboť Redhaven i Fairhaven mají mít květy zvonkovitého typu a u mě na zahradě opravdu mají. Zato Váš Fairhaven má květy miskovité. Nebo se mýlím?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.18 (?), 15.4.2012 10:22

Fairhaven ještě zblízka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 15.4.2012 11:17

Tak to se musím ještě podívat na tu barevnou visačku co mám na zahradě a vzpomenout si kde jsem Fairhaven kupoval. Vaši teorii o podobnostech květů jsem si potvrdil na obrázcích z netu. Vypadá to že mě ti šmejdi v zahradnictví zase o..bali. Doposud mne nenapadlo to takto porovnávat, díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 15.4.2012 20:59

Vypadá to že další podvodný hráč na trhu ovocných stromků.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.53 (?), 15.4.2012 21:06

Dnes bol u nás parádny čas na vrúbľovanie kôstkovín- slnko nepražilo ani nepršalo. Vrúble od Libora a pána Rostislavika vo vlhkom mikroténe v chladničke parádne a bez plesne prežili zimu. Slabé narašenie u niektorých  (Regina, Orangered) bolo v norme, tak som si vyhrnul rukávy a hurá do práce. Podpníkmi boli odkvitnutá marhuľa a kvitnúca čerešňa a bluma Angeleno, do ktorej som navrúbľoval Toppend Plus. Do koruny Leskory som za účelom lepšieho opeľenia nakoniec okrem Orangered vložil aj Radku, Kioto, Silvercot a Pinkcot, ktorá bola najmenej narašená- zobúdza sa najneskôr. Vrúbľoval som na spojku, kvitnúce drevo bolo na reze krásne zelené. Ak bude vlhčie počasie, je nádej, že by sa vrúble mohli ujať.

Medzi kvetmi broskýň, ako je vidieť aj na Mirkových snímkach, sú veľké rozdiely, nielen v tvare a veľkosti, ale aj vo farebných nuanciách tejto ružovej nádhery. Zatiaľčo zvonkovité kvety Sunhaven majú skôr bledú, pomarančovo- ružovú farbu, Flamingo- na snímke vľavo- má zvonky sýto ružovo fialové. Tento rok je násada kvetov Flaminga tak mohutná, že aj po krátkom jarnom reze bude nutná prebierka plodíkov. S opelením (oplodnením) broskyňových kvetov u nás nebývajú problémy. Na snímke vpravo je vidieť výrazný rozdiel medzi zvonkovitým tvarom kvetov odrody typu Haven a medzi nápadným miskovitým kvetom nektarinky.

Flamingo- Záhorie 2012
Flamingo- Záhorie 2012
Sunhaven a do nej naočkovaná Nectared 4 (?)
Sunhaven a do nej naočkovaná Nectared 4 (?)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 15.4.2012 21:32

Ano, květy Sunhavenu mají přesně takovou barvu, jak uvádí Paľo. Je dobře rozpoznatelná od jiných odrůd. Dá se říct, že to je taková nejméně atraktivní barva broskvoňových květů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 246.23 (?), 15.4.2012 11:34

Pane 224.18 (z Č. Budějc?), Vaše broskvoň mi připadá dosti netradičního vzrůstu. Jako kdyby témř nerostla, jako kdyby nebyla téměř stříhaná a jako kdyby byla vysilována příliš vysokou plodností. Ale možná se mýlím.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.18 (?), 15.4.2012 12:31

Broskvoňi je 10 let, od počátku jsem jí chtěl sklízet bez štaflí a dnes je vysoká asi 1,5m a každoročně musím u ní protrhávat plody, aby se úplně nepoložila. Řez dělám proti všem zásadám na přelomu srpna-září, ale loni z 9. na 10. 7. 2011 byly u nás kroupy jak golfové míčky(z 32 střešních skel na sklenících mi přežily 3, v parku kroupy zabily 42 havranů a stovky zničených aut), které zničily většinu úrody, ale především silně poškodily nevyzrálá pletiva, takže přírůstky do dřeva pak nebyly skoro žádné a alespoń u tohoto stromku nebylo co stříhat. Jinak se ale zdá být v pořádku.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika