Podzimní postřik mědí



Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 191.230 (?)
20.11.2022 20:14
To chcete smíchat? To tedy nevím, jestli se může, jaká bude reakce.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 191.230 (?), 17.11.2022 9:48
Já bych řekla, že to bude souviset spíš obecně s citlivostí mikroorganismů vůči chemickým prostředkům. Při nízké teplotě můžou být v klidovém ochranném stádiu (spóry). Když se při vyšší teplotě množí, jsou vůči zásahu chemie citlivější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.165 (?), 17.11.2022 12:45

Nojo, jenže vstupní branou pro korové nekrózy u peckovin jsou čerstvé jizvy po opadu listů, poranění po kroupách, po řezu ap. Takže bych cílil primárně na včasnou desinfekci ran a teplotou bych se moc nezabýval. Ona tam ta měď nějaký čas vydrží. Ale samozřejmě mohou být mé úvahy chybné. Ještě prozkoumám literaturu, jestli najdu i jiné články než ty od Mudr Horáka.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 191.230 (?), 17.11.2022 13:57
Když účinně zničíte všechny mikroorganismy v okolí rány, tak už se pak ta čerstvá rána nemá čím infikovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.121 (?), 20.11.2022 18:48

Děkuji. Tak přesně jsem si představoval reakci na můj dotaz. Vyčerpávající. Jakmile se oteplí budu stříkat mědí se sírou. Myslím, že síra navíc neuškodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 191.230 (?), 20.11.2022 20:14
To chcete smíchat? To tedy nevím, jestli se může, jaká bude reakce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.200 (?), 21.11.2022 5:48

Nemíchat!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.165 (?), 21.11.2022 21:13

Ono lze smíchat ledacos. U mědi je problém s fytotoxicitou, která se může ve směsi zvýšit.  Ta nás ale mimo vegetaci netrápí.  S kumulusem se to nesrazí. Se sulkou nevím. Polysulfidická síra se nedoporučuje míchat s ničím, muselo by se to vyzkoušet.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.129 (?), 22.11.2022 6:55
Hádám, že se vysráží černý CuS, tedy sirník měďnatý. Když se vysráží na stromě, je to asi celkem fuk, z trysky postřikovače bych ho dostávat nechtěl. Takže za mě: nemíchat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
v.e. - (14) - 203.217 (?), 22.11.2022 11:38

Zrovna jsem se na to chtel zeptat, takze letos to asi nebude, protoze moje broskve drzely listy az do chvile kdy bylo -2 (pres noc). Jeste ted na nich neco je (zelene), coz bych asi mohl otrhat, ale uz ma byt tak 5-6, takze az na jare.. 

VE

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.61 (?), 22.11.2022 14:21

Já bych viděl jako důležité (mimo opad či otřesení již moc nedržících listů) to, aby postřik měl šanci zaschnout. Loni jsem podzimní postřik neudělal, jen jarní a na jedné broskvoni (ploché plody)   mně kadeřavost zničila prakticky všechny listy včetně spousty nasazených plodů. Klasické broskvoně to měly výrazně méně. Takže letos jsem stříkal dost pečlivě a kdybych Vám mohl radit, tak jestliže to jen trochu půjde, jděte do toho. Do postřikjovače jsem kromě kuprikolu dal dvě lžíce modré skalice a velkou lžíci disperzního lepidla (herkules) s nadějí, že po zaschnutí vytvoří deštiodolnější  povlak a účinek bude lepší. No uvidíme - možná, že toho lepidla je tam tak málo, že se jeho vliv neprojeví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika