Podzimní postřik mědí



Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 191.230 (?)
17.11.2022 13:57
Když účinně zničíte všechny mikroorganismy v okolí rány, tak už se pak ta čerstvá rána nemá čím infikovat.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 191.230 (?), 17.11.2022 9:48
Já bych řekla, že to bude souviset spíš obecně s citlivostí mikroorganismů vůči chemickým prostředkům. Při nízké teplotě můžou být v klidovém ochranném stádiu (spóry). Když se při vyšší teplotě množí, jsou vůči zásahu chemie citlivější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.165 (?), 17.11.2022 12:45

Nojo, jenže vstupní branou pro korové nekrózy u peckovin jsou čerstvé jizvy po opadu listů, poranění po kroupách, po řezu ap. Takže bych cílil primárně na včasnou desinfekci ran a teplotou bych se moc nezabýval. Ona tam ta měď nějaký čas vydrží. Ale samozřejmě mohou být mé úvahy chybné. Ještě prozkoumám literaturu, jestli najdu i jiné články než ty od Mudr Horáka.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 191.230 (?), 17.11.2022 13:57
Když účinně zničíte všechny mikroorganismy v okolí rány, tak už se pak ta čerstvá rána nemá čím infikovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.121 (?), 20.11.2022 18:48

Děkuji. Tak přesně jsem si představoval reakci na můj dotaz. Vyčerpávající. Jakmile se oteplí budu stříkat mědí se sírou. Myslím, že síra navíc neuškodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 191.230 (?), 20.11.2022 20:14
To chcete smíchat? To tedy nevím, jestli se může, jaká bude reakce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.200 (?), 21.11.2022 5:48

Nemíchat!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.165 (?), 21.11.2022 21:13

Ono lze smíchat ledacos. U mědi je problém s fytotoxicitou, která se může ve směsi zvýšit.  Ta nás ale mimo vegetaci netrápí.  S kumulusem se to nesrazí. Se sulkou nevím. Polysulfidická síra se nedoporučuje míchat s ničím, muselo by se to vyzkoušet.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.129 (?), 22.11.2022 6:55
Hádám, že se vysráží černý CuS, tedy sirník měďnatý. Když se vysráží na stromě, je to asi celkem fuk, z trysky postřikovače bych ho dostávat nechtěl. Takže za mě: nemíchat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
v.e. - (14) - 203.217 (?), 22.11.2022 11:38

Zrovna jsem se na to chtel zeptat, takze letos to asi nebude, protoze moje broskve drzely listy az do chvile kdy bylo -2 (pres noc). Jeste ted na nich neco je (zelene), coz bych asi mohl otrhat, ale uz ma byt tak 5-6, takze az na jare.. 

VE

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.61 (?), 22.11.2022 14:21

Já bych viděl jako důležité (mimo opad či otřesení již moc nedržících listů) to, aby postřik měl šanci zaschnout. Loni jsem podzimní postřik neudělal, jen jarní a na jedné broskvoni (ploché plody)   mně kadeřavost zničila prakticky všechny listy včetně spousty nasazených plodů. Klasické broskvoně to měly výrazně méně. Takže letos jsem stříkal dost pečlivě a kdybych Vám mohl radit, tak jestliže to jen trochu půjde, jděte do toho. Do postřikjovače jsem kromě kuprikolu dal dvě lžíce modré skalice a velkou lžíci disperzního lepidla (herkules) s nadějí, že po zaschnutí vytvoří deštiodolnější  povlak a účinek bude lepší. No uvidíme - možná, že toho lepidla je tam tak málo, že se jeho vliv neprojeví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika