Kadeřavost - postřik dnes?



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?)
19.3.2018 20:43

Měď s Horizonem nebo Talentem míchat lze, ale směs se musí okamžitě spotřebovat. Měď se nesmí aplikovat na vyrašené pupeny, proti moniliniové spále se stříká až na poupata, takže bych udělal spíš postřiky dva (tři). Nejdříve měď, pak před květem a po odkvětu Horizon nebo Talent. Výborně funguje také Signum (jako alternativa k Horizonu a Talentu), i když nemá do broskvoní registraci. Vždy přidávejte smáčedlo. Kontaminace půdy mědí je v tomto případě zanedbatelná. Problém je ve vinicích, kde se měďnaté přípravky používají desítky a desítky let.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20   
                     
host - 37.86 (?), 12.3.2018 21:11

Monitorovacia stanica Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Košiciach Ipeľská 1, 040 11 Košice

Priebeh peľovej situácie za 9. kalendárny týždeň r. 2018

V 9. kalendárnom týždni, t. j. od 26.02.2018 do 04.03.2018, bol v ovzduší mesta Košíc zaznamenaný obsah peľových zŕn a spór plesní takto:

Peľové zrná Determinovaný taxón Obsah peľu v ovzduší

Vyššie rastliny:  lieska veľmi nízky

Koncentrácie peľových zŕn a spór plesní

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 18.3.2018 18:05

Tak, jako v minulých letech, vyčkávám s postřikem až těsně před rašením květních pupenů. Budu tedy teprve stříkat, již tradičně Kuprikolem, případně mohu udělat výjimku, neboť jsem si konečně pořídil i balenín Championu. Vzhledem k tomu, že v posledních dvou letech začínám mít broskvoně v době květu napadené i moniĺií a vloni jsem takto přišel o nemalou část plodonosného obrostu, rád bych se touto cestou dotázal, zda lze smíchat bez problémů do jednoho postřiku Kuprikol s Horizonem nebo Talentem, případně Champion s Horizonem nebo Talentem. Předem díky za fundované odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.7 (?), 18.3.2018 22:10

Mám dotaz, postříkal jsem broskvoň Kuprikolem, postřik zaschnul, ale cca po 6 hodinách přišel drobný deštík - trval cca 3 hodiny. Mohl se postřik smýt? A měl by se zopakovat či nikoliv? Děkuji za radu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.92 (?), 19.3.2018 9:13

Když se podíváte zblízka, musíte na broskvoních postřik vidět. Sám tak nejlíp poznáte, jestli se postřik smyl.
   Zopakoval bych postřik za 2 týdny (a to i kdyby nepršelo).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.7 (?), 19.3.2018 19:54

Děkuji za odpověď. To opakování opět Kuprikolem a stejnou koncentrací? Nebo zvolit nějaký jiný postřik třeba na bázi síry. V návodu na Kuprikol jsem četl aplikace 1x ročně. Zde na ZAHRADE jsem však zaznamenal omývání i na podzim po opadu listů. Nepoškodí to stromky? Nemám se stříkáním žádné zkušenosti snažil jsem se dosud vystačit bez postřiku a listy jsem otrhával ale dospěl jsem k tomu, že výsledky jsou tak mizerné, že stříkat budu. Stromky mám stále relativně malé (staré odešly definitivně), tak je omývám štětcem, abych zbytečně nekontaminoval půdu - no mám pocit, že něco na větvičkách zbylo, ale jestli to bude stačit, netuším... Jak dlouho po postřiku by mělo standardně zůstat hezké počasí? Časově by to na 2. postřik u nás na Táborsku asi ještě vyšlo... Děkuji za odpoěď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 19.3.2018 20:42

tak nejde o větvičky, ale o pupeny, z těch vyraší listy, které, nejsou-li ošetřeny, zkadeří. Pokud nechcete kontaminovat půdu pod stromky, dejte pod ně plachtu, igelit nebo něco, co část postřiku, která neulpí na stromku a spadne dolů, na chvíli zadrží. Ten návod jsem četl taky, Kuprikolem stříkám broskvoně už přes 20 let, ale ani 2 postřiky stromku neublíží, zvlášť, když si nejste jist, zda se první postřik povedl. Spíš by mohlo jít o větší kontaminaci půdy mědí pod stromky. Koncentrace je stejná. Čím déle po postřiku nebude pršet, tím lépe. Přiměřený je asi 1 den. Časově to na Táborsku určitě na 2. postřik ještě vyjde, ale možná ne až za 2 týdny, to už podle mně budou broskvoně v květu, takže dříve, důležité je, abyste postřik provedl dříve, než dojde k rozvití květních a listových pupenů. Já se chystám na první postřik teprve po těchto mrazech, čeká mě 15 stromků. Podle předpovědi počasí bych to viděl na postřik koncem tohoto týdne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 19.3.2018 20:43

Měď s Horizonem nebo Talentem míchat lze, ale směs se musí okamžitě spotřebovat. Měď se nesmí aplikovat na vyrašené pupeny, proti moniliniové spále se stříká až na poupata, takže bych udělal spíš postřiky dva (tři). Nejdříve měď, pak před květem a po odkvětu Horizon nebo Talent. Výborně funguje také Signum (jako alternativa k Horizonu a Talentu), i když nemá do broskvoní registraci. Vždy přidávejte smáčedlo. Kontaminace půdy mědí je v tomto případě zanedbatelná. Problém je ve vinicích, kde se měďnaté přípravky používají desítky a desítky let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 19.3.2018 20:59

KUKY, díky moc za pomoc. Já zpravidla ošetřuji broskvoně proti kadeřavosti až těsně před rozvitím květních pupenů a proti moníliovému úžehu je postřik přibližně ve stejné době, uvažoval jsem proto o tomto spojení postřiků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.13 (?), 21.3.2018 22:36

Taky jsem broskve přestal stříkat a listy otrhával a stromky přestaly téměř plodit a ten pohled na ně byl žalostný.Doufal jsem, že si příroda poradí. Loni jsem začal zase spolu z révou sulku a pak kuprikol a změna veliká, listy v poho a i plody se ukázaly. Hold je to dnes nutné zlo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 21.3.2018 22:42

Jo a kuprikolem budu také stříkát s oteplením, ale na révu jej nepoužívám. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika