Kadeřavost - postřik dnes?



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?)
2.3.2012 18:40

U nás teploty v těchto dnech nepřesáhly 10,5°C. Prohlížel jsem lupou pupeny na stromku u zdi domu. Zatím nic. Lísky se prášit zatím nechystají, angrešty ještě spí. Podle prognósy vývoje teplot vidím to ošetření na konec příštího týdne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 24.2.2012 20:42

  U nás, na Královédvorsku, to rozhodně na ošetření v nejbližších dnech není. Preventivním ošetřením mědí se samozřejmě nic nezkazí. Ale zatím je na ošetření brzo, obzvláště, bylo-li stříkáno po opadu listů.

  Nejdůležitější období zde ještě nenastalo. O indikaci tohoto období zde bylo mnohokrát mluveno (počátek rašení angreštů, počátek prášení lísek). Toto období se rozhodně nesmí prošvihnout. Postřik se musí opakovat, v případě rozvleklého nástupu jara (teploty málo nad 10°, deštivo), nejméně 2x. To rozhoduje o úspěchu.

   Jak to za ta léta v této diskusi sleduji, myslím, že hodně pěstitelů ošetřuje zbytečně předčasně. Dlouhá léta tyto zásady dodržuji a kadeřavost téměř neznám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 1.3.2012 16:43

nevím jak jinde, ale u nás už lísky práší... takže postřik to bude jistit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 1.3.2012 19:01

Jestli práší lísky jsem si nevšiml ale teploty u nás vyskakují ve dne nad patnáctku, a tak jsem dnes provedl první postřik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 2.3.2012 18:40

U nás teploty v těchto dnech nepřesáhly 10,5°C. Prohlížel jsem lupou pupeny na stromku u zdi domu. Zatím nic. Lísky se prášit zatím nechystají, angrešty ještě spí. Podle prognósy vývoje teplot vidím to ošetření na konec příštího týdne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 2.3.2012 19:09

ja dnes udelal postrik, SAT je kolem 1100 a tak je opravdu cas, lisky prásí-takze skutecne nekecaly  :DD

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.128 (?), 3.3.2012 19:14

tak jsem to dnes strikl Sulikolem, minule Kuprikolem, jsem zvedavy jestli se letos kaderavost objevi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.142 (?), 13.3.2012 15:35

Sulikol není fungicid, ale insekticid, který se už nevyrábí. Jestli jste nestříkal 2% Sulkou, byla to zbytečná námaha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 148.219 (?), 5.3.2012 20:31

Zdravím do Poštornej Mirku! Dnes som si v meste všimol žltých kvetov liesky. Či prášia, som neskúšal, ale doma mi už predvčerom vyrašil prvý egreš- rezistent Martlet (na snímke). Tak som sa nechal Vami zlanáriť a strieknul som broskyne Kuprikolom, aj keď keď ich listové púčiky ešte nemajú zelené špičky. Taphrina deformans je záludná potvorka. Radšej strieknuť o 3 dni skôr ako o 24 hodín neskôr. Na deň presný okamih je veľmi nesnadné vystihnúť.

egreš Martlet už niekoľko dní raší
egreš Martlet už niekoľko dní raší
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 6.3.2012 22:46

Predsa len som trocha vyššie (cca 350m.n.m.), ale v sobotu streknem broskyne aj ja...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 7.3.2012 6:26

Zdravím Vás Paľo taktéž, stejně jako všechny "broskvaře"! Jak jsem již uvedl je potřeba provést tři postřiky v rozpětí 10-14 dnů, na což je potřeba zhruba měsíc. Pokud počasí dovolí tak o víkendu stříknu mědí podruhé. Teploty momentálně dosahují ráno -6 (předevčírem) až -7°C (včera), měřeno ve stojícím autě na volném prostranství v 6:30 ráno. Přitom teploměry u na domě ukazují buď nulu nebo lehce nad nulou!!! Celé dny je potom jasno s teplotami 5-10°C a sluníčko má sílu, bohužel fouká docela ostrý a studený vítr. Podle serveru yr.no již by od neděle nemělo mrznout a tak rašení může nabrat na síle, pak by se rozestupy mezi postřiky musely zkrátit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika