Jaké ovocné stromky budete kupovat?



host - 241.241 (?)
18.11.2020 10:15

Zdravím, nejsem pán, ale paní bohužel objednávku jsem smazala, ale určitě to nebylo z Kruhu, objednávala jsem již na začátku léta a jediný odkaz byl na stromek v květináči, je trochu dole nahlý, ale korunka je zapěstovaná kvalitně, nyní se přesadil na stálé místo, jsem pouze amatér a syn si zakládá svůj vlastní sad u svého budoucí statku takže se spíše orientuje na starší odrůdy a vyšší podnože

hezký den od ČB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 16.11.2020 17:59

Perfektní, pane z Českých Budějovic. Babygold 6 jste koupil v Kruhu u Jilemnice? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 17.11.2020 21:11

nakoupeno : Admiral, Allegro, Angold, Ghiva, Lucy, Orangecrisp, Rubelit, Sirius, Topaz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.241 (?), 18.11.2020 10:15

Zdravím, nejsem pán, ale paní bohužel objednávku jsem smazala, ale určitě to nebylo z Kruhu, objednávala jsem již na začátku léta a jediný odkaz byl na stromek v květináči, je trochu dole nahlý, ale korunka je zapěstovaná kvalitně, nyní se přesadil na stálé místo, jsem pouze amatér a syn si zakládá svůj vlastní sad u svého budoucí statku takže se spíše orientuje na starší odrůdy a vyšší podnože

hezký den od ČB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 16.11.2020 16:58

300 Kč za stromek není zas až tak moc.Když si ale "v dobré víře" koupíte dvě rezistentní slivoně bratru za 60 Euro a po třech letech zistíte že ani jedna není pravá tak co chcete reklamovat.Z osmi broskvoní ze Závorky a Spomyšle byla pravá jen jedna!,samozřejmě na podnoži kterou jsem v poznámce vysloveně zamítl.Do první úrody pěstujete zajíce v pytli.Rouby ze Srbska dorazily sice po týdnu, byle perfektně zabalené a všechny se parádně ujaly.Příští rok budou první švestičky na ochutnání.Ps: TEMANO V Ostrohu už je vyprodáno a nové meruňky ze Spomyšle (DELICEKOT, VANILLACOT a další) budou taky podvrh, za tu cenu je v Evropě nikde neseženete, jedině že by je pro ně někdo na zakázku "čmajznul".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.16 (?), 16.11.2020 21:31

zdravim a odkila presne ste objednaval vruble zo srbska?ponuka este nejaky slachtitelsky ustav vobec vruble k predaju?myslim cesko alebo slovensko, dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 221.168 (?), 17.11.2020 7:23

Zdravím, podarilo sa mi zohnať očká VanillaCot a marhuľu Fórum, z oblasti Čierneho mora od ochotného pána z Bíňoviec pri Trnave. Nakoľko to bolo v plnej marhuľovej sezóne bolo to aj s degustáciou a musím povedať, že tá ruská je ešte zaujímavejšia, ako francúzska marhuľka. Obe úspešne naočkované na vypestovaných semenáčikoch a 1 mladý stromček na Vanovickom myrobaláne som preočkoval.

Inak, čo sa týka Farhialu, síce podobne, ako zvyšných 6 ďalších odrôd  "neprežil" takmer týždeň trvajúce -5°C mrazy, avšak treba povedať, že jeho kvety držali najdlhšie nespálené a zjavné bolo, pri teplom februári aj najneskoršie otvárańie púčikov. Uvidíme, snáď by slabšie mrazy mohol ustáť.

A zo zakúpených stromov nektarinka Big Top, Fuji KIKU 8 a Pinova, ktorou som nahradil vylomenú Pinovu po víchrici v lete      mino BA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 17.11.2020 9:15

nové meruňky ze Spomyšle (DELICEKOT, VANILLACOT a další) budou taky podvrh, za tu cenu je v Evropě nikde neseženete, jedině že by je pro ně někdo na zakázku "čmajznul".

Vzpomínám si, jak jeden pán opakovaně tvrdil, že není možné, aby Spomyšl měla Tardibelle a jiné odrůdy, když v okolních státech nikde nejsou v prodeji Nakonec to nebyla pravda a tuto velmi pozdní broskvoň Spomyšl nakonec měla. Takže La Situation est grave... mais pas désespérée (Situace je vážná, nikoliv však zoufalá)smiley.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
petertt - (27) - 176.68 (?), 17.11.2020 9:53
Vanilla cot som kúpil cez internet zo Spomyšle. Stromček bol zabalený prvotriedne a vyzeral kvalitne. Zostáva už len dúfať, že to nebude ďalšia zámena, ktorých mám v záhrade už dosť z rôznych zahradnictiev.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 17.11.2020 10:12

Musíte mít odvahu k reklamaci, pokud máte záměny. Jinak život jde dál a na zahradě je toho i bez záměn víc než dost a hlavně záleží na tom, jak bude na jaře milostivý mráz.

Uherský Ostroh nabízí k prodeji slivoň s názvem VELMI SKORÁ ŠVESTKA, když si tak čtu popis, připadá mi, že je to docela "obyčejná" Katinka, nemá někdo nějaké bližší informace? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.1 (?), 17.11.2020 10:44

Jak se taková reklamace provádí? Ta záměna se zjistí za 3 roky, až má stromek první plody. To už je trochu pozdě, řekl bych. Zákonná zruční doba jsou 2 roky. Nemluvě o tom, že bych musel vyrýt 3letý stromek a přivézt jim ho tam, i s ovocem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika