Příspěvky uživatele - petertt

Jaké ovocné stromky budete kupovat?, 17.11.2020
Dekanku som skúšal celkovo 3x. Z toho jeden krát z Ostrohu a jeden krát zo Strážnice. Asi mi nie je súdená. Nepravé stromčeky prevrublovavam hardenpontovou a abate fetel. Tie by mohli byť podobnej kvality. Ale priznávam, že som viac zvedavý na... celý příspěvek >
Jaké ovocné stromky budete kupovat?, 17.11.2020
Pri zámene je reklamácia v istom zmysle zbytočná. Stratený čas mi už nikto nevráti a finančná hodnota stromčeka je v porovnaní so strateným časom bezvýznamná. Platí to samozrejme v prípade že zamenená odroda nám nechutí, čo sa stáva dosť často.... celý příspěvek >
Jaké ovocné stromky budete kupovat?, 17.11.2020
Vanilla cot som kúpil cez internet zo Spomyšle. Stromček bol zabalený prvotriedne a vyzeral kvalitne. Zostáva už len dúfať, že to nebude ďalšia zámena, ktorých mám v záhrade už dosť z rôznych zahradnictiev.
A je po meruňkách, 8.4.2020
Šalach ananasyj Vám už rodil? Aký bol? Minulý rok som ho chcel kúpiť, ale nestihol som, len sa po ňom zaprášilo. :) Tento rok druhý pokus. Inak ráno zasa - 4,2 °C a to aj napriek tomu, že popoludní bolo 20. Zajtra podla predpovede dtto a to sú už... celý příspěvek >
A je po meruňkách, 2.4.2020
Dnes ráno - 9,2°C. Takýto aprílový mráz si nepamätám. Pred takouto teplotou sa už asi nedá nijak chrániť. Vyzerá to tak, že mi postupne zmrzli všetky vrúble, hlavne marhuľové. Pre tento rok je asi veľa vecí stratených a to nás čakajú ešte minimálne 2... celý příspěvek >
A je po meruňkách, 23.3.2020
Ráno bolo - 4,8°C. Zatiaľ mrzne približne 12 hodín. Už som sa rozlúčil so všetkými marhulami a broskynami. Hrušky sú na začiatku kvitnutia. Prvý krát kvitne napolenova, esperenova bergamotka aj maslovka, dekanka robertova a general leclerc. Asi nic... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce II, 22.3.2020
U nás je už teraz - 3,7°C. Uvidíme čo bude do rána...
Josephine de Malines, 21.2.2020 Obsahuje fotku
Tento rok je v ponuke veľa krajovych odrôd, starých odrôd je menej (hrušky). Je charneuska vhodná do 150 mnm? Teoreticky by mala dozrievat približne v čase boscovej. Dokáže jej konkurovať? Ďakujem.
Josephine de Malines, 21.1.2020
Podľa literatúry si p. Esperen vážil najviac zo svojich semenáčov práve bergamotku. Vo vhodných podmienkach by sa mohla ukázať, preto tie očakávania. Nezostáva nič iné, iba si pár rokov počkať :). Ponuka na nefinančných burzách vrúbľov sa trochu... celý příspěvek >
Josephine de Malines, 20.1.2020 Obsahuje fotku
2019 burza vrublov
Josephine de Malines, 20.1.2020
Esperenova bergamotka nie je dobrá? Mám ju dovrúbľovanú, budúci rok by možno mohla ukázať prvú malú úrodu. Vladám do nej celkom dosť nádeje. Najmä pri horúčavách aké sa pravidelne vyskytujú posledné roky sa otvárajú úplne nové možnosti pestovania... celý příspěvek >
Josephine de Malines, 20.1.2020
Aké odrody (najchutnejšie) by ste mi doporučili do okolia Trnavy (160 mnm, južný svah)? Zatiaľ skúšam dekanku robertovu, napoleonovu, boskovu, hardyho, esperenovu bergamotku aj maslovku, wiliams a generala leclerca. 12 ročné skúsenosti s parizankou a... celý příspěvek >
Josephine de Malines, 19.1.2020
Podarilo sa Vám dopestovať Mechelenskú? Aká bola? Chcel by som niečo dovrúbľovať do generála leclerca a Mechelenská sa javí ako horúci kandidát. :) 
Hruška General Leclerc, 19.1.2020
Pán hlavatý, podarilo sa Vám dopestoovať generála? Aký bol chuťovo? 
Jadroviny 2019, 1.12.2019
Tento rok po prvý krát od roku 2008 čo ju pestujem dosiahla úžasnú kvalitu Parizanka, ktorej posledné prezreté plody pomaly dojedame. Vo vodomernej šachte kde som pôvodne skladoval ovocie je ešte stále pomaly 15 stupňov, takže zo skladovania nebolo... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika