Jaké ovocné stromky budete kupovat?



petertt - (27) - 176.68 (?)
17.11.2020 9:53
Vanilla cot som kúpil cez internet zo Spomyšle. Stromček bol zabalený prvotriedne a vyzeral kvalitne. Zostáva už len dúfať, že to nebude ďalšia zámena, ktorých mám v záhrade už dosť z rôznych zahradnictiev.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 16.11.2020 17:59

Perfektní, pane z Českých Budějovic. Babygold 6 jste koupil v Kruhu u Jilemnice? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 17.11.2020 21:11

nakoupeno : Admiral, Allegro, Angold, Ghiva, Lucy, Orangecrisp, Rubelit, Sirius, Topaz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.241 (?), 18.11.2020 10:15

Zdravím, nejsem pán, ale paní bohužel objednávku jsem smazala, ale určitě to nebylo z Kruhu, objednávala jsem již na začátku léta a jediný odkaz byl na stromek v květináči, je trochu dole nahlý, ale korunka je zapěstovaná kvalitně, nyní se přesadil na stálé místo, jsem pouze amatér a syn si zakládá svůj vlastní sad u svého budoucí statku takže se spíše orientuje na starší odrůdy a vyšší podnože

hezký den od ČB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 16.11.2020 16:58

300 Kč za stromek není zas až tak moc.Když si ale "v dobré víře" koupíte dvě rezistentní slivoně bratru za 60 Euro a po třech letech zistíte že ani jedna není pravá tak co chcete reklamovat.Z osmi broskvoní ze Závorky a Spomyšle byla pravá jen jedna!,samozřejmě na podnoži kterou jsem v poznámce vysloveně zamítl.Do první úrody pěstujete zajíce v pytli.Rouby ze Srbska dorazily sice po týdnu, byle perfektně zabalené a všechny se parádně ujaly.Příští rok budou první švestičky na ochutnání.Ps: TEMANO V Ostrohu už je vyprodáno a nové meruňky ze Spomyšle (DELICEKOT, VANILLACOT a další) budou taky podvrh, za tu cenu je v Evropě nikde neseženete, jedině že by je pro ně někdo na zakázku "čmajznul".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.16 (?), 16.11.2020 21:31

zdravim a odkila presne ste objednaval vruble zo srbska?ponuka este nejaky slachtitelsky ustav vobec vruble k predaju?myslim cesko alebo slovensko, dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 221.168 (?), 17.11.2020 7:23

Zdravím, podarilo sa mi zohnať očká VanillaCot a marhuľu Fórum, z oblasti Čierneho mora od ochotného pána z Bíňoviec pri Trnave. Nakoľko to bolo v plnej marhuľovej sezóne bolo to aj s degustáciou a musím povedať, že tá ruská je ešte zaujímavejšia, ako francúzska marhuľka. Obe úspešne naočkované na vypestovaných semenáčikoch a 1 mladý stromček na Vanovickom myrobaláne som preočkoval.

Inak, čo sa týka Farhialu, síce podobne, ako zvyšných 6 ďalších odrôd  "neprežil" takmer týždeň trvajúce -5°C mrazy, avšak treba povedať, že jeho kvety držali najdlhšie nespálené a zjavné bolo, pri teplom februári aj najneskoršie otvárańie púčikov. Uvidíme, snáď by slabšie mrazy mohol ustáť.

A zo zakúpených stromov nektarinka Big Top, Fuji KIKU 8 a Pinova, ktorou som nahradil vylomenú Pinovu po víchrici v lete      mino BA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 17.11.2020 9:15

nové meruňky ze Spomyšle (DELICEKOT, VANILLACOT a další) budou taky podvrh, za tu cenu je v Evropě nikde neseženete, jedině že by je pro ně někdo na zakázku "čmajznul".

Vzpomínám si, jak jeden pán opakovaně tvrdil, že není možné, aby Spomyšl měla Tardibelle a jiné odrůdy, když v okolních státech nikde nejsou v prodeji Nakonec to nebyla pravda a tuto velmi pozdní broskvoň Spomyšl nakonec měla. Takže La Situation est grave... mais pas désespérée (Situace je vážná, nikoliv však zoufalá)smiley.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
petertt - (27) - 176.68 (?), 17.11.2020 9:53
Vanilla cot som kúpil cez internet zo Spomyšle. Stromček bol zabalený prvotriedne a vyzeral kvalitne. Zostáva už len dúfať, že to nebude ďalšia zámena, ktorých mám v záhrade už dosť z rôznych zahradnictiev.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 17.11.2020 10:12

Musíte mít odvahu k reklamaci, pokud máte záměny. Jinak život jde dál a na zahradě je toho i bez záměn víc než dost a hlavně záleží na tom, jak bude na jaře milostivý mráz.

Uherský Ostroh nabízí k prodeji slivoň s názvem VELMI SKORÁ ŠVESTKA, když si tak čtu popis, připadá mi, že je to docela "obyčejná" Katinka, nemá někdo nějaké bližší informace? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.1 (?), 17.11.2020 10:44

Jak se taková reklamace provádí? Ta záměna se zjistí za 3 roky, až má stromek první plody. To už je trochu pozdě, řekl bych. Zákonná zruční doba jsou 2 roky. Nemluvě o tom, že bych musel vyrýt 3letý stromek a přivézt jim ho tam, i s ovocem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika