Jaké ovocné stromky budete kupovat?



host - 241.241 (?)
16.11.2020 16:57

Zdravím, letos jsem se synem nakupovali docela hodně jabloně - admirál, andera, beforest, coxova reneta, granny smith, gravštýnské, luna, muškátová reneta, nabella, piros broskvoně - baby gold 6, velvet, vinegold, meruňka - vanilla cot a darina, ryngle - althanova, třešeň - narana, kordia, višeň - debreceni bötermo, piemont

pozdrav od ČB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 15.11.2020 16:51

Já to chápu, ale koupil někdo stromky z českých obchodů? Kupříkladu jsem zvědavý, jestli budu s Farhialem tak spokojený jako pan MH. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Fematl - (2) - 248.62 (?), 16.11.2020 7:43

Kde sa da kupiť Temano? Ja ho nemôžem zohnať.

Fero

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 16.11.2020 11:43

TEMANO mám z Uherském Ostrohu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Fematl - (2) - 248.62 (?), 16.11.2020 12:19

Dakujem. Skusim ho na jar objednať

Fero

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 27.225 (?), 16.11.2020 12:28

Jelikož prodejci šidí čím dál víc

Pane Geronimo, když jste řekl A, řekněte i B, tj. jak je šidi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 16.11.2020 13:12

pan Geronimo chtěl říci, že prodejci chtějí za své produkty někdy až přemrštěné ceny a proto se rozhodl si stromky vypěstovat sám. Já s ním souhlasím a dělám totéž. Chtít například za prostokořennou sazenici stromkového angreštu 175,-Kč se mi opravdu zdá moc a mám pocit, že takový prodejce šidí. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 16.11.2020 13:13

stejně tak chtít za stromek broskvoně tři stovky se mi zdá příliš a tak si ten stromek vypěstuji sám. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 16.11.2020 15:00

Jedna věc je cena stromku, druhá věc jsou záměny. Záměny se dají reklamovat. Já jsem svého času bral stromky z Klivie BA za 24 "éček". Byly to stromky jinde nesehnatelné, tak jsem si připlatil. Hlady jsem kvůli tomu neumřel. Prozatím jsem ale nedospěl k tomu, abych si nechával stromky nebo rouby posílat někde z "tramtárie" přes půlku Evropy nebo světa. Stačí mně bohatě to, co je k mání v Čechách nebo na Slovensku. Sortiment je pestrý, vybere si každý, kdo je trochu normální. Například u broskvoní se hodně zlepšil výběr stromků na více podnožích. Faktem ale je, že ty záměny jsou asi největší problém a člověka to často naštve. Třeba u odrůdy, která se objeví jen náhodně na krátkou dobu a pak zmizí. Z broskvoní mrzí třeba ten South Haven, naopak potěšila přece jen nakonec úspěšně vyreklamovaná Tardibelle. Ale že by byl ten Souh Haven nenahraditelný, to určitě ne. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.38 (?), 16.11.2020 15:03

Dobrý den. 300 korun za stromek pro mě neznamená moc, ale i tak bych si ho při mém věku už nepěstoval. Klidně si ho koupím. Přeci jen minimálně dva roky pěstování už mohou být limitující. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.241 (?), 16.11.2020 16:57

Zdravím, letos jsem se synem nakupovali docela hodně jabloně - admirál, andera, beforest, coxova reneta, granny smith, gravštýnské, luna, muškátová reneta, nabella, piros broskvoně - baby gold 6, velvet, vinegold, meruňka - vanilla cot a darina, ryngle - althanova, třešeň - narana, kordia, višeň - debreceni bötermo, piemont

pozdrav od ČB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika