Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Broskvoně > Halehaven a Fairhaven

Halehaven a Fairhaven

host - xxx.xxx.212.49 (?)
15.8.2019 18:56

Dužina FH... i s červem angry   laugh MH

Obrázky:
FH
FH
Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
   << Předchozí příspěvky | <...6, 7, 8, 9   

Halehaven a Fairhaven

Jiří 1968 (1422) - xxx.xxx.137.210 (?), 9.8.2018 23:05
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Letošní tropy přály víc Fairhavenu, přestože jsem odflákl probírků tak ty menší Fairhaveny mají příjemnou broskvovou chuť, pevnou dužinu a nádherně voní.Halehaven letos moc aromatu nepobral je sušně sladký, nějaké kyselinky jsou taky cítit, takže lepší průměr.

Obrázky:
Halehaven
Halehaven
Halehaven
Halehaven
Halehaven
Halehaven
Halehaven
Halehaven
Halehaven
Halehaven
Halehaven
Halehaven
Fairhaven
Fairhaven
4 ks Redhaven a 4 Fairhaveny
4 ks Redhaven a 4 Fairhaveny
Fairhaven
Fairhaven
Připojit reakci   

Halehaven a Fairhaven

vyslouzil (17608) - xxx.xxx.236.1 (?), 10.8.2018 8:57

Letošní tropy, pravda, broskvoním přejí, ale u nás tak úplně ne. Myslel jsem, že probírku dělám řádnou a beztak tam plodů zbylo mnoho. Co jsem totálně odfláknul, byla zálivka. Nejsem zvyklý stromy zalévat, nikdy to nebylo potřeba. Broskve mi to letos vrátily. Jsou drobnější (taková násada a úroda ještě nebyla nikdy), dužina sušší.  U Fairhavenu a Krasavy se to projevuje asi nejvíc. Roli hraje i fakt, že jsme už broskvema přejezení. Nicméně odrůdu Fairhaven letos po chuťové stránce válcuje současně zrající Modřinka.

Připojit reakci

Halehaven a Fairhaven

Jiří 1968 (1422) - xxx.xxx.137.210 (?), 10.8.2018 15:34

Modřinku jsem zrušil před pár lety, byl to takový ten stromek co se nepovede (nerostl, plody malé, nedobré).Na vitálním stromku budou broskve určitě o něčem jiném.Letos se v dobrém světle předvedlo i Flamingo na tříletém stromku (první úroda).Krasva tady dopadla podobně i při doplnkové zálivce (nikdy nenahradí klasický "zahradnický déšť") jsou broskve malé.Broskví už mám taky "plné zuby", co se nerozdá, nemilosrdně končí v bečkách.

Připojit reakci

Halehaven a Fairhaven

vyslouzil (17608) - xxx.xxx.236.1 (?), 10.8.2018 21:34

takový ten stromek co se nepovede (nerostl, plody malé, nedobré)

Přesně stejně se u mě chovalo Flamingo, tak jsem ho vykopal. Co tady ne něj čtu tolik chvály, soudím, že stromek musel být nějak nemocný. Krasavy - v jiných letech výstavní plody - letos připomínají semennou podnož.
    Taky zjišťuju, že ta úžasná chuť broskví byla dána tím, že byly vzácné. Což letos opravdu nejsou.

Připojit reakci

Halehaven a Fairhaven

host - xxx.xxx.212.49 (?), 15.8.2019 18:52

Fairhaven je v plné zralosti. Dužina velmi šťavnatá, kolem pecky mírně nahořklá, sladkost letos srovnatelná s Redhavenem který se taky povedl, kyselinek o něco víc. Na fotce srovnání s plody středně přeplozeného Redhavenu (poslední 3 plody RH vlevo od váhy)

Velikost se pohybuje od 200-300g, od probírky dozrála asi polovina plodů tj kolem 100ks, protože obaleč + hniloba. I na oko nepoškozené plody jsou většinou uvnitř červivé.

Dužině letos chybí červené žíhání, charakteristické pro vysokou cukernatost a kyselinky, slunce tu bylo méně. I tak jsou výborné. yes MH

Obrázky:

Připojit reakci

Halehaven a Fairhaven

host - xxx.xxx.212.49 (?), 15.8.2019 18:56

Dužina FH... i s červem angry   laugh MH

Obrázky:
FH
FH
Připojit reakci
<...6, 7, 8, 9   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Slepice stále kvokají14:33
Slepice stále kvokají9:10
Chov pstruhov3.6.2020
Chov pstruhov1.6.2020
Chov pstruhov31.5.2020
Chov pstruhov31.5.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů