Halehaven a Fairhaven



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
10.8.2018 21:34

takový ten stromek co se nepovede (nerostl, plody malé, nedobré)

Přesně stejně se u mě chovalo Flamingo, tak jsem ho vykopal. Co tady ne něj čtu tolik chvály, soudím, že stromek musel být nějak nemocný. Krasavy - v jiných letech výstavní plody - letos připomínají semennou podnož.
    Taky zjišťuju, že ta úžasná chuť broskví byla dána tím, že byly vzácné. Což letos opravdu nejsou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 9.8.2018 23:05

Letošní tropy přály víc Fairhavenu, přestože jsem odflákl probírků tak ty menší Fairhaveny mají příjemnou broskvovou chuť, pevnou dužinu a nádherně voní.Halehaven letos moc aromatu nepobral je sušně sladký, nějaké kyselinky jsou taky cítit, takže lepší průměr.

Halehaven
Halehaven
Halehaven
Halehaven
Halehaven
Halehaven
Halehaven
Halehaven
Halehaven
Halehaven
Halehaven
Halehaven
Fairhaven
Fairhaven
4 ks Redhaven a 4 Fairhaveny
4 ks Redhaven a 4 Fairhaveny
Fairhaven
Fairhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 10.8.2018 8:57

Letošní tropy, pravda, broskvoním přejí, ale u nás tak úplně ne. Myslel jsem, že probírku dělám řádnou a beztak tam plodů zbylo mnoho. Co jsem totálně odfláknul, byla zálivka. Nejsem zvyklý stromy zalévat, nikdy to nebylo potřeba. Broskve mi to letos vrátily. Jsou drobnější (taková násada a úroda ještě nebyla nikdy), dužina sušší.  U Fairhavenu a Krasavy se to projevuje asi nejvíc. Roli hraje i fakt, že jsme už broskvema přejezení. Nicméně odrůdu Fairhaven letos po chuťové stránce válcuje současně zrající Modřinka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 10.8.2018 15:34

Modřinku jsem zrušil před pár lety, byl to takový ten stromek co se nepovede (nerostl, plody malé, nedobré).Na vitálním stromku budou broskve určitě o něčem jiném.Letos se v dobrém světle předvedlo i Flamingo na tříletém stromku (první úroda).Krasva tady dopadla podobně i při doplnkové zálivce (nikdy nenahradí klasický "zahradnický déšť") jsou broskve malé.Broskví už mám taky "plné zuby", co se nerozdá, nemilosrdně končí v bečkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 10.8.2018 21:34

takový ten stromek co se nepovede (nerostl, plody malé, nedobré)

Přesně stejně se u mě chovalo Flamingo, tak jsem ho vykopal. Co tady ne něj čtu tolik chvály, soudím, že stromek musel být nějak nemocný. Krasavy - v jiných letech výstavní plody - letos připomínají semennou podnož.
    Taky zjišťuju, že ta úžasná chuť broskví byla dána tím, že byly vzácné. Což letos opravdu nejsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 15.8.2019 18:52

Fairhaven je v plné zralosti. Dužina velmi šťavnatá, kolem pecky mírně nahořklá, sladkost letos srovnatelná s Redhavenem který se taky povedl, kyselinek o něco víc. Na fotce srovnání s plody středně přeplozeného Redhavenu (poslední 3 plody RH vlevo od váhy)

Velikost se pohybuje od 200-300g, od probírky dozrála asi polovina plodů tj kolem 100ks, protože obaleč + hniloba. I na oko nepoškozené plody jsou většinou uvnitř červivé.

Dužině letos chybí červené žíhání, charakteristické pro vysokou cukernatost a kyselinky, slunce tu bylo méně. I tak jsou výborné. yes MH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 15.8.2019 18:56

Dužina FH... i s červem angry   laugh MH

FH
FH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 13.9.2020 19:52

Vidím, pane MH, s předchozích příspěvků v tomto vlákně, že jste úspěšným pěstitelem Fairhaven. Já mám zase mnohem lepší zkušenosti s Halehavenem. Bezproblémová sorta. Velmi kvalitní broskve prakticky každým rokem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 18.8.2022 21:23

Letos jsou Fairhaveny zatím slabší. Začaly měknout během posledních dešťů, takže ty první plody jsou ztraceny, padají měkké už rozbředlé. Nyní dozrávají další, hodně je jalových, nakyslých a bez cukru, letos je na stromě 2-3x více plodů, nechal jsem je kvůli hnilobě a obalečovi. Pak jsem dal 1x Prolectus na hnilobu, takže zůstalo přeplozeno. Tyhle velkoplodé odrůdy Fairhaven / Sunhaven špatně snášejí přeplození. Bude třeba příště opět zredukovat násadu plodů a silně seřezat na jaře, a to tak aby nastal přebujelý růst zastíňujících vlků, ty v létě vystříhat, pak je jaloviny méně. Tedy tvořit co největší poměr přerůstání / množství plodů. Nic jiného mě nenapadá proti jalovině.

Zvláštní že Halehaven má větší část plodů na běžně řezaném stromě chutných, není to tím, že Fairhaven má větší plody - běžně kolem 300g a je tedy citlivější na dozrání? MH

Fairhaven
Fairhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 18.8.2022 22:32
Plody máte pěkné, bohužel s ukázkovým poškozením od hmyzu. Jalovinu o které píšete mám i na některých merunkách, broskve kromě pár semenáčů nepěstuju, letos na některých bude první ochutnávka. Může to být přeplozením nebo šárkou a nebo když je moc deště nebo naopak málo vláhy v zemi. Broskve jsou asi nejkomplikovanější ovocný druh.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.8 (?), 28.10.2023 22:18

Ako ste boli spokojný tento rok s Fairhavenom a Halehavenom?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika