Halehaven a Fairhaven



host - 234.180 (?)
1.9.2017 21:51

Ďakujem Vám za odpoveď, nie som pán Jano. Ale zaujíma ma to či mal váš Fairhaven viac plodov ako Halehaven v prepočte na objem koruny stromu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 19.8.2017 22:30

Pokud pomineme tvrzení jistého pana Hlavatého o neexistujícím mrazu a špatných pěstitelských schopnostech, tak sedí přesně to, co jste napsal. Halehaven se nikdy moc nepřetrhne, ale něco vždycky na stromě zůstane. Protože má tak skvělé plody, nelze se ho vzdát pro případnou nižší plodnost. Kadeřavost měl letos vůbec nejhorší ze všech. Suncrest vymrzl vůbec poprvé, Halehaven se jeví jako odolnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 29.8.2017 22:16

Fairhaven sice nejlepší za poslední roky, ale posledním Halehavenům na stromě se nevyrovná nic. Tyto plody i s jemně horkastou príchuťou. Prostě dokonale sladce navinulá aromatická broskvová chuť. 

Halehaven a Fairhaven
Halehaven a Fairhaven
Fairhaven a Halehaven
Fairhaven a Halehaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 30.8.2017 9:49

Zdravím všechny, také pěstuji broskvoně a zajímal by mne názor ostatních pěstitelů na rozdíl chuti a vůbec kvality plodů mezi Halehaven a Cresthaven. Po stránce pěstitelské náročnosti bude zřejmě jednoznačně výhodnější Cresthaven. Sám mám zkušenost s cca 5ti odrůdami broskvoní a 2 odrůdami nektarinek, ale Halehaven jsem ještě nezkoušel. Nektarinky u nás zle napadají vosy a dokonce včely, jinak by asi nejlepší byla Venus. Plody jsou veliké a slaďounké, ale snad 90% je poškozených.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 30.8.2017 11:36

S tím Cresthavenem máte naprostou pravdu. U mého Halehavenu je zase výhoda, že nepřeplozuje, takže se nemusím piplat s nějakou probírkou. Cresthaven má násadu vždy obrovskou. Kdysi se mě jeden pán v prodejně stromků zeptal: "A máte Halehaven"?. Byl někde z Hradecka a říkal, že tak jednou za čtyři roky má fantastickou chuť, takže tolik k té náročnosti na prostředí. Ale vzpomínám na něj, protože měl pravdu. Nemít Halehaven je docela velké mínus pro toho, kdo má rád broskve. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.212 (?), 31.8.2017 21:20

Je Fairhaven odolnejší na mráz ako Halehaven?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 1.9.2017 12:53

Všimněte si, pane 234.212, na fotce rozříznutého posledního plodu královského HALE (J.H. Hale) HAVENU (South Haven) na stromě, a to i ze starších fotek v tomto vlákně, na poměrně kulovitý tvar a posazení relativně malé pecky. Jinak si nejsem jist, kam směřujete svým dotazem. Pokud jste z vyšší polohy, tak nemusí být vhodná vůbec žádná odrůda, jak se letos v těchto polohách všichni přesvědčili. Pokud by se pan PP věnoval i zdejší sekci a ne jen věčným hádkám o nějakých motorech smiley, tak by Vám mohl sdělit, jak si jeho Fairhaven stojí na Pelhřimovsku. Pár plodů už dopěstoval, myslím, v minulém roce. Osobně bych doporučil spíše Flamingo pro možnou lepší kvalitu plodů. Letos ovšem zmrzlo i to Flamingo. Odolnost na mráz u Fairhavenu i sesterského Halehavenu bude podobná. Tady u mě nezmrzají.

Halehaven
Halehaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 1.9.2017 13:18

Pan PP. se věnuje sobě oblíbenému rýpání ve vláknech, kerá ho vůbec nezajímají, což ovšem neznamená, že to tu nečte. FH mám, loni zaplodila pár plodů, pro mne výborných. Letos zmrzlo vše na ultimo, FM3 i FH. Po masívním nápadu kadeřavosti a otrhání listů teď na stromech bují krásné ozdobné dřevo. Takže odolností proti mrazu nemohu sloužit, jestli nějaká je, pak ne do polárních podmínek. Když přijdu na zahradu s návštěvou, ukazuju "tady mám broskvoně". Co na tom, že z nich nic není, mají krásné korunky a svěží listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.180 (?), 1.9.2017 19:12

Jinak si nejsem jist, kam směřujete svým dotazem.

Pan Petr tuším ste písali niečo také že Halehaven vždy niečo dá aj keď toho nie je veľa a aj to že Halehaven je asi najchutnejšia broskyňa. Mal som na mysli že či je váš Fairhaven úrodnejší ako váš Halehaven, teda či je odolnejší na mráz ako Halehaven ktorému asi vymŕzajú kvetné pupene keďže tých plodov nemáva veľa.Tieto odrody budú asi dozrievať súčasne keďže ich máte vyfotené spolu ak sa nemýlim. Halehaven má navrch oproti Fairhavenu v chuti ale nemá Fairhaven lepšiu plodnosť?

                                                                                             Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 1.9.2017 19:34

Halehaven rostl dosti bujně, což podle mě u broskvoně přednost, ale dost prosychá a má i méně květů. Proti jiným odrůdám podstatně méně. Třeba se Vám to bude jevit jinak, až si Halehaven koupíte. Co se týče Fairhavenu, jak vidíte, tak pan PP je s kvalitou Fairhavenu spokojen. Bohužel pěstuje broskvoně v nevhodné poloze, takže mu to pěstování musí lézt pěkně na nervy, když většinou všechno pomrzne. Já to znám u těch odrůd typu Royal Glory, které vymrzly na jaře už druhým rokem a nejraději bych je všetky popílil. Jinak, Vy jste pan Jano? Musím Vám říct, že na tak málo květů to Halehaven zvládl letos výborně, určitě žádné nezmrzly. Kadeřavost byla taky "brutální", takže jsem překvapený, že plody neshodil. Možná, že to je vydatným "kristalonováním". 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.180 (?), 1.9.2017 21:51

Ďakujem Vám za odpoveď, nie som pán Jano. Ale zaujíma ma to či mal váš Fairhaven viac plodov ako Halehaven v prepočte na objem koruny stromu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika