Flamingo



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 134.176 (?) 
3.8.2011 23:40, zobrazeno: 75696x
V tomto týždni mi dozrieva srdcová záležitosť slovenského šľachtiteľa Gustáva Čejku- odroda Flamingo. V porovnaní s odrodou Sun Haven, ktorú sme obrali pred 2 týždňami má plody väčšie, porovnateľné s pomarančom. Nie je to spôsobené iba malou úrodou, ktorá v tomto roku postihla mnohých pestovateľov v záhorskom regiónu, ale svoju úlohu zohrávajú odlišné podpníky u týchto dvoch broskýň rovnako ako nedávne obdobie dážďov či samotný genotyp odrody. Paľo
Flamingo
Flamingo
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 134.176 (?), 3.8.2011 23:45
Plody však extrémne rýchlo podliehajú hnilobe, nakoľko osy sú teraz po prudkom oteplení ako divé a nahryzávajú všetko, čo je sladké a výživné pre dochovanie osieho potomstva. U Flaminga sa na rozdiel od Sunhavenky takmer každoročne vyskytuje pukanie kôstok. Do otvoru vleze hmyz a spolu s ním spóry Monílie, ktoré načnú dielo skazy smerom od vnútra k povrchu. Paľo
Flamingo a pukanie kôstok
Flamingo a pukanie kôstok
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 134.176 (?), 3.8.2011 23:54
Kôstky plodov sú svetlo hnedé ako u Sunhavenky, dužina Flaminga z jednej strany plodu dozrieva rýchlejšie. Chuťovo je v porovnaní so Sun Haven pevnejšia, vláknitejšia a má viac trieslovín. Drevo Flaminga je krehčí a menej odolné k rozčesnutiu ako u kultivaru Sun Haven. Sun Haven má aj zdravšie listy v priebehu celej sezóny. Keď zrátam všetky body na obidvoch stranách, Sun Haven mi vychádza hodnotnejší, ale je to záležitosť individuálneho názoru. Paľo
plod Flaminga- rok 2011
plod Flaminga- rok 2011
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 134.176 (?), 4.8.2011 0:02
Plody nektarinky naočkované do koruny Sun Haven súťažia, ktorý z nich skôr a dokonaleji podľahne monilióze. Zatiaľ sú tvrdé a polovica už skončila v komunálnom odpade. Je to naozaj ovocie južnejších krajín. Paľo
nektarinky v korune Sun Haven
nektarinky v korune Sun Haven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 13.8.2011 8:07

U mě Flamingo též boduje. Pukání pecek jsem si nevšiml (možná zhnily a spadly). V porovnání s dalšími 10 odrůdami zasazenými ve stejný rok, je Flamigo už velký stromek, úrodu dává brzo, letos byla slušná. Monilióza letos řádí velmi na všech broskvích.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.94 (?), 13.8.2011 22:59
Včera sme boli na návšteve u jednoho známeho, ktorý býva prakticky uprostred starého broskyňového sadu na svahu v predhúrí Bielych Karpát. Pukanie kôstok zdôvodňuje pôsobením obaľovača, takže strieka insekticídy. Ja doma nestriekam a Sun Haven nepuká, zatiaľ čo Flamingo puká. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 134.38 (?), 4.8.2011 11:23

Vďaka za pekné porovnanie, Paľo!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 5.8.2011 10:30

Tříroční Flamingo je u mne jediný ovocný stromek, který má docela slušnou úrodu. Je to díky tomu, že je u zdi domu, veden ve tvaru U, a tak ho květnové mrazy předčasně nesklidily.

Bohužel, ačkoliv pomologie uvádí, že před sklizní nepropadává, u mne za posledních 14 dní docela dost plodů spadlo. Počítám, že ke sklizni bude asi příští týden. Plody vypadají velice pěkně.

korunka (obrázek č.1)
korunka (obrázek č.1)
korunka (č.2)
korunka (č.2)
detail ramene
detail ramene
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.1 (?), 13.8.2011 6:43

Podobně jako u p. Vinšálka i u mě přineslo Flamingo přes fatální mráz po odkvětu přeci jen jakousi úrodu. Plody jsou ale letos menší a jako všechny odrůdy i horší chuti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.32 (?), 12.8.2011 22:43
Posledné plody Flaminga oberané v súčasnosti nielen že narástli do maximálnej veľkosti, ale dužina smerom ku kôstke získala krvavé zafarbenie. Chuť je stále tá istá- svieravejšia, mäsitejšia ako napr. u klasiky- RH. Paľo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika