Flamingo



Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 62.50 (?)
24.6.2018 21:07

Flamingo mívám sladší a krásně vybarvené, Envoy má plody větší a aromatičtější, Flamingo má bujnější růst a vyžaduje důkladnou probírku (přeplozuje). Obou odrůd si velmi cením. Jedinou nevýhodou je jejich současné zrání.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 243.253 (?), 7.8.2017 16:16

Presne, Redhaveny vypadaju pekne, ale ako ste pisali co kus to loteria.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 7.8.2017 18:24

Tolik kritiky jsem na RH už dlouho neslyšel. Miloš se musí úplně červenat, že založil vlákno s názvem Veličenstvo Redhaven. smileyJá myslím, že je to kritika zasloužená, nebýt toho sousedova stromu. Říznější broskvovou chuť spíše zajistí EARLY RH, hlavně vyrovnanější. Ale i Earliglo. Michaela se mi zdá více do FM3. Nevýhodou těchto odrůd je neodlučitelnost dužniny od pecky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 8.8.2017 22:25

Tak musím říct, že i když Flamingo nikdy netrpělo "jalovinou", to co předvádí v tento sváteční broskvoňový rok, to je teda fakt broskvové posvícení. Kdo by to byl řekl, po tolika letech. Otázka je, jestli je schopno předvést to třeba u Jirky (FM), který ho, myslím, kvůli nepřesvědčivé chuti zrušil, nebo u Miloše Vysloužila, protože těch let k tomu potřebovalo opravdu dost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 14.8.2017 11:50

Po mnoha letech pěstování této odrůdy jsem nezaznamenal nějakou větší popularitu což, jak se zdá, se změnilo až letos, kdy se vyrojily pochvalné příspěvky. Už před časem jsem uvažoval o možné náhradě do vyšších poloh například za doporučovaný Fairhaven, kde by FLAMINGO (Burbank July Elberta x Cresthaven) mohlo poskytovat lepší kvalitu plodů. Letos by samozřejmě v lednu zmrzlo, jako jiné odrůdy ve vyšších polohách, kde mrzlo silněji.

Flamingo
Flamingo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 1.6.2018 16:31

Ještě jednou pro PP k Pejřimovu. Co takhle zkusit Flamingo?



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 24.6.2018 10:58

Prostě tady Flamingo nedozraje do přijatelné kvality i kdydy jsi se Petře na hlavu stavěl a můžeš s tím nesouhlasit jak chceš.

Slovenskou broskvoň Flamingo bych každému doporučil vyzkoušet. O odolnosti a bohaté plodnosti se toho napsalo už dost. Co se týče chuti plodů, tak ta se v posledních teplých letech hodně zvedla. Zraje těsně po RH, v nadprůměrně teplých letech je začátek zralosti již začátkem srpna. Mám na mysli zdejší oblast.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 24.6.2018 11:22

Je to místo od míst a možná hraje roli i umístění na dané zahradě. Mně Flamningo za 10 let žádnou kvalitní broskev neurodilo, tak jsem ji zrušil. Stejně zklamala Harbrite. Ale chápu, že jiní z nich mohou být nadšeni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 24.6.2018 11:51

Ocenil bych hlavně zvýšenou sladkost plodů, která v minulosti u broskví jiných odrůd dost často chyběla. Není to žádný průměr typu Fairhaven. V minulosti byla chuť u Flaminga vždy plnější, ale chyběl silnější broskvový říz. V posledních letech si obdobně dobře vede i Envoy, se kterým jsem hodně let spokojen nebyl. Naopak u pana Hasmana byl vždy mezi elitou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 24.6.2018 20:22

Flamingo beru jako "dobrou broskev". Stromek tu mám ze soucitu - je stejně malý, možná menší, než když jsem ho před x lety kupoval na nevhodné podnoži (B-VA-2) do místního jílu. Těch svých 10 plodů si ale i letos podrží smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 62.50 (?), 24.6.2018 21:07

Flamingo mívám sladší a krásně vybarvené, Envoy má plody větší a aromatičtější, Flamingo má bujnější růst a vyžaduje důkladnou probírku (přeplozuje). Obou odrůd si velmi cením. Jedinou nevýhodou je jejich současné zrání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika