Zničí dnešní počasí úrodu?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?) 
6.5.2011 14:07
YR předpovídá Zlínu na ráno nejnižší teplotu 3°C.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 178.235 (?), 7.5.2011 7:31

YR to vyšlo nad očekávání.Dnes -na sobotu- nebyly už ani přízemní mrazíky jako včera, kdy někde a jen místy odešly mladé výhony sazenic vína.V Norsku mají skutečně dobrého Dědu Mráze. Mirku, jsem rád, že sdílíte své poznatky a YR už také sleduju.Děkuju.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 7.5.2011 8:00
Včera mi na zahradě omrzla zhruba polovina sazenic révy, částečně je chycené kiwi. Réva okolo chatky vypadá zdravě, stejné odrůdy dvacet metrů dál chycené mrazíkem... Teď jsem po třech dnech odkryl a vystěhoval přísadu ze skleníku ven na sluníčko, sázím přísadu do květináčů, zítra dám nějaká rajčata ven do země (ale jen malou část), zbytek až po patnáctém s ohledem na předpověď.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 7.5.2011 10:35

Tak u nás už od středy každé ráno kolem -4 stupňů. Zatím nepozoruji větší ztráty vzhledem k tomu, že toho ještě tolik neroste a nekvete. Přišel jsem jenom o 2 rajčata (tornádo) z 50ti ve skleníku, která omrzla i přes to, že mám zapálený kahan. Vysočina 620mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 7.5.2011 12:38

Výsev nakladaček jsem odložil po patnáctém květnu i když loni místo mrazíků zase bylo mokro a první výsev jsem musel v červnu opakovat.Příroda "čaruje",zahrádkář jen "zírá".  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.107 (?), 4.5.2011 19:33

Jednoduše přikryjete netkanou bílou textilií. Běžnou sadbu stačí jednoduchou, rajčata a papriky dvojitě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 29.34 (?), 5.5.2011 21:02

u nas na okraji prostejovska a zlinska zadne skody. ani kvety jahod, ani lilie zadne zmrzliny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
alkuska - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 131.15 (?), 6.5.2011 9:37

Tak my jsme v Brne dopadli dobre jak to tak ctu. Omrzlo nam akorat kiwi. To je docela k takovemu tomu krivemu usmevu, koupili jsme dve sazenice v olomouci na flore, v nedeli zasadili a pak hned tohle :) Jak to nebylo jeste zvykle a otuzile, vsechny listy cerne. Dostala jsem se na zahradku az ve stredu, takze po te (aspon u nas) nejchladnejsi noci, zabalila jsem to do netkane textilie a doufam ze znova obrazi. Vyhonky jako takove maji porad zelenou barvu, jen listy jsou fuc. Myslite ze to prezije? Teploty rano (mezi 6-7) byly tesne pod nulou.

Jinak skody nemame, jen konce vetvicek merunky oschly, ale plody drzi, tak je to dobry. Nastesti jsem si vzpomnela uklidit truhliky z balkonu, to bych nadavala, mam tam krasne begonie.

Co me letos zatim nastvalo nejvic bylo to, ze mi pres velikonoce uschlo pod stresnim oknem 30 peknych sazenic kedlubny. Do haje, clovek se s tim mesic tento, a pak je to na troud behem 3 dnu... Nejdriv vedro, pak mraz, to je zas pocasi... :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.65 (?), 6.5.2011 18:38

Dnes jsem byl na zahradě v Brandýse n/L. Réva je kaput, Kiwi omrzlé konce výhonů, květová poupata se nedají zatím posoudit. Jablka, třešně v pořádku, ořechy, moruše omrzlé. Nejhůře dopadla réva. Nevím, jestli bude alespoň kulička. Zítra vysadím rajčata a papriku, už je mám značně přerostlé. Jahody jsou z části poškozené - černé středy květů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.130 (?), 6.5.2011 23:07

Dnešní rekapitulace HK, zahrádka v osadě - ořech, réva kaput, angrešt 50%, jahody + brambory přes přikrytí připálené, jinak ovoce OK. Horší je to v okrasné části - tak napolovic připálené rhododendrony, wistárie, trubače, gingko, ruj, pierisy, kapradí kromě pérovníku, hosty a úplně na troud spálená krásnoplodka . Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika